چه عواملی بر قیمت تیر آهن در بازار اثر گذار هستند؟

همان طور که شما عزیزان هم می دانید امروزه وضعیت بازار از نظر قیمت محصول و کالا ها ثبات ندارد و بسیار آشفته است، قیمت ها مدام بالا و پایین می شوند و نمی توان دقیقا تعیین کرد محصولی که دیروز استعلام قیمت گرفته اید امروز و یا فردا هم همین قیمت باشد، ممکن است گران تر و یا ارزان تر شود. از این رو باید مدام به صورت هر روز استعلام قیمت بگیرید، اما سوالی که پیش می آید این است که چرا قیمت ها ثبات ندارند و چه چیزی بر قیمت تیر آهن در بازار اثر می گذارد؟

تاثیر کدام عامل بر قیمت آن بیش تر و کدام عامل کم تر است. با وجود پی بردن به چنین عواملی می توان طوری آن ها را تنظیم کرد که متناسب با قیمت مورد نظر شما باشد. در مورد تمام این عوامل صحبت خواهیم کرد و میزان تاثیر گذاری هر عامل را به طور کامل بررسی خواهیم نمود پس لطفا با ما همراه باشید.

قیمت تیر آهن در بازار

عوامل موثر بر قیمت تیر آهن در بازار چیست؟

همان طور که در بالا هم گفته شد عوامل زیادی بر قیمت تیر آهن اثر گذار هستند که باید آن ها را شناخت و به طور کامل بررسی نمود تا بتوان قیمت دقیق یک تیر آهن را تخمین زد و در نظر گرفت که آیا فروشنده قیمت صادقانه می دهد و یا دلال تیر آهن است و قصد کلاه برداری و یا سود بیش تر را دارد.

پس باید حواس جمع بود زیرا در چنین روزگاری زرنگ بود به صرفه تر است. اکنون از شما عزیزان می خواهیم عوامل زیر را به دقت مطالعه کنید زیرا این عوامل بر قیمت تیر آهن اثر گذار است:

·         سایز تیر آهن مورد نظر

·         تولید کننده یا در واقع برند تیر آهن مورد نظر

·         بالا و پایین رفتن عرضه و تقاضای تیر آهن در بازار

·         هزینه های حمل و نقل باربری تیر آهن

·         قیمت مواد اولیه برای ساخت تیر آهن

·         تاثیر قیمت نفت بر قیمت تیر آهن

·         فصل تولیدات تیر آهن

·         تورم جهانی

·         و عواملی دیگر…

همان طور که مشخص است و در موارد بالا اشاره شده چنین عواملی سبب تاثیر بر قیمت تیر آهن می شود در ادامه هر یک از این عوامل را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان بر همه این عوامل آگاهی لازم را پیدا کنید.

تاثیر سایز و برند تیر آهن بر قیمت آن در بازار

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیر آهن، سایز تیر آهن مورد نظر است به این صورت که سایز تیر آهن ها همواره مختلف است و از ۸ و ۱۰ شروع می شود تا ۶۵ و ۷۵ به بالا هم می رسد. بنا بر این هر چه سایز تیر آهن بیش تر باشد و طول شاخه آن بلند تر باشد قیمت آن نیز بالا تر خواهد بود و هر چه قدر سایز آن کوتاه تر باشد به طبع قیمت آن نیز کم تر خواهد بود.

برند تیر آهن یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت تیر آهن در بازار است برند های مختلفی از تیر آهن در بازار وجود دارند که هر از آن ها مرغوبیت و کیفیت خود را دارند و تولید کننده این برند تضمین کیفیت محصول خود را می دهد پس قیمت برند های تیر آهن با یکدیگر متفاوت اند. از این رو هنگام خرید تیر آهن باید به عواملی هم چون سایز و برند آن توجه کنید. در ادامه درباره عوامل دیگری که بر قیمت تیر آهن موجود در بازار تاثیر می گذارد خواهیم گفت لطفا با ما همراه باشید.

تاثیر بالا و پایین رفتن عرضه و تقاضا و هزینه حمل و نقل تیر آهن

تاثیر بالا و پایین رفتن عرضه و تقاضا و هزینه حمل و نقل تیر آهن

همه شما عزیزان می دانید که به هر اندازه که افراد خواهان یک محصول بیش تر شوند و میزان عرضه همان محصول در بازار کم شده باشد قیمت آن بالا می رود یعنی در واقع میزان عرضه و تقاضای یک کالا با قیمت آن رابطه عکس دارد و در مقابل هر چه تقاضای تیر آهن در بازار کم شود و عرضه آن در بازار زیاد شود قیمت تیر آهن در بازار کاهش می یابد. مورد دیگری که بر روی قیمت تیر آهن تاثیر گذار است هزینه حمل و نقل تیر آهن است.

این مطلب را هم ببینید
رازهای ناگفته غرفه سازی

شما عزیزان می دانید که هزینه حمل تیر آهن از یک محل به محلی دیگر چه قدر هزینه بر است مثلا هزینه زیادی جهت جا به جایی تیر آهن از تهرا به شیراز می شود به طبع قیمت این نوع تیر آهن به خاطر هزینه مسافتی که طی نموده بیش تر خواهد بود. البته عوامل دیگری در قیمت تیر آهن موجود تاثیر گذار است برا اطلاع از آن ها پاراگراف بعد را مورد مطالعه قرار دهید.

تاثیر قیمت مواد اولیه برای ساخت تیر آهن و قیمت نفت بر آن

همان طور که پیش تر هم گفتیم یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیر آهن هزینه مواد اولیه برای ساخت آن است. اگر مواد لازم برای ساخت تیر آهن گران شود قطعا تیر آهن تولید شده قیمت بالا تری نسبت به دیگر تیر آهن ها خواهد داشت.

و از عوامل دیگر می توان تاثیر قیمت نفت بر تیر آهن را نام برد زیرا از نفت برای ساخت و تولید تیر آهن استفاده می شود به هر میزان که قیمت نفت بالا تر رود سبب رشد اقتصادی کشور های تولید کننده تیر آهن می شود، پس همان طور که مشخص است قیمت تیر آهن به قیمت نفت مرتبط است.

تاثیر فصل تولیدات تیر آهن و تورم جهانی بر قیمت تیر آهن

تولیدات تیر آهن مانند برخی تولیدات دیگر در فصل های مشخصی انجام می شود حال اگر در فصلی که تولیدات تیر آهن کم تر انجام می شود برای خرید آن به بازار مراجعه کنید متوجه خواهید شد که چه قدر قیمت آن بیش تر از زمانی است که فصل تولیدات تیر آهن بوده است و عرضه آن نیز  بیش تر بوده است. هم چنین تورم جهانی نیز یکی از عواملی است که بر قیمت تیر آهن تاثیر مستقیم دارد همان طور که بر دیگر اقلام تاثیر می گذارد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست