۱۰ تا از مزایای سقف کاذب در ساختمان

دکوراسیون منزل 2022

شما عزیزان هم نام سقف کاذب را شنیده اید و احتمالا در برخی فضا ها با انواعی از آن ها آشنا شده اید، سقف های کاذب در واقع سقف هایی هستند که طراحی خاص و منحصر به فردی دارند هم چنین جنس های مختلفی دارند و به سقف اصلی متصل می شوند، نصب و تنظیم سقف کاذب  ظاهر زیبا تری برای فضا ایجاد می کند که چشم ها را خیره می کند و در بعضی مواقع سبب بزرگ تر نشان دادن فضا می شود. نصب سقف کاذب دارای مزایای بسیار زیادی است که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد امروزه ساختمان های نو ساز بیش تر از سقف های کاذب استفاده می کنند زیرا بسیار سبک و زیبا است و دیگر مزایای سقف کاذب در ساختمان را به طور کامل توضیح و داده ایم.  برای آشنایی بیشتر با سقف کاذب تنها کافی است بر روی لینک کلیک کنید.

سقف کاذب در ساختمان

مزایای سقف کاذب در ساختمان

سقف کاذب عایق گرما است

سقف های کاذب با توجه به نوع و جنسی که دارند عایق گرما می باشند به این صورت که زمانی که سقف کاذب استفاده می کنند در ساختمان یک نوع عایق حرارت به وجود می آید که مانع خروج گرما از اساختمان می شود و هر طور شده این گرما را حفظ می کند به همین خاطر است که می گویند در ساختمان ها سقف کاذب بزنید در این صورت عایق گرما دارید و فصل سرد سال استفاده شما از سوخت های فسیلی مانند نفت و گاز برای گرما کم تر خواهد شد. هم چنین مصرف سوخت نیز پایین خواهد آمد زیرا شما با ایجاد سقف کاذب مانع خروج گرما از ساختمان شده اید و گرما محبوس شده است و مصرف زیاد سوخت سبب گرم شدن بیش از حد ساختمان می شود که مسلما هیچ کس دوست ندارد بنا بر این مصرف سوخت هم کاهش می یابد و باعث صرفه جویی در هزینه گاز هم می شود.

سقف کاذب عایق صدا است.

دیگر مزایای سقف کاذب در ساختمان این می باشد که این سقف ها عایق صدا هستند. همان طور که می دانید مکان هایی وجود دارند که صدا های بلند و زیادی در آن ها تولید می شود، که بهتر است در چنین مکان هایی سقف های کاذبی که عایق صدا هستند استفاده شود تا صدا باعث ایجاد آزار و اذیت عموم نشود. در هر صورت بهتر است که آلودگی صوتی ایجاد نشود و آسایش و راحتی مردم در الویت قرار گیرد. به همین خاطر در مکان هایی مانند سالن های تئاتر و سینما و سالن های کنسرت و هر سالنی که ممکن است صدای بلندی از آن خارج شود بهتر است از سقف های کاذب عایق صدا مانند سقف کاذب آکوستیک استفاده کرد با وجود چنین سقف های کاذبی غیر ممکن است که کوچک ترین صدایی از ساختمان خارج شود و موجب آزار و اذیت دیگران و هم چنین آلودگی صوتی شود.

سقف کاذب بسیار زیبا است.

یکی دیگر از مزایای سقف کاذب در ساختمان زیبایی آن می باشد. سقف های کاذب را با انواع مختلف بیش تر برای زیبا سازی و شکیل ساختن فضای ساختمان استفاده می کنند. بسیاری از افراد به زیبا سازی ساختمان خود بسیار اهمیت می دهند و می خواهند خانه های بسیار زیبا با طراحی حرفه ای داشته باشند از این رو به سراغ سقف های کاذب با مدل و طراحی جدید می روند. طراحان سقف کاذب مطابق با سلیقه مشتری کار می کنند و از انواع جنس های سقف کاذب برای هر چه زیبا تر نشان دادن ساختمان استفاده می کنند برای همین انواع سقف کاذب را در زیر برای شما عزیزان نام برده ایم:

آکوستیک
کناف
شیشه ای
چوبی
طلقی
گچی
گریلیوم
آلومینیوم
و غیره…

این مطلب را هم ببینید
هر آنچه که باید درمورد کانال کشی بدانید.

سقف کاذب پوشاننده است

از سقف های کاذب به عنوان پوشاننده هم استفاده می شود به این صورت که سقف های کاذب باعث پوشاندن سیم های برق و لوله ها آب و یا گاز می شود. بسیار مهم است که چنین لوله کشی ها و سیم کشی هایی در فضای زیبا و شکیل ساختمان مشخص نباشد زیرا زیبایی ساختمان را به هم می ریزد باعث زشت جلوه دادن ساختمان نیز می شود پس بهتر است با سقف کاذبی زیبا و مرغوب با پوشاندن عوامل بیرونی فضا را یک دست و زیبا و شکیل تر کنیم.

سقف کاذب عایق رطوبت است.

دیگر مزایای سقف کاذب در ساختمان عایق رطوبت بودن آن است. از سقف های کاذب به دلیل این که مانع وجود رطوبت می شوند نیز استفاده می کنند زیرا جنس آن ها به صورتی است که در برابر رطوبت هوا بسیار مقاوم است و به هیچ وجه دچار تخریب  و از بین رفتن نمی شوند هم چنین دچار نم گرفتگی و تغییر رنگ نیز نمی شوند پس بسیار زیبا و به نظر می رسند و نمی گذارند که یک باران یا رطوبت سبب خراب شدن و بد جلوه دادن ساختمان شود البته که از این سقف کاذب ها در شهر های شمالی که رطوبت زیاد است استفاده زیادی دارد.

سقف های کاذب بسیار ارزان قیمت هستند.

در مقایسه با سقف های دیگر سقف های کاذب با توجه به جنسی که دارند بسیار مناسب و کار آمد هستند و به قیمت ناچیزی در بازار ارائه می شوند که می توان با هزینه ای کم فضایی بسیار کلاسیک و زیبا ایجاد کرد.

سقف های کاذب سبک هستند.

یکی از دغدغه های مهندسین ساختمان ها ایجاد سقف برای ساختمان ها با وزنی سبک است که این ویژگی تنها با وجود سقف های کاذب ممکن است زیرا با توجه به زیبایی که دارند سنگین به نظر می رسند اما این طور نیست و از هر نوع سقفی سبک تر و کار آمد تر هستند به این صورت که خیلی راحت جا به جا می شود.

سقف های کاذب برای نور پردازی استفاده می شوند.

یکی دیگر از مزایای سقف کاذب در ساختمان نورپردازی آن می باشد. برای هر چه زیبایی بیش تر نیاز به نور پردازی فوق العاده است که چنین نور پردازی فوق العاده ای تنها با وجود سقف کاذب امکان پذیر است زیرا با طراحی خاصی که دارد می توان با وجود آن انواع نور پردازی متناسب با فضا را انجام داد.

سقف کاذب نصب راحت و آسانی دارند.

نصب سقف های کاذب به دلیل سبک بودن بسیار راحت و آسان است و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گیرد.

پس از نصب قابل استفاده است.

از دیگر مزایای سقف کاذب در ساختمان این می باشد که سقف کاذب پس از نصب قابل استفاده است و نیاز به خشک شدن یا صبر کردن ندارد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست