معرفی ۴ رنگ جذاب برای کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۰

آشپزخانه قلب خانه و بهترین جا برای تجربه رنگ های مختلف است تا بتوانید با انتخاب رنگ مورد نظر خود به خانه تان بعد و شخصیت بدهید. بنابراین طراحان داخلی به کمک شما می آیند تا در انتخاب رنگ ها کمکتان کنند. از آنجایی که مردم می خواهند آشپزخانه متمایزی داشته باشند، از رنگ های چشمگیر استفاده می کنند. استفاده رنگ در آشپزخانه تنها به کابینت و رنگ دیوار محدود نمی شود بلکه رنگ و بافت های مختلف از قبیل بافت چوب، بافت و مواد طبیعی هم در کنار هم قرار می گیرند. در اینجا می خواهیم بهترین رنگ های آشپزخانه در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه ساخت کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت ساز در تهران باشید می‌توانید درخواست ساخت کابینت ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

کابینت آشپزخانه

۱. سبز

رنگ سبز در طیف های مختلف از سبز پررنگ تا سبز روشن چمنی که هم آرامش بخش است و هم تحرک آمیز. سبز نعنایی کمرنگ، زمردی یا سبز تیره با طرح چوب و سنگ هماهنگ است. می توانید رنگ سفید را هم اضافه کنید.

رنگ های سبز با لوازم چوب، سنگ و فلز همخوانی دارد. اگر آشپزخانه به باغچه راه دارد می توانید با این رنگ ها این دو مکان را به هم وصل کنید.

زمردی مات هم به فضا انرژی می بخشد. گیاهان رونده یا کاکتوس های تیره هم می تواند فضا را آرامش بخش نشان دهد.

کابینت آشپزخانه سبز

۲. صورتی

رنگ های مختلف طیف صورتی از پاستلی هلویی تا رنگ های تیره تر شاتوتی، سرخابی و گیلاسی برای آشپزخانه مناسب است. با این رنگ های صورتی می توانید آشپزخانه را کلاسیک کنید. از آنجایی که هرچه کمتر از این رنگ استفاده کنید بهتر است، پس برای دستگیره و قسمت های جزئی آشپزخانه از رنگ صورتی استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه صورتی

۳. خاکستری

خاکستری هنوز یک رنگ محبوب خنثی است و در کنار سفید دیدنی می شود، اما می توانید رنگ دیگری هم به آن اضافه کنید. خاکستری چه روشن باشد چه تیره، می تواند در کنار رنگ نقره ای و متالیک استفاده شود. همچنین می توانید آن را در کنار رنگ های طبیعی به کار ببرید.

کابینت آشپزخانه خاکستری

۴. آبی

رنگ های آبی و سفید در کنار هم ترکیب کلاسیک ایجاد می کنند و از ساحل و دریا الهام می گیرد. می توانید بدون اینکه نگران

تاریک شدن فضا باشید رنگ آبی تیره را به کار ببرید و با سطوح کمرنگ خنثی کنید.

کابینت آشپزخانه آبی

سفید یک رنگ قدیمی است که همیشه کنار آبی دیده شده و در کنار رنگ های خاکستری یا رنگ های گرم و متالیک جلوه زیبا به وجود می آورد.

کابینت آشپزخانه سفید

نور طبیعی می تواند طیف های مختلف رنگ آبی ایجاد کند. اتاق های جنوبی در روز زیاد  نور دریافت می کنند، بنابراین می توانید با انتخاب رنگ روشن تر فضا را دلباز نشان دهید. در مکان های کوچک با نور کم با انتخاب آبی افضایی تاریک و جذاب ایجاد کنید.

در انتخاب رنگ آشپزخانه، برای جزیره و دیوارهای رنگی گرفته تا کابینت و لوازم دیگر، گرمای محیط نقش اصلی را دارد. عناصر طبیعی مانند حصیر، چوب و بامبو می توانند خانه را دنج نشان داده و تضاد و جذابیت ایجاد کنند. چه این عناصر را روی جزیره استفاده کنید، یا کف یا روی پیشخوان، در هر صورت با رنگ های تیره و برجسته همخوانی دارد.

باید میزان نور طبیعی یا نور مصنوعی آشپزخانه را درنظر بگیرید چون در فضای به دست آمده نقش مهمی دارد. مثلا، طیف های تاریک تر نور را جذب کرده و به همین دلیل این رنگ ها باید با دقت انتخاب شوند. شیوه موثرتر استفاده از رنگ های تیره توی آشپزخانه ایجاد تضاد با انتخاب رنگ های تیره برای کابینت های کوتاه و پیشخون سفید یا خاکستری است. در این  صورت سطوح افقی تاثیر خوبی ایجاد کرده و فضا رنگی و در عین حال روشن پدید می آید.

برای تکمیل آشپزخانه باید بین تمام اجزا تعادل و هماهنگی ایجاد کنید. سطوح متالیک دستگیره، شیرآلات و اکسسوری می توانند چشمگیرتر باشند بنابراین از ترکیب و استفاده از رنگ های چشمگیر نترسید. دستگیره و شیرآلات برنجی تا سینک های برنز و لوستر مشکی، از جمله گزینه هایی هستند که می توانید برای آشپزخانه خود به کار ببرید.

این مطلب را هم ببینید
چگونه یک کتابخانه بسازید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست