با ستون وسط آشپزخانه چه کنیم؟ طراحی ستون آشپزخانه با ۵ ایده کاربردی!

ستون وسط آشپزخانه

ستون وسط اتاق و به‌ویژه آشپزخانه برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و فضا را بسته‌تر نشان می‌دهد. ازاین‌رو معمولا روش‌های مختلفی برای طراحی ستون وسط آشپزخانه استفاده می‌شود تا اثر ناخوشایند این بخش روی سبک کلی دکوراسیون خانه از بین برود. در این مطلب به بررسی چند ایده برای دیزاین ستون وسط آشپزخانه می‌پردازیم تا نه‌تنها باعث کوچک شدن آشپزخانه نشود، بلکه تاثیر مثبتی نیز بر دلباز شدن و زیبایی فضا داشته باشد. به شما قول می‌دهیم بعد از مطالعه این مطلب، ۵ پاسخ کاربردی و جذاب برای سوال «با ستون وسط آشپزخانه چه کنیم» داشته باشید.

 ۱. استفاده از پوشش‌های دیواری؛ یکی از روش‌های طراحی ستون وسط اتاق و آشپزخانه

ستون‌های وسط اتاق و آشپزخانه برای بعضی از افراد آزاردهنده هستند؛ ازاین‌رو استفاده از روش‌های مختلف برای دیزاین این بخش جایگاه ویژه‌ای را در دکوراسیون داخلی خانه به خود اختصاص داده است. یکی از بهترین روش‌های دیزاین ستون وسط آشپزخانه استفاده از پوشش‌های دیواری برای دورتادور ستون به شمار می‌رود. پوشش‌ها علاوه‌بر ایجاد زیبایی، باعث ایجاد پوششی نرم دور ستون می‌شود؛ این کار باعث می‌شود تا افراد بر اثر برخورد با ستون آسیب جدی نبینند.

پوشش‌های دیواری برای دیزاین ستون وسط اتاق در طرح‌های مختلفی موجود هستند؛ بنابراین امکان انتخاب بهترین رنگ و شکل هماهنگ با تم کلی طراحی داخلی آشپزخانه وجود دارد. برای مثال اگر سبک طراحی کلاسیک را برای فضای خانه در نظر گرفته‌اید، استفاده از پوشش‌های دیواری طرح سنگ یا طیف رنگی قهو‌ه‌ای را در برنامه خود قرار دهید. همچنین خرید پارکت ارزان به رنگ گرم و قهوه‌ای به‌همراه میز ناهارخوری چوبی ترکیبی عالی برای اجرای سبک دکوراسیون کلاسیک هستند.

 ۲. دور دیوار آشپزخانه را پوستر یا کاغذ دیواری بچسبانید

نصب کاغذ دیواری‌‌ برای قسمت‌های مختلف دیوار کاربرد دارد؛ تزیین فرورفتگی‌ها، پشت قفسه‌های شلف و دور ستون وسط آشپزخانه از بهترین مکان‌های نصب کاغذ دیواری به شمار می‌روند. پوسترها و کاغذ دیواری تنوع طرح و رنگ بالایی دارند؛ به‌این‌ترتیب به‌راحتی برای هر فضایی با هر تم رنگی و دکوراسیون کاربرد خواهند داشت.

با توسعه استفاده از کاغذ دیواری و افزایش تنوع در این محصول، دسته ویژه‌ای برای پوسترهای دیواری آشپزخانه قرار داده شده است. ازاین‌رو انتخاب مناسب‌ترین کاغذ دیواری برای این قسمت از خانه آسان خواهد بود. در انتخاب کاغذ دیواری مطلوب برای آشپزخانه به قابلیت شست‌وشوی این محصول نیز فکر کنید. چراکه دیوار و ستون آشپزخانه در معرض آلوده شدن بیشتری هستند. روغن، دود و تکه‌های غذا احتمال دارد که به دیوار و ستون بچسبند؛ بنابراین از کاغذ دیواری قابل شست‌وشو و باکیفیت استفاده کنید. بدیهی است که هر چه کیفیت پوسترهای دیواری بالاتر باشد، قیمت کاغذ دیواری آشپزخانه نیز افزایش خواهد یافت.

طراحی ستون وسط اتاق و آشپزخانه

 ۳. آجرکاری؛ ایده طراحی ستون وسط آشپزخانه برای ایجاد بافت سنتی و طرح روستیک

یک ایده دیگر برای سوال «با ستون وسط آشپزخانه چه کنیم؟» آجرکاری است. آجرکاری یکی از ایده‌هایی است که در سال‌های اخیر با استقبال بالایی مواجه شده. این نوع طراحی ستون وسط آشپزخانه حس و حالی سنتی را برای این فضا ایجاد خواهد کرد. ازاین‌رو آجرکاری یکی روش برای اجرای طراحی به سبک روستیک شناخته می‌شود.

اگر بودجه و زمان کافی برای آجرکاری دور ستون وسط آشپزخانه را ندارید، از کاغذ دیواری طرح سنگ استفاده کنید. کاغذ دیواری طرح سنگ در طیف رنگی متنوع قهوه‌ای پر رنگ تا کرم در بازار موجود است. نصب این کاغذ دیواری در کمتر از چند ساعت به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود؛ بنابراین نیازی به صرف چند روز برای معماری و آجر کردن دور ستون نخواهید داشت. همچنین از دردسرها و کثیفی‌های حاصل از آجرکاری نیز خلاص می‌شوید. فقط کافی است نام لینوم فلکس را در گوگل جستجو کنید تا بهترین کاغذ دیواری‌های با طرح سنگ را مشاهده کنید.

 ۴. با ستون وسط آشپزخانه چه کنیم؟ از گیاه‌های رونده برای پوشش این قسمت استفاده کنید

پرورش گیاهان رونده‌ در فضای آشپزخانه یکی از راهکارهای تزیین ستون در این قسمت به شمار می‌رود. فقط کافی است تا میز کوچکی در اطراف ستون برای گذاشتن چند گلدان قرار دهید. سپس ساقه گیاهان رونده را به دور ستون بپیچید. برای اجرای بهتر این ایده پیشنهاد می‌کنیم از میزهای گرد وسط خالی استفاده کنید. این میزها معمولا قابل سفارش در دو نیم دایره هستند؛ دو نیم دایره را اطراف ستون قرار دهید و سپس گلدان‌ها را روی میز بگذارید. اگر گلدان‌های مرتفع دارید، نیازی به استفاده از میز نخواهد بود؛ در اینصورت با پرداخت کمترین هزینه، ستون وسط اتاق را به بهترین شکل دیزاین کرده‌اید.

این مطلب را هم ببینید
آشنایی با موتور زیلابگ

ایده طراحی ستون وسط آشپزخانه ۵-آینه‌کاری؛ ایده‌ای نو و جذاب برای طراحی ستون وسط آشپزخانه

اگر به فکر ایجاد تغییری مطلوب و زیبا در فضای آشپزخانه و هر اتاق دیگری هستید، آینه کاری دور ستون را در لیست ایده‌های خود قرار دهید. آینه کاری به‌ویژه در فضاهای کوچکی مثل آشپزخانه باعث بزرگ‌تر دیده شدن اتاق خواهد شد. علاوه‌بر این، انعکاس نور باعث افزایش روشنایی آشپزخانه می‌شود. به‌این‌ترتیب با آینه‌کاری ستون نیاز به استفاده از چند منبع نوری مختلف از بین خواهد رفت. این روش برای استتار کامل ستون وسط آشپزخانه استفاده می‌شود.

 گالری متنوع لینوم فلکس؛ بهترین مرجع خرید کاغذ دیواری برای دور ستون

در این مطلب به بررسی ۵ ایده جذاب و کاربردی برای طراحی دیوار وسط آشپزخانه پرداختیم. آینه‌کاری، استفاده از پوشش‌های دیواری، آجرکاری، استفاده از گیاهان رونده و نصب کاغذ دیواری ایده‌های جدید و کاربردی هستند تا بدانیم «با ستون وسط آشپزخانه چه کنیم».

همه روش‌هایی که در این مقاله برای دیزاین ستون وسط آشپزخانه نام بردیم، برای سبک‌های مختلف دکوراسیون قابل اجرا هستند. از میان این روش‌ها، نصب کاغذ و پوشش دیوار از کاربردی‌ترین ایده‌ها به شمار می‌روند. چراکه تنوع محصولی کاغذ دیواری در سال‌های گذشته به‌شدت افزایش یافته است. ازاین‌رو برای هر سلیقه و سبکی، کاغذ دیواری متناسب وجود دارد.

بهترین راه خرید کاغذ دیواری و پوشش دیوار مراجعه به فروشگاه‌هایی با تنوع بالا است تا آنچه که در ذهن دارید را برای طراحی ستون آشپزخانه اجرا کنید. فروشگاه لینوم فلکس عرضه‌کننده انواع کاغذهای دیواری در رنگ و طرح متنوع است. قابلیت شست‌وشو و دوام بالا از مهم‌ترین فاکتورهایی است که میان محصولات لینوم فلکس مشاهده خواهید کرد. برای تماس با این فروشگاه و مشاهده محصولات متنوع تزیین ستون آشپزخانه فقط کافی است تا نام «لینوم فلکس» را در گوگل جستجو کنید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست