راهنمای خرید درب اتاق سرور

خرید درب اتاق سرور مقدمه :

اتاق سرور هر شرکت، مرکز داده‌ها و اطلاعات آن شرکت بوده و همچنین کنترل تمامی سیستم‌ها و کامپیوترهای موجود و در حال فعالیت شرکت، در این اتاق صورت می‌گیرد. در نتیجه اتاق سرور یک شرکت، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و محافظت از این اتاق و اطلاعات و سیستم‌های موجود در آن، امری بسیار واجب. پس مدیران شرکت‌ها باید به تهیه درب مناسب برای اتاق سرور شرکتشان توجه ویژه‌ای نشان دهند. از این جهت، این مقاله قرار است یک راهنما برای خرید درب اتاق سرور باشد.

سر فصل‌های مقاله :

 • اهمیت اتاق سرور
 • ساختار کلی درب اتاق سرور
 • ویژگی‌های درب اتاق سرور استاندارد
 • چه نوع درب اتاق سروری بخریم ؟

اهمیت اتاق سرور :

هر شرکت اطلاعاتی دارد که از جهاتی محرمانه بوده و لازم است که در محیطی امن و به دور از دسترس افراد متفرقه، نگهداری شوند. اتاق سرور این محیط امن را برای نگهداری داده‌ها و اطلاعات فراهم کرده و همچنین تبدیل به مرکزی برای جمع‌آوری گزارش کار تمامی کامپیوترها و کنترل فعالیت‌های آن‌ها می‌شود. از این جهت است که وجود یک اتاق سرور با امنیت بالا، از واجبات هر شرکت است. اهمیت اتاق سرور آن‌قدر بالا است، که یکی از پر مشتری‌ترین انواع درب‌های ضد سرقت برای تولید کنندگان درب ضد سرقت، درب اتاق سرور است.

 

ساختار کلی درب اتاق سرور :

ساختار کلی درب اتاق سرور، شامل یک پروفیل مستطیل شکل است، که این ساختار پروفیلی در برابر حرارت بالا مقاوم بوده و به هیچ عنوان تغییر شکل نمی‌دهد. همچنین هسته درب و در واقع داخلی‌ترین قسمت آن، از ورق فولادی و پشم سنگ تشکیل شده، که این ویژگی علاوه بر این‌که آن را در برابر آتش مقاوم می‌سازد و آن را درب ضد سرقت و عایق صدا می‌نماید.

مورد دیگر درباره ساختار کلی درب اتاق سرور، مجهز بودن آن به سیستم قفل دیجیتال و همچنین چشمی و دزدگیر است، که از مهم‌ترین بخش‌های ساختار کلی درب اتاق سرور به شمار می‌آیند.

ویژگی‌های درب اتاق سرور استاندارد :

درب اتاق سرور باید دارای یک سری ویژگی‌ها باشد، تا بتواند عنوان استاندارد را به خود اختصاص داده و برای استفاده در شرکت‌ها مناسب باشند. این ویژگی‌های درب اتاق سرور استاندارد به شرح زیر هستند :

 1. ضد سرقت بودن : درب اتاق سرور باید به گونه‌ای طراحی شود تا بتواند جلوی ورود افراد متفرقه را بگیرد و فقط توسط مسئولان آن بخش باز شود. بنابراین، درب اتاق سرور باید ضد سرقت باشد؛ درب‌ اتاق سرور از فلز ساخته می‌شود، تا به راحتی با ابزار سرقت خم و شکسته نشود و همچنین به قفل‌های خاص مجهز باشد. علاوه بر این، درب اتاق سرور باید به گونه‌ای ساخته شود که بتواند عایق گرما و رطوبت نیز باشد.
 2. ضد حریق بودن : همان‌طور که گفته شد، درب اتاق سرور باید در برابر گرما عایق بوده و مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد. به همین خاطر در ساختار آن از پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می‌شود تا مقاومت آن در برابر حرارت بالا برود.
 3. استفاده از قفل‌های خاص: درب اتاق سرور باید مجهز به قفل‌هایی خاص باشد، که به جز کلید اصلی و یا رمز مخصوص به آن، باز نشود. بهترین قفل‌های مورد استفاده برای درب اتاق سرور، قفل‌های دیجیتال، رمزی و یا سیستم تشخیص هویت هستند.

چه نوع درب اتاق سروری بخریم ؟

درب اتاق سرور استاندارد و مناسب خرید برای شما، دربی است که ویژگی‌های زیر را دارا باشد :

 1. دارای علامت استاندارد ایران
 2. دارای سند و گواهینامه مقاومت در برابر حریق و کند سوزی، از سازمان آتش نشانی
 3. مطابق با استاندارد NFPA : American National Fire Protection Association
 4. دارای گواهینامه آزمایش مقاومت فیزیکی، از مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی

پیشنهاد می‌شود که در هنگام خرید درب اتاق سرور برای شرکت خود، حتماً به موارد بالا دقت فرمایید و همچنین به موارد ذکر شده در مورد ساختار یک درب اتاق سرور استاندارد هم توجه نشان دهید، تا از خرید یک درب مناسب و باکیفیت برای اتاق سرور شرکتتان، مطمئن باشید

این مطلب را هم ببینید
آجر نسوز یا آجر نما، کدام نوع آجر مد نظر و مورد استفاده شماست؟ شاید اطلاعی در این مورد نداشته باشید؛ ولی آجر نسوز هم به نوعی آجر نما محسوب می‌شود. البته آجر نسوز نیاز به صحبت و بررسی جداگانه دارد. در اصل آجر نما دنیایی از تنوع در مدل، طرح، رنگ و ابعاد دارد ...

سخن پایانی :

مطمئناً با خواندن این مقاله، متوجه اهمیت اتاق سرور شرکت خود و لزوم تهیه یک درب مناسب برای آن شده‌اید؛ شرکت دژ درب یکی از به‌نام‌ترین وارد کنندگان و تولید کنندگان درب ضد سرقت می‌باشد، که در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته و درب‌های ضد سرقت را برای کاربردهای مختلف، تولید می‌کند. تولید درب اتاق سرور هم یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات این شرکت بوده و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، به سایت دژ درب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست