تاثیر استفاده از رنگ روی پرسنل و محیط کاری

رنگ روی پرسنل و محیط کاری

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما برای دکوراسیون محیط اداری باید به آن توجه داشته باشید رنگ بندی تجهیزات می باشد. در واقع باید بدانید تاثیر رنگ در هر بخش محیط اداری بسیار اهمیت دارد و روی نحوه کار کردن کارمندان تاثیر می گذارد. به همین دلیل بهتر است از بهترین رنگ ها که با محیط اداری شما هماهنگی بیشتری دارد استفاده کنید. در این صورت هم خودتان از آن فضا لذت می برید و هم کارمندان با آن فضا انس بیشتری می گیرند. برای اینکه با تاثیر رنگ در محیط اداری آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه توضیحاتی را عنوان می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد افزایش پیدا کند. ضمنا یکی از برند های این صنعت را  که در ضمینه تولید میز کارمندی و مدیریت و طراحی داخلی فضاهای اداری فعالیت میکند  در انتهای مقاله به شما معرفی نموده ایم. با ما همراه باشید……

تاثیر رنگ در یکنواختی

شما محل کار خود را با تصاویر، تابلو ها و عکس های گوناگون تزیین می کنید. شاید چند ایده کوچک نیز در دکوراسیون اتاق خود ایجاده کرده باشید اما هنوز از جو خسته کننده و خلوص مطلق مبلمان اداری و فضای کاری خود خارج نشده اید.

به اطراف خود نگاه کنید و ببینید آیا می توانید چندین در اینجا و آنجا ایجاد کنید تا محل کارتان را بیشتر دوست داشته باشید. شما چه بخواهید باور کنید چه باور نکنید واکنش مغز شما از رنگ هایی است که هر روز در محل کارتان میبینید.

تاثیر رنگ در ذهن

طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه معتبری در شهر تگزاس آمریکا مشخص شده که که  برخی رنگ های مانند، بژ، سفید و خاکستری در انسان ها بویژه در زنان دچار بروز افسردگی و غم می گردد. همچنین این موضوع در مردان نیز در مواجهه با رنگ بنفش و نارنجی نیز مشاهده شده است.

مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان داده اند که رنگ ها علاوه بر اینکه  خلق و خوی ما را تغییر نمی دهند، بلکه بر افزایش یا کاهش بهره وری نیز تاثیر مستقیم دارند.

به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده  از تنوع رنگی در طرح خود می کوشند تا از رنگ ها به نحوی استفاده نمایید که نقش تحریک کننده ای در افزایش تولید و خلاقیت در کارکنان را داشته باشد.

رنگ های کم نور مانند سبز و آبی  – دو مورد از رایج ترین رنگ ها در پالت طبیعت البته به صورت خوش رنگ باعث بهبود بهره وری و تمرکز کارکنان می شودآنها همچنین یک احساس خوشایند کلی را به همراه می آورنداگر می خواهید شادتر و کارآمدتر کار کنید، سبز و آبی انتخاب های عاقلانه هستند.

رنگ سبز خصوصا برای افرادی که میخواهند ساعت ها کار کنند مناسب است.در عین حال هم رنگ  زرد، اغلب توسط روانشناسان رنگ به عنوان سایه خوش بینی، پر انرژی و تازه استاعتقاد بر این است که باعث نوآوری می شود و بهترین کار در محیط های کاری است که هنرمندان، نویسندگان، طراحان، طراحان و دیگر متخصصان خلاق آن را به کار می برند

تاثیر رنگ های متنوع در محیط اداری .

تاثیر رنگ های متنوع در محیط اداری :

بدون شک شما برای دانستن این مسئله که تاثیر رنگ های متنوع در محیط اداری چگونه است، به نظر کارشناسان حرفه ای نیاز دارید. انتخاب کردن رنگ مناسب برای فضای اداری چندان کار دشواری نمی باشد، ولی باید به خوبی بدانید که چه رنگی آرامش بیشتری را به فضای اداری شما می دهد.

شما در این مورد بهتر است علایق شخصی خود را در نظر نگیرید و تنها رنگ هایی را که با دکوراسیون شا مطابقت بیشتری دارد مورد استفاده قرار دهید. برخی از این رنگ ها که شما باید آنها را بشناسید عبارت است از :

۱. رنگ سفید :

در واقع باید بدانید تاثیر رنگ سفید روی کار کردن کارمندان و انرژی جاری آن محیط ندارد. یکی از نکاتی که در ورد این رنگ باید بدانید انی است که، اصلا سفید به عنوان رنگ شناخته نمی شود، به همین دلیل تنها باید در برخی از بخش های محیط اداری از آن استفاده شود. شما زمانی که از رنگ سفید بیش از حد استفاده کنید بدون شک محیط کار برایتان خواب آور خواهد شد. بنابراین اگر کارمندان شما خسته و بی حوصله هستند تنها راه حلی که می توانید از آن استفاده کنید عوض کردن رنگ محیط اداری می باشد. شما در گام اول باید به رنگ دیوارها توجه بسیار زیادی داشته باشید و به دیوارها رنگ تازه ای ببخشید.

Office-furniture-layout

۲. زرگ زرد :

تاثیر رنگ زرد در محیط اداری موجب می شود که خلاقیت کارمندان تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. با این وجود شما اگر محیط کاری تان چندان بزرگ نمی باشد بهتر است از رنگ زرد استفاده نکنید و تنها  در بخشی از دیوارهای کوچک این رنگ ر مورد استفاده قرار دهید. اگر تمامی دیوارهای محیط اداری با این رنگ طراحی شود استرس کارمندان را بسیار افزایش می دهد . شما می توانید با استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ زرد محیط اداری زیبا و جذابی را طراحی کنید.

۳. رنگ قرمز :

به طور معمول شما رنگ قرمز را روی دیوار کافه ها و رستوران ها بیش از حد مشاهده می کنید. اگرچه که باید بدانید تاثیر رنگ در محیط اداری هم بسیار زیاد است و شما می توانید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید تا محیطی جذاب و زیبا طراحی نمایید. تنها نکته ای که در مورد این رنگ وجود دارد و شما باید به آن توجه داشته باشید این است که رنگ قرمز به تنهایی نباید در این محیط به کار رود.

اگر تنها از رنگ قرمز در محیط اداری استفاده کنید کارمندان احساس خشم و اضطراب شان افزایش پیدا می کند و به طور دائم احساس گرسنگی می کنند. شما برای اینکه این رنگ را مورد استفاده قرار دهید باید از رنگ های دیگر هم در کنار آن استفاده کنید. به همین دلیل دقت داشته باشید تنها رنگ قرمز را مورد استفاده قرار ندهید و از رنگ های دیگر هم در کنار آن استفاده کنید.

تاثیر رنگ
تاثیر رنگ

۴. رنگ آبی :

تاثیر رنگ آبی در محیط اداری هم بسیار زیاد است و شما می توانید این رنگ را برای بالا بردن انگیزه کارمندان مورد استفاده قرار دهید. تنها نکته ای که در مورد این رنگ هم باید در نظر داشته باشید و به آن دقت کنید این است که از رنگ های دیگر هم در کنار آن استفاده کنید. این رنگ به تنهایی جذابیت و زیبایی ندارد، به همین دلیل بهتر است از رنگ های دیگر هم در کنار آن استفاده شود. رنگ آبی از آن دسته رنگ هایی می باشد که شما می توانید به وسیله آن حرفه ای بودن و آرامش را به کارمندان خود هدیه دهید. به همین دلیل بهتر است در یکی از بخش های محیط اداری خود این رنگ را مورد استفاده قرار دهید.

کلام آخر :

همانطور که بیان نمودیم شما به خوبی متوجه شدید که تاثیر رنگ های متنوع در محیط اداری بسیار زیاد است و شما باید از رنگ های مناسبی در این محیط استفاده کنید. زمانی که رنگ ها زیبایی و جذابیت نداشته باشند بدون شک انرژی کارمندان هم تا حد بسیار زیادی از بین می رود. به همین دلیل اینکه به رنگ اداره توجه داشته باشید بسیار مهم است و باید به آن دقت کنید. یکی از مهمترین نکاتی که زمان انتخاب رنگ و طراحی محیط اداری باید به آن توجه داشته باشید، این است که تنها از یک رنگ استفاده نکنید. شما باید از رنگ های متنوع در کنار یکدیگر استفاده کنید تا احساسات مختلف را در وجود کارمندان برانگیخته نمایید.

مجموعه مبلمان اداری ژاویز توانسته با شناسایی نیاز مشتریان خود ضمن طراحی یک فضای اداری مناسب با نیاز مشتری محصولاتی را به صورت سفارشی برای آنها طراحی و تولید نماید. ضمنا این برند عضو اتحادیه صادر کنندگان وتولید کنندگان مبلمان اداری نیز می باشد.

این مطلب را هم ببینید
چک لیست ترفندهای خانه تکانی عید مخصوص اتاق خواب

 

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست