معرفی وبسایت مدل سه بعدی رایگان Thingiverse

کسانی که با حوزه مدلسازی و طراحی دیجیتال سر و کار دارند، حتما با سایتهای ارائه دهنده محصولات گرافیکی دو بعدی یا سه بعدی آشنا هستند. ممکن نیست طرح کامپیوتری باشیم و نیازی به این سایتها پیدا نکنیم. اکنون میخواهیم یکی از بزرگترین مخزنهای open source که دارای فایل سه بعدی در فرمت STL میباشد را معرفی کنیم.Thingiverse

 

سابقه این وبسایت محبوب جهانی به سال ۲۰۰۸ میلادی بر میگردد. کمپانی آمریکایی MakerBot سازنده پرینتر سه بعدی نیاز داشت تا بیشتر در بازار حوزه سه بعدی و کاربران وسیع آن نفود کند، پس وبسایت Thingiverse را راه اندازی کرد تا خود و دیگر کاربران عضو آن شوند و مدلهای ساخت خود را به رایگان در آن آپلود کنند. استقبال از این سایت چنان زیاد شده است که اکنون در سال ۲۰۲۱ حجم فایلهای این سایت از ۲ میلیون نیز گذر کرده است!  این وبسایت یک فروم یا شبکه اجتماعی محبوب برای سه بعدی کاران نیز هست؛ آنجا میتوانید برای خودتان پروفایل کاربری بسازید و با  افتخار طراحی های سه بعدی خود را به دیگران نشان دهید.

حالا این مخزن از محبوبترین مراجعه فایل سه بعدی STL محسوب میشود و رقبایی که تازگی ظهور  کرده اند خود را با این وبسایت مقایسه میکنند. برای دانلود در این سایت نیازی به ثبت نام نیست و همه فایلها در دسترس هستند. طراحی سایت بخوبی انجام شده و دسته بندی و جستجو کار شما را سریعا راه می اندازد. جهت راهنمایی نحوه دانلود مدل سه بعدی از وبسایت thingiverse.com به لینک راهنمای فارسی زیر مراجعه کنید:  مدل سه بعدی رایگان

تقریبا هر چیزی که تصورش را بکنید بصورت مدل سه بعدی در این سایت قابل دانلود هست، فقط باید به انگلیسی نام قطعه مورد نظرتان را در کادر جستجو وارد کنید. فایلها به صورت ردیفی با قابلیت فیلترینگ در نتایج جستجو ظاهر میشوند.

یک نکته مهم: متاسفانه باید سرویس V-p-n در سیستم شما روشن شود. چون این سایت نیز مثل اکثر دیگر وبسایتهای محبوب گرافیک و مدلسازی توسط مخابرات فیلتر شده است.

در لینک راهنمایی که در بالاتر گفتیم، وبسایتهایی مشابه تینگیور نیز معرفی شده اند که در فرمتهایی سه بعدی دیگری مثل STP، OBJ یا CAD فایل دانلود رایگان ارائه میدهند. پس بد نیست لینک فوق را یک نگاه اجمالی بیندازید، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت!

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنتینگ مطرح کنید.

این مطلب را هم ببینید
ویلاسازی

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست