چک لیست ترفندهای نظافت منزل مخصوص آشپزخانه

دکوراسیون منزل 2022

برای گرفتن قیمت نظافت منزل در شهرهای ایران بهترین کار سرزدن به بازار خدمات سنجاق است. اینکه در کدام شهر هستید را انتخاب کنید، مثلا اگر در تهران زندگی می‌کنید باید با بهترین شرکت های خدمات نظافتی تهران کار کنید بنابراین یک درخواست نظافت منزل در تهران ثبت می‌کنید و بعد از چند دقیقه پیشنهاد انجام کار متخصصین این زمینه از خدمات نظافت منزل را دریافت می‌کنید. در این مرحله با مقایسه قیمت و امتیاز و نظرات مشتریان قبلی یک متخصص می توانید انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید.

چرا از چک لیست استفاده کنیم؟

لابد بالاخره برای نظافت انگیزه لازم را پیدا کرده اید اما نمی دانید از کجا شروع کنید. هربار که کار را شروع می کنید یک نفر زنگ میزند یا پیام می دهد، یا بچه ها غذا می خواهند. وقتی هم به سراغ ادامه کار می روید نمی دانید از کجا ادامه دهید. فکر می کنید کار تا ابد طول می کشد. هر چقدر هم که تلاش می کنید باز هم انگار کارها تمامی ندارد.

چک لیست ترفندهای خانه تکانی عید مخصوص اتاق خواب

به همین دلیل داشتن چک لیست لازم است. هر مورد را که انجام دادید مقابلش تیک بزنید. اگر می خواهید ترفندهای خانه تکانی عید را انجام دهید، همه چیز طبق اصول پیش می رود. اگر می خواهید کارها را به خانواده بسپارید می توانید به هرکس یک چک لیست بدهید. به همین دلیل است که متخصص ها از چک لیست استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا این چک لیست را به شما معرفی کنیم.

نحوه تمیز کردن آشپزخانه با ترفندهای نظافت منزل

نحوه تمیز کردن آشپزخانه

ابزار و لوازم مورد نیاز

 • سبدهایی برای لوازم اضافه یا لوازمی که می خواهید به بقیه اهدا کنید
 • سطل زباله و سطل لوازم بازیافتی
 • گردگیر دسته بلند
 • نردبان
 • دستمال های میکروفیبر
 • دستکش لاستیکی (اختیاری)
 • طی
 • جوش شیرین
 • شوینده چند منظوره
 • شوینده کف
 • شیشه شور
 • شوینده فر
 • جلادهنده مبل

روش انجام ترفندهای خانه تکانی عید

 1. از سینک خالی کارتان را شروع کنید. یکی از ترفندهای نظافت منزل پر کردن سینک از ظرف های نشسته است. یا آنها را توی ماشین ظرفشویی بگذارید یا با دست بشویید.
 2. از شر زباله ها و وسایل اضافه خلاص شوید. همه لوازم اضافه را توی سبد ریخته و یک گوشه بگذارید. زباله ها را توی یک کیسه بریزید. بعد بدون باز کردن کابینت ها زباله ها و وسایل اضافه روی سطوح را بردارید. هر چیز شکسته را دور بیندازید.

تمیز کردن سطوح عمودی

تمیز کردن سطوح عمودی

یکی از مهم ترین ترفندهای خانه تکانی عید این است که همه چیز را از بالا به پایین تمیز کنید. با این کار هیچ جا کثیف نمی ماند. پس همه جا را به ترتیب تمیز کنید.

 1. پرده ها را بردارید. آن ها را تمیز کرده و کنار بگذارید. اگر پرده ها توری است آنها را توی آب گرم و نمک خیس بدهید. سپس بگذارید خشک شود. در این صورت چروک شان باز می شود.
 2. فن را گردگیری کنید. از آنجایی که فن آشپزخانه زود چرب می شود، می توانید پره های فن را با شوینده چند منظوره تمیز کرده و بعد با دستمال میکروفیبر تمیز کنید.
 3. تمام قاب عکس ها را از روی دیوار برداشته و با دستمال میکروفیبر تمیز کنید. سپس شیشه آن را با شیشه شور و پارچه تمیز کنید. فعلا سر جای خود وصل نکنید.
 4. سقف، بالای قفسه ها، کنج، دیوار، چارچوب در و پنجره، کابینت ها و تاج کابینت را تمیز کنید. به ترتیب کارها را انجام داده و در پایان کف آشپزخانه را جارو بکشید. سپس تصاویر را آویزان کنید.
 5. چراغ ها را خاموش کرده و بگذارید کلیدها و لامپ خنک شوند. بعد با شیشه شور لامپ ها، شیشه و سطوح شیشه ای را تمیز کنید. بعد با دستمال میکروفیبر خشک کنید.
این مطلب را هم ببینید
مقاله رایگان در مورد کف سازی و دیوار در ساختمان سازی

کابینت و کشوها

 1. یکی از مهم ترین ترفندهای خانه تکانی عید تمیز کردن چربی کابینت هاست، البته اگر به سقف وصل نباشند. می توانید روی کابینت را با کاغذ مومی بپوشانید. هرماه کاغذ را جمع کرده و کاغذ جدید پهن کنید.
 2. هربار یک کابینت یا کشو را تمیز کنید. محتویات آن را خارج کرده و همه وسایل اضافه آن را دور بیندازید. سپس بیرون آن و دستگیره هایش را تمیز کنید. لولای در را هم فراموش نکنید.

سطوح پیشخوان و لوازم کوچک

 1. داخل سینک را بشویید. از آب گرم و شوینده پر کنید. سطح پیشخوان را خالی کنید.
 2. سطح پیشخوان را با آب گرم و شوینده و سپس دستمال میکروفیبر تمیز کنید. با خمیر جوش شیرین و آب لکه ها را تمیز کنید. سپس با دستمال نمدار پاک کرده و خشک کنید.
 3. یکی از ترفندهای نظافت منزل این است که تمام لوازم کوچک را با آب گرم و شوینده تمیز کنید. کف آن را تمیز کنید.
 4. فاضلاب سینک را تمیز کنید. اگر سینک مجزا دارید، فاضلاب یکی را تمیز کرده و ببندید. توی آن را با جوش شیرین و دستمال پاک کرده و سپس آبکشی کنید.

لوازم بزرگ

لوازم بزرگ

 1. اگر فر دارید، یک فنجان آب را یک دقیقه توی آن بگذارید تا ذرات چسبیده کنده شوند. سپس با دستمال نمدار تمیز کنید.
 2. سطح اجاق گاز و فر را تمیز کنید.
 3. داخل و بیرون ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.
 4. داخل و بیرون یخچال و فریزر را تمیز کنید. یخچال را از دیوار دور کرده و پشت و بغل و زیر آن را تمیز کنید. کویل پشت یخچال و سینی زیر آن را هم تمیز کنید.

ترفندهای خانه تکانی دیگر

 1. مبلمان را تمیز کنید.
 2. قرنیز را تمیز کنید.
 3. سطل زباله را خالی کرده، با آب گرم و شوینده تمیز کرده و آبکشی کنید. بگذارید در مقابل آفتاب خشک شده و خوشبو و ضدعفونی شود.

ترفندهای دیگر

 1. پرده های خشک را آویزان کنید.
 2. کف را جارو کرده و بعد طی بکشید.
 3. دوباره به سراغ سطل زباله بازگردید. توی آن روزنامه یا پلاستیک بگذارید تا سطح کثیف نشود.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست