۱۱ تغییر شگفت انگیز دکوراسیون سرویس بهداشتی با قبل و بعد

۱. قبل: تاریک و ترسناک

دوست دارید راجع به تغییر سرویس بهداشتی هایی که در مجله ها و وبسایت ها می بینید خیال پردازی کنید؟ باور کنید تمام “بعد” های شیک، روزی “قبل” های عجیب و غریبی داشتند.

عکس های قبل و بعد  تغییر دکوراسیون ایده بخش هستند چون نشان می دهند که خیلی کارها شدنی است. اگر دیگران سرویس بهداشتی غم انگیزتان را به مکانی شیک و دیدنی تبدیل کرده اند، شما هم می توانید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی خانه را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی خانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

روشن و شاد

کیت به لطف سنگ روشویی کوارتز، سرویس بهداشتی اش را به فضایی جذاب، رنگارنگ، و جالب توجه تبدیل کرده است.

دیوارها با کاغذ دیواری آبی فیروزه ای پوشیده شده اند. شیرآلات هم از کلکسیون ترینسیک هستند.

 تغییر شگفت انگیز دکوراسیون سرویس بهداشتی

۲. قبل بی روح و کسل کننده

کریستی در وبلاگش به نام Addicted 2 Decorating نشان داده که هرگز به سرویس بهداشتی های راهرو مانند علاقه ای نداشته است. او سرویس بهداشتی اش را خراب کرد و در مجموع ۳۳ کیسه کاشی، ملات، چوب و شیشه را مستقیما به زباله دانی فرستاد.

بعد: بازسازی مدرن

کریستی شروع به بازسازی سرویس بهداشتی کرد و دیوارها و کف را تغییر داد و ۹۹% همه این کارها را به تنهایی انجام داد. او لوله کش استخدام کرد اما می گوید که اگر وقت داشت، همین کار را هم خودش انجام می داد. کار او شاهکار است.

۳. قبل: دکوراسیون هنری قدیمی

یکی از دوستان الیس دوبلین می گفت که تغییر سرویس بهداشتی سال های ۱۹۳۰ نوعی خیانت به لس آنجلس به حساب می آید. اما الیس معتقد است که دوستش نباید با آن لوله های حال بهم زن و کاشی های شکسته زندگی کند.

بعد: الهام از طراحی وینتیج (۱۹۵۰)

الیس سرویس بهداشتی را از این روبه آن رو کرد اما در حقیقت کاری را انجام داد که به آن “بازسازی ملایم” می گویند: یعنی  روح سازه اصلی با ایجاد تغییرات کاربردی، حفظ می شود. نتیجه، یک سرویس بهداشتی پرنور با کفپوش سرامیکی وینتیج، کاشی سفید اتوبوسی، سنگ روشویی و وان از جنس سزارین، حمام بدون دیوار، و هزاران هزار جزئیات بی نظیر دیگر.

در آخر، الیس هوشمندانه پرسید: “آیا سرویس بهداشتی جدیدمان نمونه بارز جنایت در لس آنجلس است، یا یک به روز رسانی آبرومندانه؟”. مسلما گزینه دوم.

دکوراسیون هنری قدیمی

۴. قبل: کاربردی اما قدیمی

وقتی تیم معماری Rebath of Illinois برای بازسازی این سرویس بهداشتی قرارداد بست، دید که با یک معما روبروست. این فضا از نظر کاربردی کاملا بی نقص بود و از نظر فنی هم هیچ مشکلی نداشت، جز اینکه یکنواخت، خسته کننده و قدیمی بنظر می رسید. چکار باید می کردند؟

بعد: روشن تر و دلبازتر

شرکت از طریق تعویض دوش قدیمی با یک محوطه حمام شیشه ای بدون قاب، این سرویس بهداشتی را هواگیرتر و روشن تر کرده است. حمام بدون قاب اجازه می دهد حداکثر نور وارد شود که برای محیط های کوچک، یک امتیاز بزرگ است.

۵. قبل: سبک دهه هفتاد

وقتی شرکت  TrendMark Inc. برای نوسازی این سرویس بهداشتی آمد، با فضایی بسیار شلوغ، شلخته و خفه کننده مواجه شد. باید تغییرات بزرگی صورت می گرفت. واضح بود که سبک این فضا باید عوض می شد.

بعد: سفید و روشن

شرکت مربوطه این سرویس بهداشتی را ، از کف تا سقف، و با نصب کاشی های سفید اتوبوسی و فضای حمام بدون قاب کاملا متحول کرد. یک مورد غیرمنتظره ولی بسیار خوشایند از نظر رنگ، قاب پنجره سبک وینتیج شیشه ای است. یک الگوی رنگی شاد ظاهر این فضا را تکمیل می کند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی سبک دهه هفتاد
دکوراسیون سرویس بهداشتی سبک دهه هفتاد

۶. قبل: بیش از حد سفید

جن پینکستن از اعضای وبلاگ دکوراسیون The Effortless Chic، متوجه شد که سرویس بهداشتی اش رنگ کم دارد. همانطور که او می گوید، “خیلی فانتزی است، نه؟ بیش از حد سفید است و این خوب نیست”. اینکه همه چیز سفید و فقط چندتا از جزئیات طلایی باشد، در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ مد بود.

بعد: به روز رسانی رنگ ها

جن به سرویس بهداشتی اصلی خود که نیازمند رنگ های جدید بود،، کاشی های شش ضلعی و موکت رنگارنگ اضافه کرد.

۷. قبل: قدیمی  و از مد افتاده

سرویس بهداشتی از مد افتاده این خانه دو طبقه متعلق به ۱۹۳۰ واقع در سان فرانسیسکو، دارای کاشی هایی به رنگ سبز عجیبی است. آیا می شود بدون ورشکستگی مالی این شرایط را عوض کرد؟

بعد: بازسازی با هزینه کم

این بازسازی کمتر از ۵۰۰۰ دلار هزینه برداشت! یکی از راه های ساختن سرویس بهداشتی با هزینه کم، خریداری شیرآلات و لوازم شیک ولی قیمت مناسب است. کاشی نشان داده شده در اینجا ، کاشی مربعی ۷.۵*۱۵ سانتی متری است.

۸. قبل: زیرزمین ناتمام

مایکل جرمن در زمان بازسازی سرویس بهداشتی شرایط خاصی داشت. اول اینکه سرویس در یک زیرزمین بزرگ در زیرزمین واقع شده بود، و دوم اینکه هیچ چیز نباید تخریب می شد.

به علاوه، این زیرزمین تاریک و ترسناک برای تبدیل شدن به جایی برای زندگی به کمک زیاد نیاز داشت.

دکوراسیون سرویس بهداشتی زیرزمین ناتمام

بعد: سرویس بهداشتی تمام کار

آقای جرمن دیوار زیر زمین را سوراخ کرد و یک پنجره باز کرد تا نور طبیعی به سرویس بهداشتی جدیدش برسد. یک وان راحت، فضایی که فقط برای دستشویی باشد را به مکانی برای استراحت و داشتن حس رفاه تبدیل می کند.

۹. قبل: صورتی

کاشی های صورتی فلامینگویی قدیمی متعلق به دهه ۱۹۵۰ به سبک این صاحبخانه نمی خورد بنابراین او تصمیم گرفت تا صورتی ها را بردارد و سرویس بهداشتی را به روز کند.

بعد: فضایی گرم و متناسب با زمان حال

جزئیاتی مثل کابینت های چوبی طبیعی رنگ روشن، رومیزی های خاکستری با سینک مخفی و یک آینه بزرگ فضا را دلباز کرده است.

۱۰. قبل: دهه پنجاهی

این خانه که بیش از یک قرن عمر دارد، اسکلت بسیار محکمی داشت. تنها مشکلش این بود که سرویس بهداشتی با ابهت سبک خانه همخوانی نداشت.

دکوراسیون سرویس بهداشتی دهه پنجاهی

بعد: طبیعی و سنتی

مالک خانه، Morris Black & Sons را که یک شرکت طراحی در پنسیلوانیاست، استخدام کرد. آنها سرویس بهداشتی را از نو بازسازی کردند . یک دیوار شیشه ای بدون قاب دور حمام کشیدند که در آن چند سردوش وجود داشت. سنگ طبیعی دیوار حمام به گذشته صد ساله خانه و سنگ کاری های فراوان آن اشاره دارد.

۱۱. قبل: آبی و حال بهم زن

آبی یک رنگ شگفت انگیز است. رنگ دریا و آسمان. اما برای سرویس بهداشتی مناسب است؟ خیلی نه. سرویس بهداشتی های آبی برای مدت کوتاهی مد بودند و حالا دیگر آن زمان تمام شده است.

خانه آجری صد ساله الیسن و جوویتو پاکالیناوا در بروکلین سزاوار بیشتر از اینها بود. نه تنها آنها خودشان احساس می کردند که آبی مناسب نیست، بلکه اصلا به این دوره و زمانه هم نمی آمد. آنها به عنوان بخشی از بازسازی کامل خانه سرویس بهداشتی را هم تغییر دادند.

بعد: نو و متناسب با زمانه

چون سرویس بهداشتی الیسن و پوویتو کوچک بود، آنها سفید را به عنوان رنگ غالب انتخاب کردند. رنگ سفید نور بیشتری را منعکس می کند و باعث می شود فضاهای کوچک، بزرگتر به نظر برسند.

آنها به خاطر هماهنگی با سبک کلی خانه شان (۱۹۱۰)، کاشی های سفید اتوبوسی را برای سرتاسر دستشویی انتخاب کردند. همچنین وان پایه دار، و روشویی ایستاده روی ستون را اضافه کردند. دستگیره حوله براق کرومی و شیرآلات با نور می رقصند. درنتیجه فضایی تازه و متناسب با زمانه امروز خلق شده که با سبک کلی خانه هم سازگاری دارد.

این مطلب را هم ببینید
۷ سبک مهم کابینت آشپزخانه 

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست