بررسی قیمت ورق آلیاژی فولاد مبارکه اصفهان

چکیده : قیمت ورق آلیاژی فولاد مبارکه

قیمت ورق آلیاژی فولاد مبارکه باتوجه به ترکیبات شیمیایی مختلفی که دارد و با توجه به کاربرد های متنوع این نوع محصول تفاوت های بسیاری دارد. در واقع فرآیند آلیاژ آهن آلات باعث می ‌‌شود تا فلزات اولیه خواص مطلوب‌تری نسبت به فلزاتی که آلیاژ نیستند ، داشته باشد و این ترکیبات شیمیایی به کار گرفته شده در ورق های آلیاژی سبب افزایش میزان سختی آهن آلات ، میزان مقاومت کشش و کاهش نقاط ذوب ورق ها می ‌شود.

لازم به ذکر است که قیمت های ورق آلیاژی به صورت کلی به کارخانه تولید کننده ورق ، کیفیت ورق تولید شده ، سایز ورق های آلیاژی ، نوع و مدل حالت ورق آلیاژی و محل تحویل آن بستگی دارد. اما از نظر متغیرهای کلی، عوامل و شرایطی مانند قیمت ارز در کشور، قیمت جهانی آهن آلات ، میزان حجم تولیدی کارخانه ها و میزان تقاضای خریداران ورق آلیاژی، بر قیمت های روز ورق آلیاژی تاثیر گذار است.

ورق آلیاژی فولاد مبارکه اصفهان

در بازار آهن آلات، معمولا ورق های آلیاژی را به شکل رول (کویل یا حلقه) و یا شیت (برش خورده) تولید میکنند و سپس آن را برای عرضه در بازار مصرفی ارسال می کنند. فرآیند آلیاژ ورق ها ، جهت بالابردن میزان مقاومت ورق و استحکام آن، یا به صورت کلی در جهت تقویت برخی خواص در فلزات صورت میگیرد.

تا اینجا متوجه شدیم که به همین دلایل ذکر شده ۹۰ درصد محصولاتی که به صورت روزانه با آن ها سر و کار داریم، جز گروه های فلزات خالص نیستند و در واقع آلیاژی از چندین فلز هستند.

ورق‌ های آلیاژی به صورت کلی در دو نوع ورق های نورد سرد و ورق های تولید شده به شیوه نورد گرم هستند. ورق های آلیاژی که به شیوه نورد گرم تولید می شوند، به عنوان ورق های سیاه شناخته می شوند و ورق های های آلیاژی که به صورت نورد سرد تولید می شوند، به عنوان ورق های روغنی شناخته می‌ شوند. پر کاربرد ترین ورق های آلیاژی A516، ورق آلیاژی A36 و ورق آلیاژی A283 از انواع ورق های آلیاژی هستند که کاربردهای متفاوت بسیاری دارند

به دلیل گستردگی انواع ورق های آلیاژی، کاربرد های مختلفی در صنایع دارند از جمله این کاربرد ها می توان به صنعت پل‌سازی، صنعت شهرسازی و ساختمان سازی ‌، مخزن‌های تحت فشار، هرگونه مقاومت در برابر خورندگی و زنگ زدگی آهن آلات ، مقاومت عالی در برابر دما های بسیار بالا و دما های بسیار پایین و همچنین ساخت قطعات و ابزارهای مختلف و صنایع هواپیما سازی برای این نوع محصول می‌توان در نظر گرفت.

ورق ها ی آلیاژی از آن جایی که از قابلیت جوشکاری و خم کاری خوبی برخوردار هستند، کاربرد های بسیار زیادی در ساخت و ساز و همچنین تولید انواع مخازن کم فشار و پر فشار دارند، بنابراین استفاده از این نوع محصولات در بعضی از پروژه های صنعتی و ساختمان‌سازی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردارد.

همچنین این ورق های آلیاژی در ضخامت‌ ها و ابعاد مختلفی در سایت آهن لند قابل مشاهده هستند. جهت دسترسی به قیمت ورق فولادی آلیاژی فولاد مبارکه و خرید ورق آلیاژی با قیمت مناسب می توانید به این وبسایت ما مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

قیمت ورق آلیاژی فولاد مبارکه به روش نورد گرم

ورق سیاه یکی از متداول ترین محصول های فولادی می باشد. در تعریف متالورژیکی ورق آمده است که: به ورق تولید شده از فولاد طی روش نورد گرم، که در دمایی زیادتر از ۹۳۰ درجه سانتی گراد تحت عملیات نورد فشاری قرار گرفته و در اثر این عملیات ویژگی فرم پذیری آن درست شده است.

ورق سیاه را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد.دسته اول ورق فابریک و دسته دوم رول شده دوم می باشد. ورق سیاه فابریک با اسم شیت هم معروف شده است؛ این ورق ها در ابعاد مختلفی ساخته می‌ شود.

این مطلب را هم ببینید
از ماندگاری، شرایط نگهداری تا خرید گل رز جاودان بنفش

طول آن ‌ها بین ۲۰۰۰ تا ۱۲ هزار میلی ‌متر و عرض این ورق ها بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی ‌متر و ضخامت آن ها زیادتر از ۱۵ میلی متر می باشد و قیمت آن‌ ها با دقت به ابعاد و وزنی که دارند، تعیین می گردد.

ورق‌ های رول شده که با اسم هایی مانند کلاف یا کویل هم شناخته می‌ شوند، عرض آن‌ ها بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌ متر است و بین ۱.۵ تا ۱۵ میلی‌ متر ضخامت دارند و هرچه عرض و ضخامت این ورق ها بیشتر باشد، قیمت کویل زیادتر می شود.

قیمت ورق سیاه، در اکثر مواقع متناسب با گرید آن تعیین می گردد؛ مواد اولیه این ورق ها در دمای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد ذوب می‌ شود.

و در همین مرحله با تغییر کردن آلیاژهایی که در آن استفاده شده می‌توان گریدهای متفاوتی از ورق سیاه تولید کرد. از آنجا که این ورق ها جزو محصولات پرتقاضا در بازارآهن به حساب می آیند.

قیمت ورق سیاه قابل پیش بینی نمی باشد و توصیه می شود پیش از ثبت خرید این ورق قیمت ورق امروز را استعلام بگیرید تا در خرید و معاملات خود ضرر نکنید.“

خرید ورق ST52فولاد مبارکه

این نوع از ورق های آلیاژی در بازار آهن آلات به دو صورت کویل و شیت عرضه می گردد و در کویل های ۱۵۰۰ متری در ضخامت های ۳ تا ۸۰ میلی متر و صفحات ۶۰۰۰*۱۵۰۰ و ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متری تولید می گردند. از طرفی دیگر کارخانه های تولید کننده ورق های آلیاژی ST52 شامل کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه های کاویان اهواز و فولاد اکسین اهواز هستند و ورق های آلیاژی وارداتی نیز از کشور اوکراین به کشورمان وارد می شوند . پیش از خرید این نوع محصول آلیاژی لازم است تا با اطلاعات جامع آن در خصوص مشخصات کلی آن آشنا باشید. شما همراهان عزیز می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص ورق های آلیاژی از طریق شماره های درج شده در سایت آهن لند با کارشناسان مجموعه مشورت کنید.

کاربردهای کلی ورق آلیاژی فولاد مبارکه

ورق آلیاژی فولاد مبارکه

ورق‌های آلیاژی در صنایع بسیار زیاد و متفاوتی کاربرد دارند. به‌طورکلی در کارهایی که نیاز به مقاومت بالا در برابر خوردگی، زنگ‌زدگی و استحکام زیاد است، ورق‌های آلیاژی گزینه‌ای فوق‌العاده‌ای هستند. برخی صنایع و مواردی که ورق‌های آلیاژی در آن‌ها کاربرد دارند عبارتند از:

 • راه‌ سازی؛

 • پل ‌سازی؛

 • شهرسازی؛

 • صنعت هواپیما سازی؛

 • ساخت مخازن کم ‌فشار و پرفشار؛

 • کشتی ‌سازی؛

 • اسکله ‌سازی؛

 • نیروگاه ‌ها؛

 • پالایشگاه ‌ها؛

 • پتروشیمی؛

 • صنایع نفت و گاز؛

 • خودرو سازی.

قیمت روز ورق آلیاژی به چه عواملی مرتبط است؟

وزن ورق آلیاژی از مهم ترین مواردی است که در تعیین قیمت کلی آن تاثیر گذار است و لازم به ذکر است که وزن ورق طبق استاندارد های تولید مشخص می گردد که این وزن برای هر کارخانه نسبت به شرکت ‌های دیگر و کارخانه‌ های دیگر متفاوت است. از این ‌رو، استاندارد های تولید و برند تولیدکننده این ورق نیز می ‌توانند در قیمت کلی این نوع محصول آلیاژی مؤثر باشند. از طرفی دیگر، هرچه کارخانه تولید ورق معروف ‌تر و معتبرتر باشد، ارزش محصولات آن بالاتر از از سایر کارخانه در بازار مصرفی تولید می شود.

می‌توان گفت قیمت تمام محصولات فولادی و آهن‌آلات از عوامل مشابهی تأثیر می‌پذیرد. در ادامه به مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت روز ورق گرم اشاره می‌کنیم.

شرکت آهن لند مرکز فروش انواع ورق های آلیاژی در کشور و یکی از مراجع معتبر و اصلی اعلام قیمت انواع ورق های فولادی است. این مجموعه با کارخانجات مطرح داخلی ارتباطی مستقیمی برقرار کرده است و به محض تعیین و اعلام قیمت و نرخ ورق توسط این کارخانجات تمامی قیمت ‌های درج شده در سایت خود را به روز رسانی می‌کند.

این مطلب را هم ببینید
نحوه‌ی نصب توالت فرنگی

جهت اطلاع از شرایط ویژه فروش انواع ورق آلیاژی کارخانجات سراسر کشور و یا دریافت مشاوره‌ی رایگان در زمینه‌ی خرید انواع ورق آلیاژی با شماره‌ ی ۰۶۱۵۳۲۲۲۱۰۰ – ۰۲۱۹۱۰۱۰۶۶۶ تماس حاصل فرمایید.

منبع : سایت https://ahanlands.com

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست