نمودار قیمت میلگرد اصفهان، پر فروش ترین میلگرد ایران

همان طور که می دانید بازارهای خرید و فروش آهن آلات در ایران به صورت روزانه دچار نوسانات شدیدی می شوند. بازار میلگرد نیز به عنوان مهم ترین محصول کارخانجات فولادی طی بازه های زمانی مختلف، دستخوش تغییرات زیادی می گردد. بررسی دقیق تغییرات قیمت میلگرد هایی همچون قیمت میلگرد اصفهان و سایر مقاطع فولادی می تواند تا حد زیادی به خریداران در جهت انتخاب بهترین زمان خرید کمک نماید. در واقع یکی از اطلاعاتی که به طور مداوم مورد نیاز فعالان و علاقمندان زمینه آهن آلات می شود، نمودار قیمت میلگرد است. نمودار  قیمت میلگرد به روز، کمکی بزرگ برای بررسی و اطلاع از روند رشد و افت قیمت این محصول است. در ادامه نمودار قیمت این محصول در سایزهای پرمصرف را در دوره های زمانی مختلف بررسی خواهیم نمود.

نمودار قیمت میلگرد ۱۶

چرخه تغییرات نمودار قیمت میلگرد طی سال های متمادی تکرار شده و مشتریان می توانند با تحلیل تکنیکال نمودار قیمت این محصول از روند کلی تغییرات آگاه شوند. هرچند برخی اوقات عوامل جدیدی روند تکرار این چرخه را بر هم زده و بازار دچار هیجانات کاذب می گردد که توصیه می شود در این زمان خرید متوقف گردد. در هر صورت بررسی نمودار قیمت میلگرد طی سال های اخیر می تواند از هدر رفتن زمان و سرمایه فعالان این حوزه جلوگیری نماید.

یکی از پرمصرف ترین سایزهای میلگرد که همواره خریداران زیادی در بازار دارد میلگرد سایز ۱۶ می باشد بنابراین برای شروع، نمودار قیمت این سایز را تحلیل می نماییم. به دلیل اهمیت قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در تعیین نرخ محصول سایر کارخانجات در بازار و بورس کالا، تحلیل نمودار قیمتی این کارخانه را برای شما انتخاب کرده ایم. روند تغییرات قیمت کارخانجات تولید میلگرد در بازار عموما از قیمت شرکت های بزرگی مانند ذوب آهن اصفهان تبعیت می نماید.

نمودار قیمت میلگرد 14 اصفهان

همان طور که در نمودار سالانه قیمت میلگرد ۱۶ مشاهده می کنید، روند تغییرات در سال گذشته عموما کاهشی بوده و به جز در برخی از ماه ها، روند نزولی را در پیش گرفته است. عوامل متعددی بر نرخ این محصول فولادی طی سال های گذشته تاثیرگذار بوده که از جمله آن ها می توان به نرخ ارز، نوسانات سیاسی، هزینه حمل و نقل و سایر موارد اشاره نمود.

روند صعودی مشاهده شده در تابستان سال گذشته مربوط به کاهش عرضه در زمان قطعی برق و تغییرات نرخ ارز می باشد. پس از آنآنآن با متعادل شدن بازار ارز مجددا شاهد ثبات و در برخی موارد کاهش قیمت میلگرد بودیم. همچنین از اسفند سال گذشته تا بهار امسال شاهد اوج گیری قیمت میلگرد می باشیم به طوری که این عدد در خرداد ماه به ۱۷ هزار تومان نیز رسید.

از عوامل موثر بر این نوسانات می توان به روی کار آمدن دولت جدید، تغییرات قیمت سنگ آهن در بازار جهانی، افزایش نرخ دلار نیمایی و افزایش تقاضا برای ساخت و ساز در نیمه اول سال اشاره کرد. با این حال در تابستان امسال شاهد کاهش شیب افزایشی و در برخی موارد نزول قیمت میلگرد هستیم. طی روزهای اخیر و در شهریور ماه امسال نیز به دلیل مشخص نبودن روند توافق برجام، بازار میلگرد و سایر آهن آلات دچار رکود شده و قیمت ها با ثبات و در برخی موارد کاهش همراه می باشند.

نمودار قیمت میلگرد ۱۴

یکی دیگر از پرفروش ترین سایزهای میلگرد در بازار، سایز ۱۴ میلگرد ذوب آهن اصفهان می باشد و اکثر فعالان حوزه ساخت و ساز برای بررسی بازار به نمودار این سایز مراجعه می نمایند. در ادامه نمودار قیمت میلگرد ۱۴امروز برای بررسی و تحلیل بیشتر بازار خدمت شما ارائه شده است.

این مطلب را هم ببینید
کاربرد گونی چتایی در صنعت ساختمان چیست؟

نمودار قیمت میلگرد 16 اصفهان

همان طور که مشاهده می کنید نمودار قیمت میلگرد ۱۴ نیز روندی تقریبا مشابه با سایز ۱۶ این محصول را نشان می دهد. هرچند قیمت میلگرد ۱۴ به دلیل وزن پایین تر نسبت به میلگرد ۱۶ کمتر بوده ولی روند تغییرات تقریبا مشابه می باشد.

عواملی همچون نرخ تورم، میزان عرضه و تقاضا و همچنین نوسانات سیاسی در بازه های زمانی مختلف، قیمت این محصول را دستخوش تغییراتی نموده است. در تابستان سال گذشته عواملی همچون قطعی برق و نوسانات نرخ ارز بر بازار آهن تاثیر گذاشته و سبب روند صعودی گردید و در پاییز مجددا با وقوع جنگ روسیه شاهد روند افزایشی قیمت آهن آلات بودیم.

امسال نیز شاهد روند صعودی در بازار میلگرد به سه علت اصلی تغییرات اقتصادی، تغییر در بازار جهانی و نوسانات در زیرساخت های بازار آهن هستیم. بررسی این تغییرات می تواند ما را در پیش بینی قیمت طی ماه ها و سال های آینده یاری نماید ولی برخی عوامل غیر قابل پیش بینی بوده و ممکن است به صورت ناگهانی رخ دهند. با این حال نرخ این محصول تا حد زیادی از یک روند ثابت پیروی نموده و با بررسی اخبار بازارهای مختلف و تاثیر آن ها بر بازار آهن می توان از روند قیمت میلگرد در روزهای آینده مطلع شد.

نتیجه گیری

رصد و پیش بینی بازار میلگرد همچون سایر بازارهای کالایی نیازمند ابزار و تکنیک های خاصی می باشد. یکی از این ابزار، نمودار قیمت میلگرد در بازه های زمانی مختلف و بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار آهن طی این بازه ها می باشد. در این مقاله نمودار قیمت میلگرد ۱۴ و ۱۶ ذوب آهن اصفهان را طی یک سال اخیر بررسی نمودیم. خریداران می توانند با مطالعه نمودار قیمت میلگرد و آنالیز رفتار بازار بهترین زمان را برای خرید انتخاب نمایند. در کنار بررسی این موارد می توانید از مشاوران خبره در زمینه آهن آلات نیز یاری گرفته و با توجه به تجربه آن ها بهترین خرید را تجربه نمایید.

برگرفته از سایت آهن آلات مرکزآهن: https://www.markazeahan.com/

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست