مزایا و معایب پیش فروش ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال همیشه و برای همه جذاب بوده و هست. اما در کنار جذابیت غیر قابل انکار دغدغه های خودش را هم دارد. مشکل اصلی آنجاست که تا زمانی که واقعا یک ویلا نخرید و مدتی ویلا داری نکنید نمی تونید از نزدیک مشکلات آن را لمس کنید. آنچه در ابتدا از بیرون دیده می شود عکس های زیبا از مناظر فوق العاده و ویلاهای رنگارنگ است که با سبک معماری منحصر به فرد خودشان دلبری می کنند. اما آیا همیشه همه چیز همینقدر زیباست؟ در این مطلب  به مواردی از مزایا و معایب پیش خرید ویلا در شمال اشاره کنیم. قبل از خوندن مطلب می توانید مظنه ای از قیمت ها رو در صفحه ویلایاب شمال ببینید. اگر دنبال پیش خرید ویلا در شمالید پیشنهاد میکنم تا انتهای مطلب با ما باشید.

مزایای خرید ویلا در شمال:

خبر خوب اینکه خرید ویلا در شمال توجیح اقتصادی هم دارد. اگر فرصت های سرمایه گذاری در ایران رو به صورت کلی در نظر بگیریم، سرمایه گذاری در ملک حتما یکی از بهترین هاست. خب چه ملکی بهتر از ویلای شمال که هم رشد قیمتی خوبی در چند سال گذشته داشته و پیش بینی میشه در آینده هم داشته باشه و هم میشه ازش کلی استفاده کرد و لذت برد. چه برای خرید و چه برای ساخت ویلا در شمال.

خرید ملک یا ویلا پیشفروش :

پیش فروش ملک یا ویلا یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و خانه‌دار شدن است که ورود به این بازار و انجام این سرمایه‌گذاری شامل دو پارامتر بسیار مهم است: موارد و شرایط حقوقی (مواد قانون جدید پیش‌فروش) و یا نکات مورد نیاز برای بستن قرارداد پیش‌فروش و دوّم شرایطی که مربوط به بازار خرید و اتفّاقاتی که در بازار رخ می‌دهد می‌شود. در این سلسله مقالات به طور کامل و مفصّل توضیحاتی که هر فرد برای خرید خانه پیش‌فروش باید بداند آورده شده است.

پارامترهایی که در این بخش به آن پرداخته می‌شود شامل:

تعریف پیش‌فروش

زمان پیش‌فروش

مکان خرید و فروش ملک پیش‌فروش

اهلیّت (صلاحیّت) شخص سازنده

مزایا و معایب پیش‌فروش

اقدامات ضروری که در هنگام خرید ملک پیش‌فروش شده باید بدانید

پیشفروش چیست؟

خانه‌ی پیش‌فروش خانه‌ای است که قبل از آماده شدن، برای خرید در دسترس قرار می‌گیرد.  شما می‌توانید قبل و یا در طول ساخت‌وساز آن را خریداری کنید. زمان‌هایی وجود دارد که ساخت‌وساز تکمیل شده است و خانه در حال آماده‌سازی است اما هنوز فروخته نشده است که به این ملک «نوساز» می‌گویند.

زمان پیش‌فروش:

رعایت زمان یکی از مهم‌ترین پارامترهای خرید یک ملک است که در تمامی سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته باید با توجّه به دوره‌های رونق و رکود بازار مسکن زمانی وارد عمل شد که بتوانید بیشترین سود را نصیب خود کنید با عنایت به این نکته بهترین زمان برای ورود به بازار خرید ملک پیش فروش شده اوایل دوره رونق بازار مسکن می باشد زیرا هنگامی که بازار رو به رونق می رود و قیمت ها افزایش می یابد بر روی ملکی که به صورت پیش فروشی خریداری شده ارزش افزوده که به دلیل رونق بازار بر روی ملک می آید.

تیم ویلا یاب شمال  به شما توصیه می کند که به هیچ وجه دوره رکود بازار مسکن ملک پیش فروش شده نخرید زیرا ممکن است قیمت ملک رو به کاهش است و معاملات کم است در نتیجه احتمال ضرر بسیار بالا می رود .

مکان خرید و فروش :

 از دیگر پارامتر های بسیار مهم خرید و سرمایه گذاری در بازار مسکن توجه به موقعیت مکانی ملک است اگر قصد خرید خانه ای که به  پیش فروش گذاشته شده را دارید بسیار مهم است به موقعیت مکانی آن ملک توجه کنید. سعی کنید در مناطقی اقدام به خرید کنید که قابلیت رشد بالایی داشته باشد و تقاضای بالایی برای آن منطقه در اختیار باشد.

این مطلب را هم ببینید
میلگرد رامکا چیست و چه نقشی در استحکام سازه دارد؟

صلاحیت سازنده : 

صلاحیت سازنده حتما مهمترین پارامتر خرید است در بخش صلاحیت سه موضوع بسیار حائز اهمیت است رزومه قبلی سازنده – وضعیت مالی سازنده – پایبندی شخص سازنده به اصول اخلاقی

رزومه قبلی سازنده :

 حتما قبل از خرید از یک شخص رزومه کاری آن فرد را بررسی کنید که بدانید آن فرد در گذشته به ساختمان سازی مشغول بوده و آیا در این کار موفق بوده و کار خود را به نحو احسن به پایان رسانیده؟ حتما از بازدید حضوری نیز بهره ببرید و این کار را انجام دهید

مزایای خرید خانه پیش فروش چیست؟

ایجاد انصاف و عدالت   هنگامی که قیمت مسکن در طول دوره ساخت و ساز افزایش یابد، ارزش مالی قرارداد خانه نیز افزایش می یابد. پیش از اتمام خانه تان ، پتانسیل مشاهده ی سود وجود دارد.

 ضمانت  خانه های پیش فروش با ضمانت های ۲، ۵ یا ۱۰ ساله ای می آیند که به عنوان یک مالک جدید، هزینه ی کمتری را داشته باشید.

در این بازار تندرو، یک مزیت کلیدی برای خرید خانه ی پیش فروش این مورد می باشد:

دوره هفت روزه فسخ قرارداد . قانونا برای قراردادهای بازار املاک و مستغلات مورد نیاز است، یک دوره هفت روزه فسخ قرارداد بعد از یک قرارداد مورد قبول وجود دارد که اجازه می دهد خریدار شرح قرارداد را بخواند و قبل از خریدن خانه مطمئن شود که بهترین خرید را با توجه به نیازهای شخصی اش انجام می دهد.

– ویلاهای پیش فروش ارزان‌تر از ویلاهای آماده هستند.

– هزینه خرید این ویلاها قابلیت اقساطی شدن را دارد.

– خریدار میتواند در تمامی مراحل ساخت ویلا نظارت و اعمال سلیقه داشته باشد.

– ویلاهای پیش فروش برای اشخاصی مناسب که موقع خرید ویلا پول کافی ندارند.

– ویلای مورد نظر می‌تواند با مصالح و متریالی که خریدار انتخاب نموده شکل گیرد.

در مورد خرید یک خانه ی پیش فروش چه باید بدانید؟

خرید یک خانه پیش فروش مزایا و معایبی دارد که عبارتست از:

سپرده:

 هر توسعه ای، ساختار سپرده و مبلغ خودش را نیاز دارد. معمولا در هنگام نوشتن قرارداد، ۵ تا ۱۰ درصد آن لازم می باشد و بعد از آن به بالای ۲۰ درصد افزایش می یابد. در صورت عقد قرارداد این سپرده به پول پیش خانه اضافه می گردد. میزان مبلغ خانه بعد از کامل شدنش محاسبه میشود.

خرید خانه ی پیش خرید مناسب همه نیست این کار در طول دوره ساخت و ساز نیاز به صبر دارد ، که می تواند تا ۲-۳ سال طول بکشد. همچنین، خرید یک واحد نیازمند اطمینان و مدیریت کردن ریسک در هنگام خرید در یک بازار و عقد قرارداد در بازاری دیگر، میباشد.

قرارداد پیش فروش ویلا را در چه مرحلهای از ساخت ویلا عقد کنیم؟

همواره به سراغ ویلا‌هایی بروید که در حال سپری کردن مراحل پایانی ساخت خود هستند و یا اینکه اسکلت و دیوار کشی آن‌ها صورت گرفته است. به شما توصیه می‌کنیم که هیچگاه برای پیش خرید واحد‌هایی که هنوز مراحل ساخت آن‌ها شروع نشده است اقدام نکنید زیرا احتمال کلاهبرداری در این نوع قرارداد‌ها وجود خواهد داشت. همچنین، شما باید در هنگام عقد قرارداد‌های پیش فروش ویلا به تمامی جزئیّات ملک خریداری شده اعم از: تعداد طبقات، پارکینگ، مساحت ویلا، تعداد اتاق‌ها، امکانات ویلا، نوع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، نوع و کیفیّت مصالح استفاده شده، نوع نمای بیرونی ساختمان، کیفیّت نازک کاری و … به صورت دقیق و با جزئیّات کامل اشاره کنید و تنها در این صورت است که قرارداد پیش فروش ویلا به نفع خریداران و فروشندگان ملک خواهد بود و هیچ کدام از طرفین گرفتار پیچ و خم‌های قانونی نخواهند شد.

معایب خانه پیش فروش چیست؟

     نوسان بازار املاک و مستغلات. بازار میتواند بالا و پایین برود. با وجود شرایط بازار، خریداران هنوز هم باید در اموال تکمیل کنند. به طور سنتی، املاک و دارایی دارایی طولانی مدت است. برای پوشش دادن پایگاه هایتان، امیدوارم برای تلنگر سریع، اما برای نگهداری اموال به عنوان یک اجاره یا به طور بالقوه در حال حرکت آماده شوید.

این مطلب را هم ببینید
هر آنچه لازم است درباره ضوابط طراحی رستوران و کافی شاپ بدانید!

   تایید وام مسکن یک وام مسکن تا زمان تکمیل شدن خانه، ارائه نمی شود. بنابراین، هنگامی که شما در حال خرید یک خانه ی پیش فروش هستید، وام دهندگان می توانند پیش تایید وام را به شما بدهند. با این وجود، بازبینی دیگری باید انجام شود تا این اطمینان حاصل شود که وام برای مسکن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در زمان تکمیل شدن ملک، ارزش آن کمتر از قیمت خریدش باشد، مسئولیت ایجاد این تفاوت با خریدار می باشد.

نتیجه گیری:

بهترین زمان برای خرید خانه پیش فروش و ملک پیش فروش در دوره اوایل رونق و بدترین زمان ان در دوره رکود است. صلاحیت سازنده مهمترین پارامتر خرید شماست  اگر در ان دقت کافی نکنید ضرر گزافی پرداخت خواهید کرد.

قبلا از خرید یک ملک یا خرید ویلا در نور حتما با مشاوران املاک حرفه ای و متخصص بازار مسکن مانند سایت ویلایاب شمال مشورت کنید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست