بهترین روش از بین بردن زردی کاسه توالت (در ۱۰ دقیقه)

همه ما به تمیزی محیط خانه به خصوص سرویس بهداشتی اهمیت زیادی می دهیم. زردی کاسه توالت یکی از بزرگترین چالش هایی است که بیشتر افراد با آن روبرو هستند. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی مثل گرفتگی لوله ها به وجود بیاید.

در واقع وقتی لوله ها گرفته باشند، آب بالا می آید و لکه هایی زرد برروی کاسه ایجاد می شود. شما می توانید در این زمان با مراکز لوله بازکنی شبانه روزی تماس بگیرید تا ابتدا گرفتگی ها را از بین برده و سپس برای رفع زردی ها از محلول های پاک کننده خانگی و صنعتی بهره بگیرید. ترکیباتی چون سرکه و جوش شیرین و نوشابه یا انواع محلول های جرم گیر برای این کار مناسب هستند.

فرض کنید که لوله هایتان گرفته نیستند و حالا با چالشی به نام زردی کاسه توالت روبرو هستید؟ چطور باید این مشکل را برطرف کنید؟ خوشبختانه راهکارهای زیادی در این زمینه وجود دارد که به شما در رفع زردی ها کمک می کنند.

از بین بردن زردی کاسه توالت

راهکارهای از بین بردن زردی کاسه توالت

از بین بردن زردی کاسه توالت بدون رفع گرفتگی لوله ها امکان پذیر نیست. در واقع اگر این مشکل وجود داشته باشد، حتی در صورت استفاده از بهترین تمیزکننده ها، لکه ها دوباره برروی کاسه به وجود می آیند! پس شما باید با مراکز لوله بازکنی شمال تهران یا محله زندگی تان تماس بگیرید و از آنها برای رفع مشکل کمک بخواهید.

انواع روش های از بین بردن زردی کاسه توالت عبارت هستند از:

با کمک سرکه و جوش شیرین، بهترین روش خانگی

یکی از بهترین روش های خانگی از بین بردن زردی کاسه توالت، بهره گرفتن از ترکیب جوش شیرین و سرکه است. شما در این روش باید ابتدا مقداری سرکه را روی کاسه بریزید و سپس با فرچه آن را در تمام سطوح پخش کنید.

بعد از پخش کردن سرکه اجازه دهید که به مدت دقیقه برروی کاسه باقی بماند. بعد از انجام این کار یک یا ۲ فنجان جوش شیرین را برروی لکه ها ریخته و ۱ تا ۲ فنجان سرکه نیز به آنها بیفزایید. حالا مواد با یکدیگر واکنش نشان می دهد. با گذشت ۱۰ دقیقه مواد کار خود را می کنند و بیشتر لکه ها و زردی ها را برایتان از بین می برند. در نهایت چندین بار کاسه توالتتان را بشویید تا مشکل کاملا برطرف شود.

از بین بردن لکه زرد توالت با جوش شیرین

ساده ترین روش خانگی برای تمیزی توالت، استفاده از بوراکس و آبلیمو

روش اول یعنی ترکیب سرکه و جوش شیرین هر چند مناسب است، اما شاید برخی از لکه های سرسخت را از بین نبرد؛ به همین دلیل کارشناسان استفاده از ترکیب بوراکس و آبلیمو را برای این کار پیشنهاد می دهند. این ترکیب می تواند به اعماق لکه های حاصل از ادرار، زنگ زدگی و انواع رسوب نفوذ کند و آنها را از بین ببرد.

شما برای استفاده از این ترکیب باید مقداری بوراکس را با آبلیمو ترکیب کنید تا بافتی خمیری به دست بیاید. حالا خمیر را روی لکه ها بگذارید و برای مدتی منتظر بمانید. خمیرها بعد از گذشت ۲ ساعت تمام لکه ها را برایتان از بین می برند و سنگ توالتتان مثل همیشه تمیز و سفید خواهد ماند.

استفاده از نوشابه، موثرترین روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

یکی دیگر از راهکارهایی که متخصصین حرفه ای پیش روی افراد برای از بین بردن زردی کاسه توالت می گذارند، استفاده از نوشابه است. در این روش شما باید مقداری نوشابه را با کمی آب ترکیب کرده و سپس محلول را روی سطوح اسپری کنید. بعد از اسپری کردن مواد اجازه دهید که به مدت ۳۰ دقیقه باقی بمانند، سپس کاسه را بشویید. بسیاری از لکه های سطحی با همین روش به خوبی پاک می شوند.

این مطلب را هم ببینید
سرامیک خشک نما چیست؟

سفید کردن کاسه توالت با نوشابه

بوسیله جوش شیرین، آمونیاک و سرکه

آمونیاک، سرکه و جوش شیرین ترکیب قدرتمندی هستند که می توانند هر لکه ای را از بین ببرند. برای تهیه این ترکیب باید نصف پیمانه سرکه را با یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه آمونیاک مخلوط کنید. بعد از ایجاد این ترکیب اجازه دهید که مواد به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برروی کاسه باقی بمانند و سپس با استفاده از فرچه آنها را شستشو دهید. بعد از تمیزکاری متوجه می شوید که حتی لکه های عمیق نیز پاک شده اند.

استفاده از سمباده نرم

شما برای پاک کردن زردی های کاسه توالتتان می توانید از سمباده های نرم با درجه حرارت ۰۰۰۰ استفاده کنید. این سمباده ها نه تنها آسیبی به کاسه وارد نمی کنند، بلکه بیشتر لکه های آن را از بین می برند. شما باید ابتدا این سمباده را برروی لکه ها کشیده و سپس سطح موردنظرتان را با استفاده از آب شستشو دهید.

تمیز کردن دستشویی با استفاده از نوشابه و سرکه

ترکیب نوشابه و سرکه نیز قدرتمند است، بنابراین این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و اجازه دهید که به مدت ۱ ساعت برروی لکه ها استراحت کنند. اکنون فرچه را بردارید و روی سنگ بکشید.

با کمک جوش شیرین و سرکه سفید

سرکه سفید و جوش شیرین نه تنها لکه ها را پاک می کنند، بلکه بوی نامطبوع را نیز از بین می برند. شما می توانید با استفاده از این ترکیب با ۱ تیر ۲ نشان بزنید و به جنگ لکه های زرد کاسه توالتتان بروید.

۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید، سپس مواد را برروی نواحی لکه دار بزنید. این مواد بعد از گذشت حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اثر خود را می گذارند.

بوسیله ترکیب سرکه و آبلیمو

برای تهیه این محلول نصف لیوان سرکه را با آب یک عدد لیموترش ترکیب کرده و سپس برروی سطوح موردنظر بریزید. حالا اجازه دهید که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سپری شود، سپس سطح توالتتان را آبکشی کنید.

تمیزکردن دستشویی با کمک ابلیمو و سرکه

نکات مهم از بین بردن زردی کاسه توالت

چندین نکته مهم از بین بردن زردی کاسه توالت وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید:

  • در استفاده از موادی مانند آمونیاک دقت عملتان را بالا ببرید، چون مضر هستند.
  • در صورتی که از هیچ یک از این روش ها نتیجه نگرفتید، از مواد شوینده و سفید کننده سطوح سرامیکی استفاده کنید که در بازار به فروش می رسند.
  • اگر در بازه های زمانی کوتاه لکه هایی برروی کاسه توالتتان به وجود می آید، به احتمال زیاد لوله هایتان گرفته شده اند و باید برای رفع گرفتگی شان به سراغ مراکز لوله بازکنی بروید.
  • برخی لکه ها بسیار قدرتمند هستند، بنابراین اگر با ریختن محلول از بین نرفتند، با فرچه روی آنها بکشید. تنها با چند بار کشیدن فرچه تمام لکه ها از بین می روند.

از بین بردن زردی کاسه توالت با ترفند های حرفه ای

از بین بردن زردی کاسه توالت با استفاده از ترفندهای ذکر شده دیگر کار سختی نیست. شما می توانید با به کارگیری این روش ها همواره محیط سرویس بهداشتیتان را تمیز نگه دارید. زردی های کاسه توالت می توانند عامل ایجاد بسیاری از بیماری ها و میکروب ها باشند و حتی روی زیبایی سرویس بهداشتیتان تاثیر بگذارند؛ بنابراین شما حتما باید به دنبال راه حلی مناسب برای تمیزکاری آنها باشید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست