راهنمای جامع لوله کشی داخلی ساختمان

برخی از چکه ها کاملا پیدا بوده و حتی در صورت بسته بودن شیر آب از شیر چکه می کند. اما گاهی اوقات ممکن است چکه ها پیدا نبوده و در جاهایی رخ دهند که پیدا نباشد. اگر مصرف آب خانه بالاست، باید ببینید آب از کجا چکه می کند. شیر از سه جا چکه می کند.

لوله کشی داخلی ساختمان

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت لوله کشی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک لوله کش در تهران باشید می‌توانید درخواست لوله کشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

چکه از شیر

چکه کردن شیرآلات بسیار مشخص بوده و زمانی که بسته باشد بازهم چکه می کند. شاید با سفت کردن شیر آب از آن چکه نکند. یا اینکه شیر را طوری پیچ دهید که چکه نکند. این اصلی ترین دلیل چکه بوده که اگر تعمیر نشود رفته رفته بدتر می شود و قبض آب تان هم بیشتر می شود. این چکه های دائمی سینک را نیز لکه می کند.

در موارد شدید چکه رویت می شود اما در مراحل اولیه ممکن است متوجه آن نشوید. در صورت مشاهده چکه می توانید با یک حوله یا پارچه آن را سفت کنید. پس از استفاده از شیر سینک را خشک کرده و سپس حوله را زیر شیر قرار دهید تا اگر باز هم چکه کرد متوجه شوید. می توانید یک ظرف یا کاسه را زیر سینک قرار دهید.

تعمیر این مشکل به نوع شیر بستگی دارد. در شیر دستگیره ای در هر دستگیره و زیر دسته یک واشر قرار دارد که با تعویض واشر می توانید مشکل را حل کنید. شیرآلات مدرن بیشتر فشنگی هستند. بنابراین تعویض فشنگ شیر می تواند مشکل را حل کند. امروزه شیرهای دستگیره ای به دلیل مراقبت بیشتر کمتر استفاده می شوند، چون شیرهای فشنگی به نگهداری کمتر نیاز دارند. در صورت داشتن شیر دستگیره ای با واشر قدیمی، بهتر است آن را با شیر فشنگی تعویض کنید.

چکه از بدنه شیرآلات

چکه از بدنه شیرآلات

از آنجایی که به سمت بدنه شیر و کف آن آب پاشیده می شود وجود چکه در این قسمت ممکن است به چشم نیاید. اما اگر همیشه کف بدنه شیر خیس است احتمالا چکه می کند. مخصوصا اگر آب باز باشد. برای بررسی چنین مشکلی اول باید آب روی سینک را تمیز کنید. سپس آب را باز کرده (اگر دو دستگیره ای است هر دو دستگیره را باز کنید) و وجود آب در کف شیر را بررسی نمایید.

آسیب یا فرسودگی حلقه داخلی می تواند به این مشکل منجر شود. این حلقه روی بدنه برنجی داخل دستگیره قرار گرفته و بدنه را در برابر آب عایق می کند. با آسیب دیدن این حلقه و باز بودن آب، آب بر روی بدنه جاری شده و به کف می رود. گاهی اوقات نیز آسیب به فشنگ می تواند به چنین مشکلی دچار شود. اگر با تعویض حلقه مشکل حل نشد، باید فلکه فشنگی را نیز تعویض کنید.

چکه در زیر سینک

شناسایی چکه در زیر سینک و شیرآلات سخت تر است چون بسیاری از افراد اصلا به زیر سینک نگاه نمی کنند. از آنجایی که چکه ها به کف نفوذ می کنند خرابی زیادی به بار می آورند. در صورتی که تشخیص داده نشود به کف یا زیرسازی آسیب می رساند، به همین دلیل می تواند خسارت بالایی وارد کند.

زیر سینک را خالی کرده و همه چیز را خارج  کنید. سپس آب را باز کنید تا ببینید آب از کجا چکه می کند. چکه آب در زیر سینک دو دلیل دارد:

این مطلب را هم ببینید
بهترین هیتر برقی صنعتی

شل بودن اتصالات آب
شل بودن لوله فاضلاب یا زانویی متصل به سینک
این چکه ها ممکن است بسیار کوچک باشند و نتوانید منبع آن را سریع شناسایی کنید. بنابراین کمی حوله و پارچه را در زیر لوله و کف کابینت قرار دهید و منتظر چکه ها باشید.

چکه در زیر سینک

باید سه لوله را بررسی کنید: محل اتصال لوله به فلکه قطع و وصل آب؛ محل اتصال فلکه به لوله های منبع؛ و محل اتصال لوله منبع به لوله سه راهی و شیر. ممکن است هرکدام از این نقاط چکه کنند. باید خوب بررسی کنید تا ببینید کدام قسمت چکه را ایجاد کرده. در برخی موارد فلکه قطع و وصل یا لوله منبع آسیب دیده و باید تعویض کنید.

شاید هم خود شیر آسیب دیده و باید تعویض شود. در شیرآلات کهنه ممکن است سه راهی هم آسیب ببیند و لوله منبع قابل استفاده نباشد. تمام چکه های زیر سینک از شیر ناشی نمی شوند. اگر ورودی لوله سینک یا اتصالات روی زانویی چکه می کند، باید لوله ها را سفت کنید. در سینک های قدیمی، لوله و سه راهی فرسوده می شود. در بیشتر موارد سفت کردن لوله ها مشکل را حل می کند.

 

 

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست