هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه باید جزئیات کاربردی و تزیینی را در نظر بگیرید. علاوه بر سبک کلی آشپزخانه باید سبک کابینت را هم در نظر بگیرید. در اینجا برخی از مهم ترین سبک های کابینت آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه طراحی کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبالکابینت ساز در تهران باشید می‌توانید درخواست طراحی کابینت ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

۱. کابینت های سنتی

کابینت سنتی ظاهر کلاسیک دارد. این کابینت ها از عصر طلایی اروپا الهام گرفته و بسیار پر نقش و نگار هستند. این کابینت هی تزئیینات زیادی دارند.

کابینت های سنتی پنل های برجسته و طراحی هلال دار دارند. درهای تو رفته هم محبوب هستند. در این سبک از رنگ های پررنگ استفاده می شود با این حال جزئیاتی مانند طرح آنتیک یا جلادار هم زیباست.

کابینت آشپزخانه

۲. کابینت شیکر

کابینت های شیکر قالب و پنل ساده دارند. طرح ساده و هوشمندانه این کابینت ها را زیبا کرده است.نام شیکر از یک گروه مذهبی در سال های ۱۷۸۰ آمریکا گرفته شده است. این کابینت ها ریل دار هستند.

کابینت های شیکر قالب چهار بخشی دارند که یک پنل تخت وسط است. بنابراین در پنج پنلی ایجاد می شود. این کابینت ها از چوب با کیفیت ساخته می شوند. ظاهر زیبا و رنگ شده شان باعث می شود در هر فضایی استفاده شوند. می توانید آنها را در آشپزخانه های دو رنگ هم استفاده کنید.

۳. کابینت مزرعه

کابینت مزرعه نوعی از کابینت های سنتی هستند. این کابینت ها از چوب های معمولی تر ساخته شده و می توانید به راحتی آنها را ترکیب کنید. تخته، فلز، چوب روکش دار، در شیشه ای، قفسه باز از ویژگی های این کابینت ها هستند.

کابینت های مزرعه اغلب رنگ شده اند. معمولا اغلبشان سفید هستند اما رنگ های مشکی، قرمز، زرد، خاکستری زغالی و غیره هم محبوب هستند. این سبک روستایی هم خوانده می شوند و با سبک دست ساز هم مشارکت دارد.

کابینت روستایی

کابینت روستایی

کابینت های روستایی بزرگ و چوبی بوده و جزئیات جالبی دارد. در این کابینت ها طرح های چوب و گره های آن ظاهر خام ایجاد می کنند. این کابینت ها معمولا ظاهر مات دارند تا شبیه چوب طبیعی به نظر برسد. دستگیره های برنجی یا فلزی هم آن را زیباتر می کنند.

کابینت دست ساز

کابینت های دست ساز ترکیبی از کابینت روستایی و مدرن محسوب می شوند. کیفیت ساخت، سادگی، خطوط صاف و تزئینات مینیمال از ویژگی های آن محسوب می شود.

چوب های سنگین مانند بلوط، گیلاس، افرا، گردو و غیره در این کابینت به کار می روند. همچنین به ندرت رنگ شده و اغلب در رنگ طبیعی حفظ می شوند.

۴. کابینت مدرن

کابینت های مدرن یا معاصر ظاهر ساده داشته و کمترین جزئیات ممکن را دارند. درهای آن تخت بوده و هیچ تاج و ابزاری ندارند. به همین دلیل مینیمال و مدرن خوانده می شوند.

این کابینت ها از چوب ساخته شده و لکه های طبیعی چوب را نشان می دهند. اما در صورت رنگ شدن همچنان ظاهر مدرن خود را حفظ می کنند. ممکن است از جنس فلز، پلاستیک، شیشه، بتن و اجناس دیگر هم باشند. دستگیره های آن ساده بوده و به خاطر داشتن ظاهر ساده و تمیز در آشپزخانه های مینیمال استفاده می شوند.

۵. کابینت با درب شیشه

کابینت های با درب شیشه به نقطه کانونی آشپزخانه تبدیل می شوند. علاوه بر جنبه کاربردی جنبه زیبایی هم دارند. معمولا برای کابینت بالا استفاده شده و می توانید دکوری های خود را توی آن بگذارید.

این مطلب را هم ببینید
معرفی انواع ساعت‌ های تبلیغاتی

کابینت لوور

۶. کابینت لوور

کابینت های لوور تخته های افقی دارند. سبک آنها خاص و تزیینی بوده و با سبک های دیگر همخوانی دارند. این کابینت ها برای جزیره آشپزخانه با کابینت های تزئینی مناسب هستند.

۷. قفسه باز

گرچه قفسه باز کابینت نیست اما کاربرد مشابهی دارد و می تواند در هر دکوراسیونی زیبا باشد. با کمک این قفسه یا طاقچه ها می توانید دکوری های خود را به نمایش بگذارید. با این کار هم لوازم تزئینی خود را نمایش می دهید و هم اینکه از فضای محدود دیوار استفاده می کنید.

در اینجا برخی از محبوب ترین مدل های کابینت ها را معرفی کردیم که در صورت تمایل می توانید آنها را باهم ترکیب کنید. درباره جزئیات آن هم خودتان تصمیم بگیرید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست