سیوان لند | قیمت روز آجر معمولی و فوم سقفی و سیمان

اخبار

اگر کمی اخبار مربوط به رخدادهای طبیعی را در کشورمان مطالعه کنید، درمی‌یابید که بسیاری از ساختمان‌ها به دلیل به کار بردن مصالح ساختمانی نامرغوب، خسارت‌های زیادی را بر جای گذاشته اند. پس بهتر است که در زمان خرید مصالح ساختمانی خود، نهایت دقت را به کار بگیرید تا در چنین مواقعی بتوانید خسارات را به حداقل برسانید. محصولات سیوان لند می‌توانند گزینه‌ی خوبی برای پروژه‌های شما باشند.

ابزار و یراق‌های مورد استفاده در ساختمان

ابزار و یراق به تمام وسایل ضروری که در تمام مراحل ساخت یک خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد گفته می‌شود. طیف وسیعی از ابزارآلات در این دسته بندی قرار می‌گیرد.  هرکدام از کلمه‌های ابزار و یراق دارای تعاریف جداگانه‌ای هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت

ابزار چیست؟

ابزار به مجموعه وسایل‌هایی گفته می‌شود که انجام کارها را برای ما آسان تر می‌کنند. هرکاری ابزار مخصوص به خود را دارد و باید از هرکدام از آن‌ها در جای مناسب استفاده کرد.

انواع ابزارآلات

به طور کلی می‌توان ابزار ها را به دو دسته تقسیم کرد:

ابزارآلات دستی: تمام ابزارهای ساده و کاربردی که در کارهای روزمره ساختمانی و انجام امور روزانه تعمیرات منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند، از این دسته هستند.

ابزارآلات برقی: این نوع ابزار ها سبب آسان تر کردن کاربری خود، مصرف نیروی انسانی را کاهش می‌دهد. قیمت ابزار برقی به طبع از نوع دستی آن بیشتر است. زیرا کار را برای ما آسان تر کرده و سرعت انجام آن را بالا می‌برد، و این می‌تواند یکی از دلایل بیشتر بودن قیمت آن باشد.

یراق چیست؟

در تعریفی از یراق می‌توان گفت که، به مجموعه‌ای از وسایل گفته می‌شود که با ذوب کردن فلز و شکل دادن با قالب ساخته می‌شوند.

هرکدام از ما در زندگی روزانه‌ی خود، از ابزار و یراق‌های بسیاری استفاده می‌کنیم. نمونه‌هایی از این محصولات عبارتند از: دستگیره در، شیر آب، شیر گاز و … . استفاده‌ی طولانی مدت از یراق آلات سبب می‌شود تا زودتر فرسوده و از کار افتاده شوند. جنس اکثر آن‌ها از فلز بوده و باید هنگام ساخت آن‌ها ، امکان خوردگی و زنگ زدگی آن‌ها در نظر گرفته شود.

انواع یراق آلات

یراق آلات ساختمانی

این نوع یراق آلات، پرکاربرد ترین نوع از این محصولات به شمار می‌روند که شامل انواع آجر بر، کف ساب، شیشه بر، ماله، دوربین نقشه برداری، یراق آلات درب و پنجره دوجداره و … می‌شود.

یراق آلات بادی

این نوع یرق آلات‌ها دارای قدرت بالایی بوده که با فشرده کردن باد یا هوا ایجاد می‌شود. اگر بخواهیم چند نمونه از آن را نام ببریم شامل آچار ضربه‌ای بادی، دمنده یا مکنده بادی، تفنگ بادی و جک بادی می‌شود.

یراق آلات رنگ آمیزی

از یراق آلات رنگ آمیزی برای استفاده‌های هنری و نقاشی استفاده می‌شوند که عبارتند از: قلم مو، غلطک‌های برفی و رنگ پاش برفی.

یراق آلات هیدرولیک

این نوع یراق آلات دارای طیف گسترده‌ای بوده که پر کاربردترین آن‌ها، یراق آلات پالایشگاهی هستند.

یراق آلات دستی

ساده ترین نوع از یراق الات، یراق آلات دستی می‌باشدکه در زندگی روزمره کاربرد فراوانی دارند. برخی از آن‌ها عبارتند از: انواع انبر دست، پیچ گوشتی، آچار، سوهان و … .

یراق آلات برقی

استفاده از این نوع یراق ها، نیاز به دقت بالایی دارد. یراق آلات برقی سبب سهولت در انجام کارها می‌شوند و درصورتی که در زمان استفاده از آن‌ها، نکات ایمنی را رعایت نکنید، بسیار خطر آفرین خواهند بود. دریل واگن هیدرولیک و چکش هیدرولیک از انواع این محصولات به شمار می‌روند.

یراق آلات دیزلی

یراق آلات دیزلی مربوط به کاربردهای دیزلی مانند ریل، دستگیره، جک، قفل و … می‌شوند.

ابزارهای ساختمانی

عمده‌ی مصرف ابزارآلات در بخش ساختمانی می‌باشد. این نوع ابزارها شامل انواع اتصالات لوله، تراز، کف ساب، شیشه بر، کاشی بر، لوازم قالب بندی بتنی و … خواهد شد. علاوه بر این موارد، تمام تجهیزاتی که برای حمل و نقل و جا به جایی متریال ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز در این دسته بندی قرار خواهند گرفت.

این مطلب را هم ببینید
بهترین جنس برای درب اتاقی کدام است؟

فوم سقفی و کاربرد آن

در یک تعریف کلی از فوم سقفی می‌توان گفت که نوعی پلاستیک بوده که از استایرن مونومر به دست می‌آید. این محصولات وزن بسیار کمی داشته و بیش از ۹۰ درصد آن را هوا تشکیل می‌دهد.  همانطور که نام این محصولات بر می‌آید، در ساخت سقف از آن استفاده می‌کنند. کاربرد این نوع یونولیت نسبت به سایر نمونه‌های آن، بیشتر است. از این یونولیت به عنوان یک عایق دائمی در ساختمان و در مرحله‌ی بتن ریزی استفاده می‌شود. علاوه بر این، از فوق سقفی در سردخانه‌ها به عنوان عایق برودتی استفاده می‌کنند.

فوم سقفی در چه اندازه‌هایی تولید می‌شود؟

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب فوم‌های سقفی این است که در سایز و ابعادی می‌توان از آن استفاده کرد، بدون اینکه ضایعاتی از خود تولید کنند. اما به طور کلی این محصولات براساس اندازه‌های استانداردی تولید می‌شوند که در جدول زیر آمده.

یونولیت مورد استفاده در تیرچه بتنی طول ۲ متر، عرض ۰.۵ متر و ارتفاع بین ۲۰ تا  ۲۵ سانتی متر
یونولیت‌های حفره دار طول ۱۱۰ سانتی متر، عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۵ سانتی متر
یونولیت‌های تیرچه کرومیت طول ۲ متر، عرض ۶۵ سانتی متر و ارتفاع بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر
یونولیت‌های سقف‌های پیش تنیده طول ۲ متر، عرض ۵۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۵ سانتی متر

تعیین وزن فوم سقفی

فاکتور تعیین کننده‌ی وزن یونولیت‌های سقفی،  چگالی یا دانسیته می‌باشد. به این صورت که هرچه میزان دانسیته یونولیت بیشتر باشد، وزن آن نیز بیشتر خواهد بود. فوم سقفی دارای وزن‌های گوناگونی می‌باشد که پر مصرف تزین نوع آن دارای وزنی بین ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم است.

قیمت فوم سقفی

قیمت فوم سقفی به عوامل متعددی بستگی داشته و نمی‌توان یک قیمت دقیق و مشخص برای آن تعین کرد. اما یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت این محصولات، برند و شرکت تولید کننده‌ی فوم سقفی می‌باشد.  اما میزان جذب رطوبت، مقاومت در برابر آتش، میزان دانسیته یونولیت، متراژ مورد استفاده، هزینه‌ی حمل و نقل و نصب، نوع مواد اولیه‌ی مصرفی، سایز و ابعاد استاندارد، میزان ضریب انتقال حرارت و … از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت فوم سقفی خواهد بود.

دسته بندی سیمان براساس تیپ آن

همانطور که می‌دانید سیمان یکی از پر مصرف ترین متریال در ساختمان سازی می‌باشد. از این محصول در هر نوع سازه‌ای که استحکام برای شما مهم باشد می‌توانید استفاده کنید. تنوع در سیمان سبب شده تا استفاده‌های گوناگونی از آن داشته باشند. ما در اینجا می‌خواهیم سیمان‌ها را براساس تیپ آن‌ها بررسی کنیم.

سیمان پرتلند تیپ ۱ ( سیمان معمولی )

این نوع سیمان به نوعی پر مصرف ترین محصول در بین سایر سیمان ها به شمار می‌رود. شما در شرایط جوی متعادل و معمولی می‌توانید از این نوع سیمان در امور گوناگونی همچون ساخت پل، تونل و سایر ساختمان‌های متعارف مجاز، استفاده کنید.

سیمان پرتلند تیپ ۲ ( سیمان اصلاح شده )

این سیمان کندگیر است، به عبارت دیگر سیمان تیپ ۲ در برابر حمله‌ی سولفات‌ها، مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. در بتن ریزی در هوای گرم می‌توانید از آن استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که استفاده از سیمان تیپ ۲ در سازه‌هایی که مورد حمله شدید سولفات‌ها قرار دارند، مجاز نمی‌باشد.

سیمان پرتلند تیپ ۳ ( سیمان زودگیر )

این نوع سیمان بسیار ریز بوده و به همین دلیل گیرش آن، سریع تر صورت می‌گیرد. سیمان تیپ ۳ برای مناطقی که دارای آب و هوای سرد می‌باشند بسیار مناسب است، اما به عمل آوری دقیق و اصولی نیاز دارد.

سیمان پرتلند تیپ ۴ ( سیمان دیرگیر یا پرتلند کم حرارت )

این نوع سیمان، در زمان گیرش حرارت کمی تولید می‌کند و به منظور بتن ریزی‌های حجیم مانند سدها و پل‌های بزرگ، به دلیل کاهش تنش‌های حرارتی به کار گرفته می‌شود.

این مطلب را هم ببینید
خاموت چیست و چه انواعی دارد؟

سیمان پرتلند تیپ ۵ ( سیمان ضد سولفات )

از این نوع سیمان به منظور مقابله با حملات سولفاتی استفاده می‌شود. از سیمان تیپ ۵ برای ساخت سازه‌های دریایی استفاده می‌کنند.

بهترین سیمان را انتخاب کنید

شما برای داشتن یک سازه‌ی نهایی مرغوب، لازم است که از بهترین نوع سیمان در ساخت سازه استفاده کنید. بنابراین لازم است که خصوصیات و ویژگی‌های یک سیمان خوب را بشناسید. به طور کلی یک سیمان خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • قدرت سنگ تراشی را امکان پذیر کند
  • زود سفت شود
  • انعطاف پذیری بالایی داشته باشد
  • به راحتی قابل استفاده باشد
  • در برابر رطوبت مقاوم باشد

اما به این نکته هم توجه کنید که قیمت سیمان مرغوب و خوب، همواره از سایر سیمان‌ها بیشتر خواهد بود و اگرچه شما هزینه‌ی بیشتری می‌پردازید اما در مقابل نیز بازده خوبی را بدست خواهید آورد.

تمام این مطالب گفته شد تا در آخر به یک جمع بندی کلی برسیم. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که با وجود نداشتن آگاهی کامل درورد مرغوبیت مصالح ساختمانی، چگونه می‌توانیم یک محصول با کیفیت را خریداری کنیم؟ سیوان لند در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. تمام محصولات موجود در این سایت اعم از مصالح و تجهیزات ساختمانی، از بالاترین کیفیت برخوردارند و شما می‌توانید این را از مشتریانی که از آن محصول استفاده کرده‌اند دریابید. سیوان لند کیفیت محصولات خود را اینگونه به شما اثبات می‌کند. علاوه بر این، شما می‌توانید از تخفیف‌های برخی از محصولات آن استفاده کرده و آن‌ها را با بهترین قیمت خریداری کنید. با سیوان لند دیگر نیازی به خرید مصالح و تجهیزات ساختمانی به صورت فیزیکی ندارید و پس از ثبت خرید خود، محصول مورد نظر را در محل پروژه تحویل خواهید گرفت.

منبع: https://sivanland.com/

 

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست