چک لیست ترفندهای خانه تکانی عید مخصوص اتاق خواب

دکوراسیون منزل 2022

برای گرفتن قیمت نظافت منزل در شهرهای ایران بهترین کار سرزدن به بازار خدمات سنجاق است. اینکه در کدام شهر هستید را انتخاب کنید، مثلا اگر در تهران زندگی می‌کنید باید با بهترین شرکت های خدمات نظافتی تهران کار کنید بنابراین یک درخواست نظافت منزل در تهران ثبت می‌کنید و بعد از چند دقیقه پیشنهاد انجام کار متخصصین این زمینه از خدمات نظافت منزل را دریافت می‌کنید. در این مرحله با مقایسه قیمت و امتیاز و نظرات مشتریان قبلی یک متخصص می توانید انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید.

خانه تکانی عید را از چه زمانی شروع کنیم؟

خانه تکانی عید

بهترین زمان برای خانه تکانی عید هفته های آخر زمستان است چون هوا آنقدر سرد نیست که نتوانید پنجره های خانه را باز کنید. اگر یکی از اعضای خانواده تان حساسیت دارند می توانید هر فصل اتاق های خانه را تمیز کنید.

این مطلب را هم ببینید
نحوه شستشو و تمیز کردن مبلمان برای از بین بردن بوی بد و لکه ها

چک لیست ترفندهای خانه تکانی عید

در این مقاله می خواهیم ترفندهای خانه تکانی عید و ترفندهای نظافت منزل را به شما معرفی کنیم.

ابزار و وسایل لازم

سطل زباله
دستمال نظافت
گردگیر دسته بلند
برس نرم
جاروبرقی
طی
اسپری چندمنظوره
جلای چوب
شیشه شور
شوینده کفپوش
خوشبو کننده هوا (اختیاری)

دستورالعمل ترفندهای خانه تکانی عید

ترفندهای خانه تکانی عید

۱- همه چیز را بردارید: ابتدا تمام لباس های کثیف را از سر راه و توی کمد بردارید. لازم نیست جایی را مرتب کنید.
۲- وسایل اضافه را بردارید: یک سبد بردارید و هر چه را که مال اتاق خواب نیست توی سبد بگذارید. وسایلی که نمی خواهید را به بقیه اهدا کنید. می توانید جعبه ها را برچسب گذاری کنید تا گیج نشوید. همه زباله های توی اتاق و کمد و کشوها را بردارید و توی کیسه زباله بیندازید.چ

ترفند خانه تکانی عید

۳. ملافه ها را بردارید: ملافه ها زود گرد و خاک را به خود جذب می کنند. تمام ملافه ها و بالش ها را بردارید اما به تشک دست نزنید. همه چیز را توی ماشین لباسشویی انداخته و سپس خشک کنید.

۴. گردگیری را شروع کنید: یکی از مهم ترین ترفندهای نظافت منزل گردگیری است که باید از بالا به پایین و چپ به راست انجام شود. در این صورت قسمت های تمیز خاکی نمی شوند.

با گردگیر دسته بلند پنکه سقفی را تمیز کنید. می توانید روبالشی را توی پرک ها بگذارید و به جلو و عقب فشار دهید تا پره پنکه تمیز شود.
قاب عکس ها را از روی دیوار بردارید. حالا وقت تمیز کردن در، گردگیری سقف، ابزار پنجره، اطراف پنجره، دیوارها، کنج و قرنیز است.
با دستمال میکروفیبر قاب عکس را تمیز کنید. شیشه شور را روی دستمال میکروفیبر اسپری کرده و با آن قاب عکس ها را تمیز کنید. بعد سر جایشان آویزان کنید.
با شیشه شور داخل پنجه را تمیز کنید.
همه لوازم تزیینی را تمیز کنید.
لامپ ها را از روی لوستر برداشته و تمیز کنید. لوستر را با برس تمیز کنید.
حالا می توانید روکش تشک را کنده و توی ماشین لباسشویی بیندازید.
۵. مبلمان چوبی را تمیز کنید: مبلمان را تمیز کنید و بعد چوب را جلا دهید.

۶.  تشک را تمیز کنید: با شوینده لکه های تشک را تمیز کنید و بعد پشت و روی آن را جاروبرقی بکشید.

۷. کف را جاروبرقی کنید: مبلمان را کمی تکان دهید و زیر آن را جاروبرقی کنید. می توانید قطعات مختلف جاروبرقی گوشه و کنار مبل و دیوار را تمیز کنید. سرانجام کف را تمیز کنید تا گرد و خاک روی کف هم تمیز شود.

۸. زباله را بیرون ببرید: زباله را بیرون ببرید و سپس با ۱ فنجان آب، نصف فنجان سرکه سفید و یک برس سطل را تمیز کنید. سطل را شسته و بگذارید خشک شود (همیشه توی سطل پلاستیک زباله بگذارید یا کف سطل دستمال کاغذی قرار دهید). همه وسایل را سر جایش بگذارید.

۹. ملافه ها را سر جای خودش بگذارید: ملافه ها خشک و پرده ها را آویزان کنید. پس از خشک شدن به روی تشک برگردانید. حالا وقتش رسیده بالش ها را هم بشویید.

۱۰.  هوا را عوض کنید: حالا که تمام ترفندهای نظافت خانه و خانه تکانی را انجام داده اید پنجره ها را باز کنید تا هوای خانه عوض شود. اگر حساسیت دارید آنها را زود ببندید تا مواد آلاینده وارد نشود.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست