نحوه تعمیر فلکه ظرفشویی در لوله کشی آب ساختمان

تعمیر فلکه ظرفشویی در لوله کشی آب ساختمان

شیر فلکه زیر ظرفشویی می تواند تا سال های مشکلی نداشته باشد، اما اگر چکه کند، دردسرساز است. توجه نکردن به چکه های ناچیز می تواند باعث به هدر رفتن روزانه سه گالن آب شده و کابینت زیر ظرفشویی را از بین ببرد. با این حال استفاده از یک لوله کش می تواند هزینه بر باشد. در اینجا مراحل آسان از بین بردن مشکل چکه کردن آب از شیر فلکه را به شما معرفی می کنیم، تا با طرف کمترین زمان، هزینه و آب، این مشکل را حل کنید و کارهای لوله کشی جزئی ساختمان را خودتان انجام دهید.
اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه لوله کشی ساختمان را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن لوله کش آب در تهران باشید می‌توانید سفارش برای لوله کشی آب ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

این مطلب را هم ببینید
راهنمای جامع لوله کشی داخلی ساختمان
گام اول: سرپیچ را سفت کرده و آن را بررسی کنید
با یک نوار چسب مخصوص فلزات اطراف لوله فلکه و پیچ و مهره های آن را خوب بچسبانید تا انبر قسمت های فلزی فلکه را خراش نداده و خراب نکند. سپس با انبر سرپیچ پشت فلکه را گرفته و آن را به سمت عقربه های ساعت بچرخانید. چکه ها را بررسی کنید تا ببینید مقدار آن کاهش یافته است یا نه. در این صورت شل بودن سرپیچ دلیل چکه بوده است. اگر چکه همچنان ادامه داشت به مرحله بعدی بروید.

گام دوم: منبع آب را ببندید

 لوله کشی آب ساختمان

منبع آب متصل به ظرفشویی را ببندید و لوله ها را کاملا خالی کنید. در زیر فلکه یک ظرف بگذارید تا آب باقی مانده حین کار کردن از آن خارج شود.

گام سوم: لوله های فلکه را باز کنید
با استفاده از یک انبردست لوله های فلکه را باز کنید و آن را از ظرفشویی جدا کنید. لازم نیست آن را از لوله اصلی جدا نمایید. پس از جدا کردن سرپیچ، فلکه را جدا نمایید. مکان قرارگیری و اندازه واشرها را به یاد داشته باشید.

گام چهارم: واشرها را تمیز یا تعویض کنید
اگر فلکه نشکسته یا خراب نشده، در این صورت واشرها عامل اصلی چکه هستند. قسمت های بالایی واشر می تواند به مرور زمان با ذرات ریز پر شده و واشر را شل کند. بنابراین یا می توانید این واشرها را با واشرهای جدید و هم اندازه تعویض کرده و یا اینکه آن ها را تمیز کرده و مجددا استفاده کنید. یادتان باشید که با یک دستمال تمیز واشرها را پاک کرده و ذرات ریز روی آن را از بین ببرید، اما مراقب باشید که واشرها ساییده یا خراب نشوند. پس از این کار واشر مجددا کار کرده و می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

گام پنجم: قطعات را به هم وصل کنید

تعمیر فلکه ظرفشویی

قطعات فلکه را به هم وصل کرده و آن را در جای قبلی قرار دهید، از روغن های مخصوص لوله کشی استفاده نکنید. چون این روغن ها اجزای فلکه را به هم چسبانده و از تعمیرات کل لوله کشی ساختمان مانع می شوند.
پس از قرارگیری مجدد فلکه در مکان قبلی و وصل کردن قسمت های مختلف، مجددا منبع آب را باز کنید. با پر شدن لوله ها مراقب چکه ها باشید. در این شرایط اگر هنوز هم آب چکه کرد باید فلکه را تعویض کنید. خوشبختانه تعویض فلکه آسان است. برای این کار تنها باید یک فلکه مشابه فلکه قبلی، با همان نوع، اندازه و جنس، خریداری کنید.
نکته: در هنگام انجام تعمیرات، دو نکته را با یاد داشته باشید. همیشه حفره ظرفشویی را مسدود کنید تا هیچ کدام از بخش ها به داخل حفره فاضلاب وارد نشود و همچنین به نحوه اتصال قسمت های مختلف دقت کنید، تا فرایند اتصال مجدد آن ها زمان بر نباشد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست