پیش بینی پروژه های معماری در سال ۲۰۲۱

معماری ، شهرهای ما را شکل می دهد و در توسعه جامعه ما کلیدی است. معماری نوآورانه و همچنین حاکمیت مناسب معماری موجود ، برای پاسخگویی به چالش های اقلیمی و محیطی ، افزایش شهرنشینی و تراکم و ایجاد شرایط خوب زندگی و زندگی مهم است. کلوپ معماری طراحی های نوآورانه سال ۲۰۲۱ را پیش بینی می کند تا بتوانید پروژه های معماری متنوعی طراحی کنید.

پیش بینی پروژه های معماری

در ابتدا می توان گفت که معماری هنر برنامه ریزی ، طراحی و ساخت ساختمان است. این کلمه می تواند هم فرایند را به ساختمان تکمیل شده و هم برای ساختمان تکمیل شده و دانش ساخت را نشان دهد. امروزه اصطلاح معماری بسیار بیشتر استفاده می شود. مورخ معماری سوئدی ، الیاس کورنل اصطلاح معماری را به عنوان “یک سازمان زیبایی شناختی از واقعیت عملی” تعریف کرد (کورنل ۱۹۶۶).

معـماری نوآورانه

سیاست معماری ملی

این مبتنی بر تعریف گسترده ای از مفهوم معماری است که شامل کل محیط ساخته شده توسط بشر است. “این ساختمانها و تاسیسات ، فضاهای بیرونی و مناظر” را پوشش می دهد. این مربوط به ساختمانهای منفرد و ساختمانها در تعامل است ، برای کل شهرها ، مناظر. هدف از سیاست های معماری ارتقا معماری و ایجاد یک سیاست واحد بین بخش ها است.

چشم انداز این است که معماری خوب باید به کیفیت بالای زندگی کمک کند و ساختمان ها و محیط های جذاب ، کاربردی و با طراحی جهانی را فراهم کند. همچنین معماری باید بیانگر فرهنگ و هویت مشترک باشد و به رونق ، پایداری و ارزش آفرینی کمک کند.

پنج منطقه تمرکز زیر در مرکز معماری قرار دارد:

۱) راه حل های زیست محیطی و انرژی باید ویژگی معماری باشد
۲) شهرها باید با معماری با کیفیت توسعه پیدا کنند
۳) دولت از محیط فرهنگی و میراث ساختمانی محافظت می کند
۴) دانش ، شایستگی و اشاعه ، معماری را بالا می برد
۵) دولت باید الگو باشد

معماری ، بناهای تاریخی و محیط شهری نیز به ایجاد هویت و تجربیات در مرکز منطقه کمک می کند. اینها منابعی است که شهرداری ها می توانند برای توسعه آب و هوا و مراکز زیست محیطی ، شهری و شهری جذاب ، برای ساکنان ، مشاغل و گردشگران استفاده کنند.

ایده های جذاب طراحی و شگفت انگیز را با مشارکت کلوپ معماری بسازید تا تنوعی متفاوتی را در فضاهای خود ایجاد کنید.

معماری در برنامه ریزی

معماری در مورد ساختمان ، بخشی از قانون جدید برنامه ریزی و ساخت ، به طور جداگانه مورد تأکید قرار گرفته است. “هر معیار باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که مطابق با عملکرد آن مطابق با قوانین مندرج در این قانون یا تحت آن ، یک طراحی معماری خوب داشته باشد.

معماری در برنامه ریزی

علاوه بر این ، بیان شده است که اقدامات باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که از نظر شهرداری ، از نظر بصری از نظر خصوصیات و همچنین از نظر عملکرد و ساخت و ساز و طبیعی ، از کیفیت بصری برخوردار باشند.

توجه به طراحی زیباشناختی محیط نیز در بخش هدف و در مفاد کلی قانون برنامه ریزی و ساخت جدید تأکید شده است. در بخش قانون برنامه ریزی ، محوطه سازی خوب ، محیط زندگی خوب و تربیت و شرایط زندگی خوب در تمام نقاط کشور به عنوان یکی از چندین وظیفه مهم و ملاحظات برجسته شده است که باید به خاطر داشته باشید .

این بدان معنی است که هنگام انجام برنامه ریزی ، طراحی محیطی زیباشناختی و کاربردی مهم است. در یک محیط زندگی خوب ، هدف هم پوشش خوب مسکن و هم کیفیت خوب در خانه ها و محیط محلی است.

مسابقات معماری

هنگام برنامه ریزی برای توسعه یا بازسازی ، تجزیه و تحلیل دقیق نیازها و خواسته های کار مهم است. مواد و اطلاعات ، از جمله مواد اولیه (نقشه ها ، غیره) ، شرایط اساسی ، شرایط لازم برای درخواست مجوز چارچوب و هرگونه محدودیت در برنامه شهرداری ، برنامه منطقه بندی و مقررات منطقه بندی. علاوه بر این ، مهم است که شرایط عتیقه و ملاحظات حفاظت از طبیعت را روشن کنیم.

این مطلب را هم ببینید
آشنایی کامل با انواع طلق برای سقف کاذب

بسیاری از افراد در زمینه ساخت و ساز یا برنامه ریزی یا معماران منظر ارتباط مستقیم دارند ، اما اگر پروژه بزرگ باشد و مشارکت محلی زیادی داشته باشد ، رقابت می تواند یک مزیت برای ساخت و ساز باشد.

این مسابقات برای شهرداری ها ، سازمان های بزرگتر و یا توسعه دهندگان با منابع کافی برای بدست آوردن یک کار ، نقشه ، منطقه یا توسعه یک منطقه بزرگتر که از چند زاویه روشن شده است مناسب است. اشکال مختلف رقابت برای انواع مختلف کارها مناسب است و یافتن مناسب ترین شکل رقابت مهم است. شرایط برای مسابقات آزاد و محدود (دعوت شده) از نظر مهلت ، اعلامیه ها ، ضوابط ، تعداد شرکت کنندگان ، رسیدگی به شکایات و غیره فراهم شده است.

مسابقات معماری

پیشنهاد دهنده می تواند یک ایده ، پروژه یا مسابقه آزاد یا دعوت شده برگزار کند. انواع معمول مسابقات ، رقابت معـماری و مسابقه برنامه ریزی و طراحی است. مأموریت های موازی ، که کاملاً رقابتی نیستند ، نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

اقلیم و معمـاری اکولوژیکی

این معـماری باید مبتنی بر اصول و راه حلهایی باشد که چالشهای زیست محیطی و آب و هوایی را در نظر داشته باشد. به طور قابل توجهی نیاز به تأکید بیشتر بر روی مواد تمیز ، راه حل های کارآمد انرژی ، تصفیه خوب زباله و سازگاری با تغییرات آب و هوا است.

این امر همچنین برای مدیریت موجودی مسکن نیز صدق می کند. از طریق موافقت نامه آب و هوا ، استورتینگ موافقت کرد ، از جمله ، نیازهای انرژی در مقررات ساختمان به سطح خانه منفعل در سال ۲۰۱۵ و تقریباً به سطح صفر انرژی در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت.

مـعماری برای مردم

معماری و طراحی محیط باید مبتنی بر انسان باشد ، بنابراین مکان هایی ایجاد می شود که چارچوبی برای کیفیت بالای زندگی فراهم می کند.
کلوپ معمـاری چارچوبی برای زندگی ما ایجاد می کند و ما را با ارزش ها و ایده آل های خود تحت تأثیر قرار می دهد.

این نیازهای اساسی انسان را برطرف می کند ، معمـاری خوب یک چارچوب عملکردی ایمن را برای توسعه زندگی ما به عنوان افراد و به عنوان جامعه فراهم می کند.

معماری ساختمانها ، فضاها ، شهرها و مناظر از طریق ایده ، فرم و مواد ، تفسیر رسمی و هنری از معنای انسان بودن در یک مکان و زمان معین دارد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست