نحوه پیدا کردن نشتی آب در دیوار

آیا در خانه تان نشتی ای وجود دارد که فکر می کنید ممکن است منشا آن دیوار باشد؟ با ما همراه باشید چرا که در این راهنما نحوه پیدا کردن نشتی موجود در داخل دیوار را برایتان شرح داده ایم.اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت لوله کشی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک لوله کش در تهران باشید می‌توانید درخواست لوله کشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

نشانه های وجود نشتی آب درون دیوار

نشتی آب امری مهم است. اگر سریعا آن ها را تعمیر نکنید، می توانند به وسیله ها و حتی سلامتی تان آسیب بزنند، زیرا رطوبت باعث می شود کپک ها رشد یابند.

متاسفانه، تا زمانی که آسیب های وارده به چندین هزار دلار نرسد، متوجه وجود نشتی نخواهید شد. بنابراین، دقت داشته باشید در این جا روش پیدا کردن نشتی را برایتان شرح داده ایم.

نشتی آب در دیوار

نشانه های وجود نشتی عبارتند از:

مناطق بی رنگ: لوله های آبی که درون دیوار چکه می کنند می توانند موجب شوند رنگ آن بخش از بین برود.

 وجود کپک در بخش هایی که انتظارش را ندارید: وجود کپک در مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی تعجب برانگیز نیست. احتمالا همه ما گاهی با چنین منظره ای روبرو شده ایم. اما، وجود کپک سیاه یا قهوه ای در دیگر بخش های خانه، نشانه ای از وجود نشتی لوله می باشد.

بخش ها مرطوب: مشخصا دیوار مرطوب نشان دهنده وجود نشتی است. اما، به یاد داشته باشید ممکن است نشتی دقیقا پشت بخش مرطوب اتفاق نیفتاده باشد. آب حاصل از لوله های دارای نشتی می تواند راه طولانی ای را طی کرده و در نهایت به دیوار برسد.

رنگ یا کاغذ دیواری پوسته پوسته شده

کف یا سقف پوسته شده یا بی رنگ: آیا دیوار، سقف یا کف خانه تان پوسته پوسته شده؟ آیا کف خانه تان حسی اسفنج مانند دارد؟ این ها همه نشانه نشتی هستند.

بوی پوسیدگی: فقط چون آسیبی مشاهده نمی کنید، به این معنا نیست که مشکلی وجود ندارد. گاهی تنها همین بو برای هشدار دادن به شما کافیست.

استخرهای آب: آیا مطمئنید که آب از وسیله های داخل خانه نشت نکرده؟ اگر جوابتان بله است، پس ممکن است لوله تان نشتی داشته باشد.

صدای چکه: وقتی شیر یا دوش را می بندید صدای چکه کردن می شنوید؟ ممکن است یکی از لوله هایتان در جایی نشتی داشته باشد.

رقم بالای قبض آب: این امر به شما نشان نمی دهد نشتی در کدام قسمت قرار دارد. اما، نشانه ای قوی است که خبر از وجود نشتی می دهد.

لوله کش در تهران

اگر در دیوار خود نشتی داشیدی چه باید بکنید؟

اولین کار این است که باید سیستم لوله کشی خود را بررسی کنید.

گام اول: تمام وسیله های مربوط به آب را در نتزل خاموش کنید.

گام دوم: رقم کنتور آب را یادداشت کنید.

چگونه کنتور آب خانه را پیدا کنیم؟

رایج ترین مکان کنتور آب جلوی خانه و در نزدیکی پیاده رو اس. اما، اگر در جایی با آب و هوای سرد زندگی می کنید ممکن است کنتور در داخل خانه نصب شده باشد.

اگر کنتور خارج از خانه باشد، معمولا درون جعبه ای سیمانی قرار دارد که یک درپوش آهنی دارد. روی درپوش عبارت “آب” نوشته شده. برای باز کردن ان از یک پیچ گوشتی یا ابزار مشابه استفاده کنید. در هنگام این کار مراقب حشرات یا موش هایی که ممکن است در آنجا خانه کرده باشند، باشید.

این مطلب را هم ببینید
راهنمای خرید داکت اسپلیت

چگونه رقم کنتور را بخوانیم؟

کنتور آب یا صفحه ای آنالوگ و یا دیجیتالی دارد. کنتور آنالوگ میدان دسته ای دارد و شماره های آن بر رویش نمایش داده می شود. میزان استفاده یا به صورت گالن یا فوت مکعب اندازه گیری می شود.

کنتور دیجیتال برای کار کردن به برق نیاز دارد و صفحه نمایش بین نرخ جریان (تعداد گالن در دقیقه ) و کنتور (میزان مصرفی گالن یا فوت مکعب) در حرکت است. حتما شماره خوانده شده را ثبت کنید.

گام سوم: حداقل سه ساعت صبر کنید. در این زمان از آب استفاده نکنید.

گام چهارم: رقم کنتور را بررسی کرده و با رقم اولیه مقایسه کنید. اگر تغییر کرده یعنی در جایی نشتی دارید. در غیر این صورت آب موجود از پشت بام یا جایی در بیرون وارد شده.

در این صورت…

بررسی کنید شیروانی ها و لوله های پشت بام توسط برگ ها مسدود نشده باشند. اگر آب وارد شده و به بیرون راه نیابد، در نهایت وارد خانه می شود.

اگر عملیات کنتور آب را انجام داده اید و شیروانی و لوله ها هم مشکلی ندارند، با یک متخصص تماس بگیرید تا تمام بخش های خانه را بررسی کند.

وجود نشتی

تست هایی که برای وجود نشتی می توانید انجام دهید

کنتور رطوبت: می توانید یک کنتور رطوبت را خریداری کرده و یا اجاره کنید. آن را در قسمت های مختلف دیوار قرار دهید تا بخشی که رطوبت را پخش می کند، پیدا کنید. این بخش نزدیکترین نقطه به نشتی است. اگر برای این کار با یک متخصص تماس بگیرید آن ها این دستگاه را با خود به همراه دارند.

دوربین مادون قرمز: همچنین می توانید برای تشخیص رطوبت از یک دوربین مادون قرمز استفاده کنید. مرطوب ترین بخش های دیوار سردترین خواهند بود و رنگشان بنفش خواهد شد. این وسیله دیگری است که متخصصان همراه خود دارند.

دیوار خود را برش دهید: چون این تست کمی خطرناک است، به عنوان گزینه آخر از آن استفاده کنید. اساسا در این تست دیوار خود را برش می دهید تا ببینید داخل آن چه می گذرد. در هنگام تصمیم برای برش دیوار به یاد داشته باشید ممکن است بخش مرطوب منبع نشتی نباشد. آب می تواند از قسمتی از لوله راه درازی را طی کند و در انتها به دیوار برسد.

قبل از آنکه دیوار خود را برش بدهید، پیشنهاد می کنیم با یک فرد متخصص تماس بگیرید. یک فرد متخصص این کار را به عنوان آخرین گزینه انجام می دهد.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست