چگونه به طور صحیح یک دیوار را کاشی‌کاری کنیم.

ممکن است فکر کنید که کاشی‌کاری دیوار امری ساده است زیرا شما با یک سطح عمودی طرف هستید اما باید بدانید که کاشی کردن یک دیوار نیز قوانین خاص خودش را دارد و در صورتیکه آن‌ها را رعایت نکنید، نتیجه کار با مشکل رو به رو خواهد شد. اگر کاشی‌ها را به طور منظم و اصولی به دیوار وصل نکنید، مجبورید که هر روز با آن چشم در چشم شوید! در این مقاله با اصول اولیه کاشی‌کاری آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید که چگونه ساده، کم‌هزینه و اصولی دیوار خانه‌ی خود را کاشی‌کاری کنید.
اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید قیمت نصب کاشی را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کاشیکار در تهران باشید می‌توانید سفارش نصب کاشی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

چگونه به طور صحیح یک دیوار را کاشی‌کاری کنیم.
مشکلات بالقوه‌ی کاشی‌کاری دیوار:

سطوح عمودی یعنی دیوارها بیشتر از سطوح افقی یعنی کف، به چشم می‌آیند.
کاشی‌های عمودی و دیواری ممکن است قبل از سر جای خود قرار گرفتن، به سمت پایین سر بخورند.
دیوار، در و پنجره‌ها ممکن است با وجود کاشی‌کاری‌های اطراف خود، شلوغ و نامنظم به نظر برسند.

این مطلب را هم ببینید
چگونه کاشی‌کاری کنیم

نکاتی که شما را در کاشی‌کاری دیوارها یاری خواهد کرد:

یک. استفاده از یک تخته برای جلوگیری از سر خوردن کاشی‌ها:
یک تخته‌ی چوبی ساده را به صورت افقی به قسمت پایینی دیوار پیچ کنید. دقت کنید که تخته کاملا به زمین نچسبیده باشد و حدود سه چهارم ارتفاع خود کاشی، از سطح زمین فاصله بگیرد. مثلا اگر کاشی شما چهار اینچی است، بهتر است تخته حدود سه اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشد.

دو. کاشی‌ها را به صورت هرمی به دیوار بچسبانید:

بعد از اینکه یک ردیف از کاشی‌ها را به دیوار چسباندید، کاشی‌ها را به صورت هرمی بالا ببرید. ممکن است انجام این کار پیچیده به نظر برسد اما اگر مراحل زیر را دنبال کنید، نتیجه مدنظر حاصل می‌شود:
کاشی‌های یک، دو، سه و چهار را در محل مشخص شده در تصویر بچسبانید.
سپس یک کاشی را در سمت راست یا چپ ردیف اول قرار دهید. کاشی بعد در قسمت بالایی و کناری و کاشی‌های بعدی در قسمت پایینی قرار می‌گیرند.
کاشی کاری در دیوار

سه. صاف و هم‌تراز بودن دیوارها را بررسی کنید:
کاشی‌ها چهارگوش هستند و با این حساب باید به صورت چهارگوش نصب شوند. استفاده از یک تراز حباب‌دار باعث می‌شود که از صاف بودن کاشی‌ها نسبت به سطح زمین مطمئن شوید.

چهار. از کاشی‌های برش یافته کمتر استفاده کنید:
کاشی‌های تکه شده مخصوصا با ابعاد کمتر از نصف، باعث می‌شوند که دیوار ناصاف به نظر بیاید. برای جلوگیری از این مشکل، دقت کنید که کاشی‌ها منظم و مرتب سرجای خود قرار بگیرند و هیچ نیازی به استفاده از کاشی‌های برش خورده و کوچک شده نباشد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست