فروش تری دی پانل تهران

پیشرفت علوم و تکنولوژی‌های مختلف در دهه‌های گذشته صنایعی همچون ساختمان‌سازی را تحت تاثیر قرار داده و امروزه استفاده از مصالح مدرن رواج بیشتری پیدا کرده و همین امر موجب می‌شود که امنیت ساختمان‌ها بیشتر شود، سرعت ساخت کاهش یابد، وزن کلی سازه کم شود و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی گردد. دیوارهای پیش‌ساخته تری دی پنل به عنوان یکی از مصالح پرکاربرد و ایده آل شناخته می‌شود و جایگزین بسیاری از مصالح سنتی مانند آجر، بلوک و … شده است. قیمت این دیوارها می‌تواند تحت تأثیر پارامترهای مختلف قرار داشته و خرید و فروش آنها گاها چالش‌هایی برای افراد ایجاد خواهد کرد. در ادامه مطلب به بررسی فروش تری دی پانل تهران و عوامل مؤثر بر قیمت آن پرداخته می شود.

فروش تری دی پانل تهران

بررسی کلی دیوارهای تری دی پنل

تری دی پنل در حقیقت نوعی دیوار پیش ساخته هستند که از ۳ بخش اصلی شامل هسته عایق پلی استایرن نسوز یا همان یونولیت، شبکه‌های مش فولادی  و یک لایه بتن تشکیل شده‌اند. در اصل هسته یونولیتی بین دو شبکه فلزی قرار گرفته و بر روی آنها یک لایه بتن پاشیده می‌شود و این باعث می‌شود که در عین سبک وزنی از مقاومت بسیار خوبی برخوردار باشند. دیوارهای پیش ساخته تری دی پنل اولین بار در سال ۱۹۶۷ توسط ویکتور وایزمن در آمریکا ساخته شدند و به مرور زمان به یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمان‌سازی بدل گشتند ضخامت این دیوارها می‌تواند متفاوت بوده و بر اساس نوع استفاده می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند.

  • دیوار تری دی پانل باربر که به عنوان دیوار باربر جانبی (دیوار برشی) استفاده شده و توانایی تحمل بار و انتقال آن به سازه اصلی را دارد. این دیوار معمولاً از ضخامت زیادی برخوردار است و قطر مفتول به کار رفته در آن حداقل ۳ میلی‌متر است و یونولیت به کار رفته در آن نیز دارای چگالی ۱۵ است.
  • دیوار تری دی پانل غیر باربر که برای تفکیک بخش‌های مختلف ساختمان استفاده شده و ضخامت کمتری از دیوارهای باربر دارد. قطر مفتول این پنل ها حداقل ۲ میلی‌متر و چگالی یونولیت آنها حدوداً ۱۰ کیلوگرم بر متر مربع است.
  • دیوار تری دی پنل سقفی که برای پوشش سقف‌ها به کار می‌روند و می‌توانند به صورت افقی یا شیبدار با شیب کم و به عنوان عضو باربر خمشی و دیافراگم افقی به کار برده شوند.
  • البته تری دی پنل های دیگری همچون تری دی پنل متال فوم و تری دی پنل دکوراتیو نیز می‌توانند در ساختمان‌سازی استفاده‌های متعددی داشته باشند.

فروش تری دی پانل تهران

خوشبختانه امروزه برندها و شرکت‌های متعددی از سراسر جهان در زمینه تولید انواع مصالح مدرن ساختمانی فعالیت داشته و محصولات مختلفی به بازار عرضه می‌کنند. اگرچه بسیاری از کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید تری دی پانل در استان تهران قرار دارند اما کارخانه‌هایی که در شهرستان نیز حضور دارند معمولاً یک دفتر فروش در پایتخت دارند به همین دلیل خرید و فروش تری دی پانل در تهران در مقایسه با سایر شهرها می‌تواند چالش‌های کمتری برای افراد داشته باشد.

فروش تری دی پنل تهران

نکات مهم در خرید تری دی پانل

  استفاده از دیوارهای تری دی پنل در مقایسه با مصالح سنتی می‌تواند مزیت‌های مختلفی همچون کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت ساخت‌وساز، افزایش فضای مفید ساختمان، کاهش وزن کلی سازه، افزایش عمر مفید ساختمان، صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ها و… داشته باشد به همین دلیل امروزه بسیار رواج پیدا کرده‌اند. از آنجایی که دیوارهای تری دی پنل از تنوع و تعدد بالایی برخوردارند لازم است که در زمان خرید به نکات و پارامترهای مختلفی توجه داشت. در زمان خرید حتماً باید مشخصات درج شده بر روی دیوار ۳D Panel توجه شود و با هماهنگی و تایید دستگاه نظارت خرید صورت بگیرد. دانسیته و چگالی یونولیت به کار رفته به عنوان هسته مرکزی دیوار باید مطابق با آیین‌نامه‌های اجرایی باشد. ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی تری دی پنل مانند میزان مقاومت در برابر آتش، میزان مقاومت در برابر رطوبت، میزان مقاومت در برابر ضربه و فشار و … بررسی شوند. حتماً باید قطر و ضخامت شبکه مش بررسی شود و ابعاد شبکه‌های آن نیز مناسب باشد. حتی‌الامکان ابعاد دیوارهای تری دی پنل باید به گونه‌ای انتخاب شوند که نیاز به برش و تغییر اندازه نداشته باشند. دیوارهای تری دی پنل حتماً باید نشان استاندارد داشته باشند و تأییدیه‌های لازم را دریافت کرده باشند. این دیوارها باید با محیط زیست سازگاری بالایی داشته باشند و از مواد اولیه باکیفیت تولید شده باشند نکات مهم در خرید تری دی پانل  استفاده از دیوارهای تری دی پنل در مقایسه با مصالح سنتی می‌تواند مزیت‌های مختلفی همچون کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت ساخت‌وساز، افزایش فضای مفید ساختمان، کاهش وزن کلی سازه، افزایش عمر مفید ساختمان، صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ها و… داشته باشد به همین دلیل امروزه بسیار رواج پیدا کرده‌اند. از آنجایی که دیوارهای تری دی پنل از تنوع و تعدد بالایی برخوردارند لازم است که در زمان خرید به نکات و پارامترهای مختلفی توجه داشت. در زمان خرید حتماً باید مشخصات درج شده بر روی دیوار ۳D Panel توجه شود و با هماهنگی و تایید دستگاه نظارت خرید صورت بگیرد. دانسیته و چگالی یونولیت به کار رفته به عنوان هسته مرکزی دیوار باید مطابق با آیین‌نامه‌های اجرایی باشد. ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی تری دی پنل مانند میزان مقاومت در برابر آتش، میزان مقاومت در برابر رطوبت، میزان مقاومت در برابر ضربه و فشار و … بررسی شوند. حتماً باید قطر و ضخامت شبکه مش بررسی شود و ابعاد شبکه‌های آن نیز مناسب باشد. حتی‌الامکان ابعاد دیوارهای تری دی پنل باید به گونه‌ای انتخاب شوند که نیاز به برش و تغییر اندازه نداشته باشند. دیوارهای تری دی پنل حتماً باید نشان استاندارد داشته باشند و تأییدیه‌های لازم را دریافت کرده باشند. این دیوارها باید با محیط زیست سازگاری بالایی داشته باشند و از مواد اولیه باکیفیت تولید شده باشند

این مطلب را هم ببینید
زیباترین و بهترین انواع دربهای داخلی ساختمان کدامند؟

فروش تری دی پنل

قیمت دیوار تری دی پنل

همانگونه که گفته شد دیوارهای پیش ساخته ۳D Panel می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و هر کدام از آنها از کاربردها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردار باشند. از آنجایی که قیمت این مصالح می‌تواند تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای مختلفی باشد نمی‌توان قیمت دقیقی برای آنها عنوان کرد. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند بر روی قیمت دیوارهای تری دی پنل مؤثر باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: نوع دیواری تری دی پنل برند و شرکت تولید کننده دیوارها نوع اسکلت ساختمان‌ها و تعداد طبقات آن و همچنین ارتفاع طبقات متراژ مورد نیاز دیوارها و میزان ضخامت آنها هزینه‌های حمل‌ونقل و نصب شرایط آب و هوایی میزان عرضه و تقاضا کیفیت ساخت دیوار و مواد اولیه آن داشتن نشان استاندارد و مدت زمان گارانتی دیوار دانسیته یونولیت تری دی پنل ویژگی‌های فیزیکی مانند میزان مقاومت در برابر فشار، رطوبت، حرارت، صوت و … قیمت دیوار تری دی پنل  همانگونه که گفته شد دیوارهای پیش ساخته ۳D Panel می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند و هر کدام از آنها از کاربردها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردار باشند. از آنجایی که قیمت این مصالح می‌تواند تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای مختلفی باشد نمی‌توان قیمت دقیقی برای آنها عنوان کرد. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند بر روی قیمت دیوارهای تری دی پنل مؤثر باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: نوع دیواری تری دی پنل برند و شرکت تولید کننده دیوارها نوع اسکلت ساختمان‌ها و تعداد طبقات آن و همچنین ارتفاع طبقات متراژ مورد نیاز دیوارها و میزان ضخامت آنها هزینه‌های حمل‌ونقل و نصب شرایط آب و هوایی میزان عرضه و تقاضا کیفیت ساخت دیوار و مواد اولیه آن داشتن نشان استاندارد و مدت زمان گارانتی دیوار دانسیته یونولیت تری دی پنل ویژگی‌های فیزیکی مانند میزان مقاومت در برابر فشار، رطوبت، حرارت، صوت و …

فروش تری دی پنل

جمع‌بندی نهایی

دیوارهای تری دی پنل به عنوان یکی از مصالح مدرن و پراستفاده در ساختمان‌سازی شناخته می‌شوند که می‌توانند بر اساس نوع کاربردها شامل انواع مختلفی همچون دیوارهای باربر، غیر باربر، سقفی و … هستند. این دیوارها در اصل از ۳ بخش اصلی هسته مرکزی یونولیتی، شبکه مش فولادی و بتن شاتکریت شده بر روی آنها ساخته می‌شوند و از مزیت‌های متعددی برخوردار هستند. قیمت این دیوارها می‌تواند تحت تأثیر عواملی همچون نوع تری دی پنل، کیفیت ساخت، برند و شرکت تولید کننده، نوع اسکلت ساختمان و تعداد طبقات، دانسیته یونولیت و ضخامت شبکه مش، نشان استاندارد، مدت زمان گارانتی و … باشد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست