نشت آب در کف خانه می تواند هزینه بر باشد. جون کف خانه به دلیل لوله های موجود، نشت آب، ترکیدگی لوله می تواند دردسرآفرین باشد.

گرچه نمی توان مطمئن شد که نشت آب از سینک است یا از توالت، اما در هر صورت با نصب کفپوش ضد آب می توان از بروز این مشکل پیشگیری کرد. در اینجا می خواهیم به سوالات شما درباره کف ضدآب جواب دهیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بنایی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک بنا در تهران باشید می‌توانید درخواست بنایی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

آیا کف سرویس بهداشتی به صورت پیشفرض ضدآب نیست؟

یک باور غلط این است که کف سرویس بهداشتی به صورت پیشفرض ضدآب است، در حالی که همیشه اینطور نیست. سرامیک و لینولئوم می توانند با تماس با آب آسیب ببینند. مثلا آب دوش می تواند به دوغاب بین کاشی ها نفوذ کرده و مقاومت آنها را کاهش دهد. در حالی که آسیب دوغاب شاید جدی نباشد اما اگر آب به زیر سرامیک ها و سیمان آن نفوذ کند می تواند به طبقات پایین آسیب برساند.

کف ضد آب سرویس بهداشتی

از چه موادی باید استفاده کنم؟ 

در حالی که تعمیر کف با محصولات ضدآب بهتر است، اما برای قسمت هایی مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه، لاندری که در معرض آب قرار دارند، بهتر است از مواد ضدآب استفاده کنید.

یکی از گزینه های هوشمندانه برای کف وینیل است. کف وینیل در برابر نم و کپک مقاوم بوده و در برابر خراش و آسیب های فیزیکی هم مقاومت دارد. در هر صورت کفپوش وینیل می تواند روی کف فعلی نصب شود و مجبور نیستید پوشش فعلی را بکنید. گزینه های دیگری شبیه لینولئوم و کاشی وجود دارند، همچنین کاشی با طرح چوب هم وجود دارد.

کاشی سرامیک گزینه دیگری است که می تواند برای کف و دیوار سرویس بهداشتی استفاده شود. همچنین در سبک و رنگ های مختلف (حتی روکش چوب) موجود است. سرامیک تا حدی ضدآب است، اما نه کاملا و باید با مواد ضدآب دیگر نصب شود.

کف و دیوار سرویس بهداشتی

میزان قرار گرفتن در معرض آب در سرویس بهداشتی چگونه بر تصیماتمان تاثیر می گذارد؟ 

فکر کردن به اینکه کفپوش حمام چقدر در معرض آب قرار دارد می تواند در انتخاب مواد تاثیرگذار باشد. در یک توالت مهمان (بدون دوش و حمام) می توانید از سرامیک چسبی استفاده کنید چون قرار نیست کاملا خیس شود. برای سرویس بهداشتی اصلی باید از سرامیک پرسلان یا وینیل استفاده کنید چون در برابر آب مقاومت بیشتری دارند.

علاوه بر چکه و آسیب های دیگر باید به میزان رطوبت حمام و سرویس هم فکر کنید. شرایط آب و هوایی و تهویه ضعیف این فضا را هم در نظر بگیرید تا سرامیک و کفپوش نصب شده  در برابر آب مقاومت داشته باشد. (این کفپوش ها کپک نمیزنند.)

اگر سرویس بهداشتی دوش  دارد، پس باید از سرامیک ضد آب برای کف و دیوار استفاده کنید. در این صورت مقاومت خوبی داشته و در زمان و هزینه ها صرفه جویی می شود.

سرامیک ضد آب برای کف و دیوار

برای نگهداری و محافظت از کفپوش ضدآب باید از چه استفاده کرد؟

دوغاب اولین ماده محافظت از کاشی است. به همین دلیل باید به طور مرتب آن را بررسی کنید. عایق هم به همین منظور استفاده شده و می تواند از سطح و دوغاب محافظت کند. باید به طور مرتب خطوط و شکاف میان دیوار و کف را بررسی کنید تا نشانه های آسیب آب به آن را پیدا کنید.

مزیت دیگر کفپوش های ضدآب مانند وینیل این است که به راحتی تمیز می شوند.لکه ناشی از صابون و مواد دیگر هم به راحتی با بخارشو تمیز می شوند.

این مطلب را هم ببینید
میکروسمنت سمیک در محیط های تجاری

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست