از آنجاییکه تعداد افراد سالمند در کل جهان رو به افزایش است، تکنولوژی و علم با نوآوری‌های خود به یاری این افراد آمده است. از وسایل ارتباطی و امنیتی گرفته تا وسایل درمانی و دارویی، پیشرفت تکنولوژی زندگی را برای افراد سالمند راحت‌تر کرده است. از این رو در این مقاله برآنیم که مزایای نصب آسانسور خانگی و در این جا، یک آسانسور پنوماتیک را بررسی کنیم.
اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه نصب آسانسور را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال نصب آسانسور تهران باشید می‌توانید سفارش برای نصب و راه اندازی آسانسور ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

این مطلب را هم ببینید
چگونه آسانسور موردعلاقۀ خود را طراحی کنید.
در گذشته، نصب آسانسور بیشتر جنبۀ تشریفاتی داشت و یا اینکه افرادی با مشکلات حرکتی از آن استفاده می‌کردند اما امروزه افراد زیادی وجود دارند که متقاضی نصب آسانسور در خانه‌هایشان هستند تا زندگی باکیفیت‌تر و راحت‌تری داشته باشند و پیشرفت تکنولوژی این امر را برای همه قابل دسترس کرده است.
ممکن است از خودتان بپرسید که چه اصراری به نصب آسانسور است وقتی که می‌توان با پله بین طبقات جا به جا شد؟ واضحاً بسیاری از افراد به دلیل کهولت سن یا مشکلات جسمی، توانایی استفاده از پلکان را ندارند. در ادامه با سایر مزایای نصب آسانسور آشنا می‌شوید:

آسانسور فضای خانه را بازتر می‌کند:

آسانسور خانگی

نصب
ممکن است این جمله عجیب به نظر برسد اما آسانسورها فضای خانه را بازتر می‌کند و جای چندانی اشغال نمی‌کنند. درست است که آسانسورها بزرگ به نظر می‌رسند اما به نسبت پلکان فضای کمتری را دربرمی‌گیرند. پلکان مقدار زیادی از فضای خانه و سقف را اشغال می‌کنند.
چاه‌های آسانسور خیلی بزرگ نیستند و تنها فضای کوچکی را می‌طلبند. در واقع بسیاری از آسانسورها می‌توانند بیرون از دیوار نصب شوند و اجازۀ دسترسی در هر طبقه‌ای را به صاحبخانه بدهند. دقت کنید که این امر به سایز خانه، لوکیشن نصب آسانسور و مدل آن بستگی دارد.

پرکاربرد‌تر از پلکان:

مشخصا‍ً می‌دانید که حمل وسایل سنگین و کیسه‌های خرید با پله چقدر سخت است. استفاده از آسانسور برای حمل اجسام سنگین نه تنها کار را برای شما راحت‌تر می‌کند بلکه خطر افتادن و آسیب دیدن را نیز کاهش می‌دهد. هم چنین جا به جایی بین طبقات با پله برای افراد مسن سخت است و استفاده از آسانسور می‌تواند کیفیت زندگی آن‌ها را بهبود ببخشد مخصوصاً اگر برای حرکت از عصا، واکر و یا ویلچر استفاده می‌کنند.

آسانسورها ایمن هستند و از افتادن و آسیب دیدگی جلوگیری می‌کنند:

نصب آسانسور خانگی

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، در آسانسورها بر خلاف پله‌ها افتادن و آسیب دیدن بی معنی است. هنگامی که از پله استفاده می‌کنید، ممکن است بیفتید، لیز بخورید و یا یک پله را جا بیندازید. این اتفاق بین افراد کم سن و سال و افراد مسن به کرات دیده می‌شود. افتادن از پله در افراد مسن منجر به شکستگی لگن، ترک خوردگی و یا آسیب به جمجمه و مغز می‌شود که در سنین بالا، بهبودی دیر و کند حاصل می‌شود. آمار نشان می‌دهد که هر ۱۱ ثانیه یک فرد مسن در اورژانس به دلیل افتادن از پله بستری می‌شود و هر ۱۹ دقیقه یک فرد به همین دلیل جان خود را از دست می‌دهد.

آسانسورها به جذابیت خانه می‌افزایند:

نصب آسانسور

با وجود صرف هزینه برای خرید و نصب آسانسور، آسانسورها به جذابیت بصری خانه می‌افزایند. با این حال بسیاری از افراد از اینکه می‌توانند در خانۀ خود آسانسور داشته باشند، بی‌خبرند! علاوه بر بهبود بخشیدن کیفیت زندگی خود، می‌توانید از طرح‌های مختلف استفاده کنید و با نصب آن‌ها به محیط خانه زیبایی ببخشید.

بالا بردن ارزش ملک:

علاوه بر اینکه نصب آسانسور راحتی و زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد، اگر روزی تصمیم به فروش خانۀ خود گرفتید، خانۀ شما به نسبت خانه‌های دیگر با همان شرایط اما بدون آسانسور، راحت‌تر و با قیمت بیشتری به فروش می‌رود. افراد زیادی خواهان خرید خانه با آسانسور هستند چه افرادی که بچۀ کوچک دارند و چه افراد مسن.

مجوز نصب آسانسور:

همان طور که گفته شد، خرید و نصب آسانسور یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می‌شود امّا از طرفی پروسۀ زمانبری است. قبل از هرکاری بایستی مجوزهای لازم را کسب کنید تا بعد از نصب آسانسور به مشکل برنخورید. ممکن است پروسۀ نصب ۴ تا ۵ ماه طول بکشد پس لازم است با برنامه ریزی مناسب و انتخاب درست شرکت نصب آسانسور، خودتان را از شر مشکلات احتمالی که ممکن است بعد از نصب گریبانتان را بگیرد، خلاص کنید!

این مطلب را هم ببینید
مهارت‌های لازم برای ساخت و تعمیر آسانسور

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست