برای انتخاب شرکت پیمانکار جهت ساخت و بازسازی ساختمان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای انتخاب شرکت پیمانکار جهت ساخت و بازسازی ساختمان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ آیا به تمام شرکت های پیمان کار در اصفهان می توان اعتماد کرد؟

پیمانکار ساختمان به شرکت هایی اطلاق میشود که در حوزه ی ساخت و ساز ساختمان های مسکونی، تجاری فعالیت می کنند.

پیمانکار در واقع شخص حقیقی یا حقوقی است که با تخصص کافی از تهیه مصالح اولیه تا اجرای کامل پروژه و تحویل آن بر طبق یک قرارداد با کارفرما را بر عهده میگیرد و با مدیریت سرمایه و زمان به بهترین شکل پروژه را به اتمام می رساند.

برای انتخاب شرکت پیمانکار مناسب حتما تحقیق کنید. ترجیحا به محل پروژه هایی که قبلا برعهده داشتند مراجعه کرده و پرس و جو کنید.

شرکت پیمان کاری، نوسازی و بازسازی، دکوراسیون داخلی برج سپاهان در اصفهان، کلیه مراحل امور ساختمانی شامل مقاوم سازی، نوسازی، پیمان کاری و دکوراسیون آپارتمان، خانه‌ی ویلای، مراکز تجاری مثل مغازه، فروشگاه و رستوران و دفاتر اداری را متعهد می‌شود. این شرکت معتبر ساختمانی با دارا بودن کادر مجرب و طراح‌های حرفه ای با رعایت اصل انصاف در قیمت گزاری خدمات و کاملا منطبق با سلیقه‌ی شما در نهایت کیفیت، پروژه‌ شما را در اصفهان و کلیه شهرستانهای اطراف اصفهان مثل: خمینی شهر، شاهین شهر، نجف آباد، شهرضا، اردستان، سپاهان شهر، بهارستان، درچه و … در زمان مناسب تحویل می‌دهد

امروز پیدا کردن یک شرکت خوب پیمانکاری در شهر های بزرگ مثل تهران و اصفهان بسیار سخت شده است از همین رو باید با مراحل پیمانکاری ساختمان آشنایی داشته باشید تا بتوانید شرکت معتبر پیمانکاری ساختمان در اصفهان پیدا کنید.

خدمات پیمانکاری به شرح زیر می باشد.

قرارداد پیمانکاری

زمانی که شرکت مناسب جهت پیمان کاری در اصفهان را پیدا کردید برای انعقاد قرارداد و دادن وکالت پیمان کاری اقدام کنید. در قرارداد هزینه پروژه، خواسته‌های شما و زمان تحویل پروژه مطرح می‌شود. در انتخاب لفظ و کلمات دقت کنید. این نکته را در نظر بگیرید در بحث‌های حقوقی، کلمات بسیار مهم هستند. هر قسمت و بند قرارداد که مبهم بود حتما پیگیر شوید..

لطفا توجه کنید که ممکن است در طول انجام پروژه شرکت پیمان کار خطاهایی انجام داده باشد. که در انتهای پروژه سبب گیر و گرفتاری هایی در مراحل پایان ساخت شود بنابراین در فواصل زمانی مشخص پیمان کار باید گواهی عدم خلاف شهرداری اخذ نمیاد.

قرار داد پیمانکاری

تخریب و خاک برداری

این مرحله زمانی اجرا می‌شود که پروژه، بازسازی و نوسازی خانه یا ساختمانی از قبل احداث شده باشد. مثل خانه‌های کلنگی و قدیمی با سال ساخت بالا در اصفهان و شهرهای اصفهان که به دلیل بافت قدیمی شهر و قدمت اصفهان، زیاد پیدا می‌شوند.

این مرحله بسیار مهم بوده و دقت و تخصص بالایی نیاز دارد زیرا باید حتما با ایمنی کامل انجام شود. زیرا کمترین خطا جان افراد را به خطر می اندازد.

خاک برداری از اصول اولیه ساختمان سازی می‌باشد که برای آماده کردن محل پی انجام می‌شود. خاک برداری و در ادامه آن گود برداری از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین مراحل پیمان کاری در اصفهان است. زمانی اهمیت این مرحله بیشتر می‌شود که ساخت ساختمان هایی با عمق زیاد در اصفهان مطرح می‌باشد.

فونداسیون ، بتن ریزی و آرماتور بندی

پایین‌ترین قسمت هر سازه یا ساختمان که در تماس مستقیم با خاک قرار دارد و وزن کل سازه را به زمین منتقل می‌کند. در زبان عامیانه فونداسیون، پی نامیده می‌شود. فونداسیون یا به صورت سطحی یا عمیق طبقه بندی می‌شود. در فونداسیون سطحی، وزن ساختمان به عمق کم خاک منتقل می‌شود اما در فونداسیون عمیق وزن کل سازه بر لایه‌ عمیق‌تری از خاک وارد می‌شود.

فونداسیون سازه با استفاده از بتن محکم و در برابر زلزله مقاوم می‌شود. در واقع حفره‌ های ایجاد شده در پی ساختمان با بتن پر می‌شود. بتن ریزی از مراحل پیچیده و بسیار مهم فونداسیون است و اجرای دقیق آن سازه را در برابر زلزله مقاوم خواهد کرد.

از حساس‌ترین قسمت‌های یک ساختمان بتنی آرماتوربندی است که باعث بالا رفتن مقاومت کششی بتن می‌شود. زیرا که بتن در برابر نیرو‌های کششی مقاومت کمی دارد و تمامی نیروهای کششی ساختمان توسط آرماتورها تحمل می‌شود. بتن تنها در برابر فشار‌های بالایی مقاوم است ولی تنش‌های کوچک بتن را دچار مشکل می‌کند. آرماتور موجب می‌شود بتن در برابر تنش‌های محیطی استحکام زیادی داشته باشد. آرماتور بندی در اصفهان کاری بسیار دقیق که باید با نظارت کامل و حوصله انجام شود زیرا که تمام مقاومت فونداسیون در برخی ساختمان‌ها را فراهم می‌کند.

تخریب و بازسازی در اصفهان

سقف زدن

از مهم‌ترین بخش‌های سازه‌های ساختمانی، سقف آن ساختمان است، که انواع متفاوتی دارد. اینکه شما کدامیک از این انواع مختلف را برای ساختمان در نظر بگیرید بستگی به مواردی از جمله شرایط محیطی و جغرافیایی محل پروژه، بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه، وسعت و هدف اجرای پروژه دارد. برای مثال در شهر اصفهان شما کمتر سقف شیروانی می‌بینید در حالی که در شهرهای باران خیز اکثر سقف‌ها به شکل شیروانی ساخته می‌شود.

دیوار چینی

دیوار چینی با استفاده از بلوک سفالی، بتن یا آجر ساخته می‌شود. هدف از دیوار چینی جدا کردن قسمت‌های مختلف خانه و ایجاد فضا‌ها با کاربری متفاوت است. کیفیت مصالح به کار رفته در دیوار چینی، کیفیت کل سیستم سازه و نحوه‌ انجام این کار تعیین کننده‌ استحکام دیوار است. اگر دیوار چینی ساختمان کاملا اصولی انجام شود، در ادامه هزینه‌ی تعمیر و نگهداری کاهش یافته و عمر مفید ساختمان افزایش میابد. کوچکترین سهل انگاری در دیوار چینی در آینده مشکلاتی مثل عبور سروصدا، کاهش مقاومت در برابر زلزله و هرگونه فشار و آتش سوزی ایجاد می‌کند.

این مطلب را هم ببینید
مرجع تولید و فروش انواع پروفیل ساختمانی

تاسیسات ساختمان

اجرا و طراحی تاسیسات سازه نیاز به مهندسین و کارشناسان این حوزه دارد. زیرا که تمام مراحل از جزئی‌ترین بخش‌ها تا قسمت‌های بزرگتر نیاز به طراحی و نقشه کشی کاملا دقیق و اصولی دارد و باید برای هر بخش مطالعه شود. اگر در این بخش دقت کافی و رعایت اصول صورت گیرد یقین داشته باشید، ساختمان عمری بالایی خواهد داشت و ساکنان با مشکل رو به رو نمی شوند و همین موضوع زندگی راحتی به ارمغان می‌آورد. تاسیسات ساختمان شامل بخش‌های متفاوتی مثل سیستم سرمایشی، گرمایشی، لوله کشی گاز و آب، سیم کشی برق و تلفن، تهویه مطبوع، راه‌های ارتباطی بین واحد‌ها یا طبقات و… می‌شود.

نازک کاری

پس از اتمام سفت کاری ساختمان(مثل فونداسیون، زدن سقف و دیوار کشی) هر فعالیتی که شامل پوشش ظاهری ساختمان می‌شود در زیر مجموعه‌ی نازک کاری قرار می‌گیرد.

گچ و خاک

در مرحله‌ اول باید بپردازیم به اینکه چرا گچ و خاک انجام می‌شود؟ دو دلیل مهم دارد.
اول اینکه برای قرار گرفتن لوله‌های تاسیسات در دیوار، لازم داریم شیار ایجاد کنیم. برای اینکه دیوار کمتر تخریب شود و آسیب کمتری ببیند گچ خاک کمک کننده است. دوم برای کاور کردن حفره‌های دیوار چیده شده و ایجاد یک سطح صاف برای روکش گچ سفید از گچ وخاک استفاده میکنیم.

پیمانکاری و بازسازی در اصفهان

سفید کاری

بعد از اینکه تمامی شیارها پر شد و سطحی صاف و یکدست بعد از گچ و خاک به دست آمد و کاملا خشک شد، اقدام به سفید کاری دیوارها می‌کنیم. سفید کاری دیوار‌ها با گچ سفید انجام می‌شود.

نصب قرنیز

عملیات قرنیز زدن نصب سنگ از جنس تراورتن یا مرمر یا … دور تا دور دیوارها است با ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر که از رسیدن رطوبت و آسیب رسیدن به گچ در حین شست و شوی کف جلوگیری می‌کند. زیرا گچ در مقابل رطوبت مقاوم نیست و زود فاسد می‌شود.

کف سازی ساختمان

کف ساختمان در مرحله ی اول با لایه ای از ملات سیمانی کاملا صاف و مسطح می شود. در ادامه با توجه به سلیقه و بودجه ی شما مناسبترین متریال را برای پوشش کف ساختمان انتخاب کنید.

سنگ، سرامیک، موزاییک یا کاشی های مناسب برای کف پوش از جمله متریال های مورد استفاده برای کف سازی می باشد.

پارکت و کف پوش‌های مدرن اگر انتخاب شما باشد قابلیت کار شدن روی هر سطحی را دارند.
این موضوع ارتباط مستقیم با بودجه و سلیقه‌ی مشتری دارد. امروزه سرامیک‌های کف بسیار متنوعی تولید میشود. رنگ های مات و بسیار شکیل که قابلیت هم خوانی با رنگ قالب دکوراسیون را دارد. ولی اغلب برای بزرگتر دیده شدن فضا از رنگ سفید برای مصالح پوششی کف استفاده می‌کنند.

کاشی کاری

برای پوشش نهایی دیوارهای آشپزخانه و سرویس بهداشتی از مصالحی به نام کاشی و برای پوشش کف از سرامیک استفاده می‌شود.
برای پوشش کف سالن و اتاق خواب‌ها از سرامیک استفاده می‌شود. کاشی و سرامیک انواع بسیار متنوعی دارند و میتوان ترکیب رنگ‌های بسیار دلپذیری انتخاب نموده و فضای خانه را شکیل و زیبا کنیم.
نکته ای که وجود دارد این است که به دلیل تنوع بالا در تولید و عرضه فراوان اجناس بسیار گوناگونی از کاشی می‌توان در بازار پیدا کرد ولی تشخیص جنس مرغوب و با کیفیت نیاز به تجربه و تخصص دارد.

نصب درب و پنجره های ساختمان

انتخاب درب ورودی ساختمان یا در واقع درب واحد‌ها و همینطور درب اتاق خواب‌ها و سرویس بهداشتی همگی بستگی به بودجه و سلیقه‌ی شما دارد.
امروزه برای درب واحدها، درب‌های ضد سرقت با امنیت قابل قبول از جنس چوب تولید می‌شود. رنگ درب و پوشش آن هم کاملا به شما و بودجه بستگی دارد. درب‌های با پوشش چرم، ام دی اف یا بدون روکش خاص به درخواست شما تولید می‌ شوند.

آیا می‌ توانید یک ساختمان با هر کاربری، منزل مسکونی، دفتر اداری یا … را بدون نور تصور کنید؟ یک ساختمان نور گیر بسیار اهمیت دارد.

وجود نور در ساختمان از وجود پنجره‌ها حاصل می‌شود. پنجره ای با جنس بی کیفیت در محلی نامناسب، چشم انداز، تهویه، زیبایی فضا ساختمان و ورود نور را مختل می‌کند. کمبود نور در محیط کار و زندگی حتی روحیه‌ی افراد را کسل کرده باعث افسردگی خواهد شد.

برای درب اتاق ها شما می توانید از درب های چوبی یا درب با روکش های مصنوعی ام دی اف یا اچ دی اف استفاده کنید.

پنجره ها با توجه به نوع جنس فریم و شیشه می توانند انواع متفاوتی داشته باشند.

پنجره های PVC  و UPVC فریم ساخته شده از پلاستیک قوی و سبک است. به دلیل مزایای فوق العاده ای مثل انعطاف پذیری بالا، قابلیت بازیافت، عایق خوب صدا و حرارت، سبک، غیر قابل اشتعال، عمر بالا، مقاوم در برابر رطوبت و ضربه، مناسب برای تمام شرایط جوی و آب و هوایی…در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده و توجه قرار گرفته است.

این مطلب را هم ببینید
مزایا و معایب کفپوش سرامیک

شیشه میتواند تک جداره یا دوجداره استفاده شود که بهتر است از شیشه‌های دوجداره استفاده شود، زیرا عایق خوب حرارت و صدا هستند.

نماکاری

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی در اصفهان

دکوراسیون داخلی شامل مراحل جذاب و گوناگونی است که در ادامه درمورد هریک از این مراحل صحبت میکنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هریک از این مطالب می توانید به سایت برج سپاهان مرجع پیمانکاری و بازسازی و دکوراسیون داخلی در اصفهان مراجعه کنید.

دکوراسیون داخلی شامل مراحل جذاب و گوناگونی است که در ادامه درمورد هریک از این مراحل صحبت میکنیم.

زیبا سازی سقف خانه

اولین بخشی که در مرحله‌ی دکوراسیون، زیبا می‌شود سقف خانه است و اتفاقا دکور شدن تاثیر بسیار زیادی در زیبای فضا دارد. حتی انتخاب درست طرح و رنگ سقف می‌تواند به بزرگتر نشان داده شدن فضا هم کمک کند. قسمت‌های مختلف ساختمان مثل، اتاق خواب ها، اتاق کار، اتاق نشیمن یا پذیرایی، آشپزخانه و… نیاز به سقف منحصر به فرد خود دارند. پوششی که برای سقف انتخاب می‌ کنید قرار است مصالح اصلی ساختمان را پوشش دهد و همین باعث می‌شود فضا جلوه‌ی خاصی پیدا کند. به هرحال کاربری ساختمان، سلیقه‌ی افراد و هزینه ای که برای دکوراسیون در نظر گرفته شده، در انتخاب طرحی هایی که برای دکور سقف وجود دارد موثر است.

انتخاب نوع و طرح سقف کاذب با بررسی مزایا و معایب هرکدام انتخاب می شود.

دکوراسیون دیوار های خانه

گاهی افراد برای دیوارهای ساختمان یا بخشی از آن، به نقاشی رنگ و روغن بسنده می‌کنند. البته رنگ هم جذابیت خاص خود را دارد. اما امروز با همان هزینه ای که برای رنگ لازم است می‌توانید گزینه‌های مدرن تر، شکیل‌تر و بسیار جذابی را انتخاب کنید.

برای زیبایی دیوارهای خانه راه‌های متفاوتی وجود دارد. انتخاب شیوه‌ی دکوراسیون دیواره‌ها بستگی مستقیم به سلیقه و بودجه‌ی شما .دارد و البته کاربری ساختمان هم در انتخاب نوع متریال بسیار تاثیر گزار است

کاغذ دیواری

آینه های دیکوراتیو

انواع دیوار پوش شامل: دیوارپوش‌ چوبی، سه بعدی، سنگی، آجری، آلومینیومی، شیشه ای، کامپوزیت، پارچه ای، فومی و پی وی سی

دکوراسیون آشپزخانه

سقف آشپرخانه در بیشتر ساختمان ها هماهنگ با سقف سالن دکور می شود البته اصولا نسب به سایر نقاط خانه ساده تر دکور می شود.رنگ و ترکیب نقوش کاشی های دیوار و سرامیک های کف کاملا با سلیقه ی شما باید انتخاب شود.

مهم ترین مورد دکوراسیون آشپزخانه انتخاب طرح و رنگ کابینت ها و قفسه های آشپزخانه می باشد.

عایق کاری ساختمان

یکی دیگر از مراحل مهم پیمان کاری ساختمان، عایق کاری است. کاری هوشمندانه که باعث صرفه جویی و کاهش هدر رفت انرژی در ساختمان می‌شود. عایق از نظر جنس و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند و همین دو نکته آن‌ها را به انواع مختلفی تقسیم می‌کند. عایق صوتی، عایق رطوبتی و حرارتی از انواع عایق کاری ساختمان می‌باشند.

انواع عایق به عنوان پوشش روی سقف، کف و دیوار نصب می‌شود. عایق رطوبتی از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می‌کند. عایق‌های صوتی در کنترل صدا و کاهش آلودگی ساختمان موثر است. عایق حرارتی باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می‌شوند.

به طور کلی دلایل عایق کاری چند مورد مهم است. از جمله میزان اتلاف انرژی کاهش می‌یابد. آلودگی‌های صوتی کاسته شده و آرامش بیشتری در فضا حاکم می‌شود. ساختمان در برابر آتش سوزی مقاوم‌تر می‌شود. دوام و ماندگاری سازه افزایش می‌یابد. آسایش گرمایشی و سرمایشی افراد ساکن در ساختمان فراهم است.

عایق سقف‌های ساختمان اهمیت فوق العاده زیادی دارد که اگر اصولی انجام نشود باعث اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی زیادی می‌شود. از طرفی باید سازه را در برابر نفوذ رطوبت باران و برف حفاظت کند. برای عایق سقف از ایزوگام و قیروگونی استفاده می‌شود. که البته امروزه کمتر از قیر گونی استفاده می‌شود.

بازسازی ساختمان

مبحث بازسازی ساختمان هم می‌تواند بخشی از کارهایی باشد که زیر مجموعه‌ پیمان کاری ساختمان است ولی گستردگی بازسازی ساختمان در اصفهان و شهرستان‌های اصفهان مثل: خمینی شهر، شاهین شهر، نجف آباد، شهرضا، اردستان، سپاهان شهر، بهارستان، درچه و … می‌تواند از تمام زوایا ساختمان را تغییر بدهد و سازه ای کاملا به روز و مدرن نتیجه‌ی کار باشد.

بازسازی ساختمان در اصفهان مراحل مختلفی دارد ولی هرکدام از این مراحل نیاز به حضور متخصص داشته و نمی توان بدون برنامه ریزی دست به بازسازی سازه زد. بازسازی شامل هر ساختمانی با انواع کاربری می‌شود. ممکن است شما نیاز به بازسازی مغازه یا فروشگاه خود داشته باشید. دفتر کاری که نیاز به مدرن‌تر شدن دارد و یا اینکه تغییر کاربری داده و باید تجهیزات و فضا تغییر کند. ساختمان کلنگی در اصفهان که صفر تا صد نیاز به بازسازی دارد تا بتوان با آرامش در آن زندگی کرد. همه‌ی این موارد شامل بازسازی می‌شود و تفاوت تنها در وسعت کاری است که انجام می‌شود.

از شما دعوت می‌کنم جهت اطلاعات بیشتر در مورد بازسازی ساختمان در اصفهان به مطلب پیمان کاری و نوسازی در اصفهان و شهرهای اطراف اصفهان مراجعه کنید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست