چگونه یک دیوار گچی را تعمیر کنیم.

قدم به قدم این مراحل را دنبال کنید تا با نحوه‌ی پر کردن سوراخ‌های روی دیوار گچی آشنا شوید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی خانه را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک گچکار در تهران باشید می‌توانید درخواست گچکاری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

ابزار مورد نیاز:

ماله

سنباده

چکش

تیغه‌ مخصوص

اسکنه

کاتر

مش چسبی

گچ

ماستیک (ملات قیری)

چگونه یک دیوار گچی را تعمیر کنیم.

مرحله اول، سطح آسیب دیده را با یک کاردک بخراشید و صاف کنید:

اولین قدم برای انجام این کار، استفاده از یک کاردک و خراشیدن سطح ناصاف و گچ‌های پوسته پوسته شده است. با استفاده از یک اسکنه و چکش، قسمت‌های شل شده و درحال ریزش گچ را از دیوار جدا و با استفاده از کاردک گچ‌های باقیمانده و گردوخاک‌های موجود را از سطح بخراشید. در استفاده از چکش ظرافت و نرمش به خرج دهید تا به تخته‌های چوبی پشت گچ آسیب نرسد.

این امر ممکن است باعث بزرگ‌تر شدن سوراخ شود اما در عوض سطح صاف‌‌تر و تمیزتری در اختیار شما قرار می‌دهد تا با آن کار کنید.

این مطلب را هم ببینید
چگونه به طور صحیح یک دیوار را کاشی‌کاری کنیم.

مرحله‌ی دوم، مخلوط کردن گچ:

بعد از آماده سازی محل، تنها مقداری گچ برای پر کردن سوراخ آماده کنید. دستورالعمل‌های روی بسته بندی را بخوانید تا مطمئن شوید با چه نسبت‌هایی باید گچ را آماده کنید. غلظت مخلوط گچ باید به اندازه‌ی پوشش کیک باشد.

مرحله‌ی سوم، مالیدن گچ به محل موردنظر:

مالیدن گچ

گچ مخلوط شده را با ضخامت یک چهارم اینچ روی دیوار بمالید. لایه‌ی اول را اندکی خراش دهید تا لایه‌ی دوم بتواند به خوبی روی آن بنشیند. اگر لازم بود از ماستیک مخصوص گچ استفاده کنید تا برآمدگی‌های موجود را صاف کنید. مقدار مناسبی از گچ بر روی سطح بزنید و با تیغه آن را صاف کنید. قبل از ادامه‌ی کار، از خشک شدن کامل سطح مطمئن شوید.

مرحله‌ی چهارم، استفاده از ماستیک مخصوص:

بعد از خشک شدن لایه‌ی دوم، ماستیک را با ضخامت کم به روی سطح کار بمالید و منتظر شوید تا به خوبی خشک شود.

مرحله‌ی پنجم، سمباده کشی و رنگ:

سمباده کشی و رنگ

در مرحله‌ی آخر، سطح را با دقت سمباده بکشید و آن را رنگ کنید.

 

 

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست