ویلا

گروه ساختمانی فرکتال

ویلا به ساختمانی گفته میشود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد. معمولا ویلا ها را در اطراف شهر و ییلاق ها در مکان های بسیار ارام و دارای طبیعتی چشم انداز میسازند و هدف از ساخت دوری از هیاهوی و شلوغی و الودگی هوا شهرهای بزرگ میباشد. با پیشرفت تکنولوژی و جوامع هر چه بیشتر نیاز به داشتن تعطیلاتی آرام احساس می شود. و به همین خاطر ویلا و ویلاسازی بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد

ویلا بنایی است که بر پایه ارتباط با طبیعت پیرامون ساخته می شود و در واقع عضوی از آن محسوب می گردد. ساخت این مکان با استفاده از یک طرح مناسب انجام می شود و هدف از ایجاد آن همگام شدن با طبیعت است. ویلا بر خلاف ساختمان های معمولی که تنها برای زندگی ساخته می شوند و توجه چندانی به محیط اطراف آنها نمی شود، بر ارتباط تنگاتنگ با طبیعت تاکید دارد. ویلا ناخودآگاه شما را به یاد طبیعت و پیرامونی زیبا می اندازد و آرامش و اطمینان خاطر را به ارمغان می آورد. قدم زدن در محیطی آرام با هوای پاک روح و جان شما را سرزنده می کند و حسی متفاوت از زندگی در یک خانه معمولی را منتقل می نماید. ویلا سازی در طبیعت همانند ساخت هر بنای دیگری نیازمند نقشه کشی اولیه و اجرای یکسری امور مربوط به ساخت و ساز است. طراحی و اجرای ویلا توسط معماران و مهندسین با تجربه بر اساس منطقه جغرافیایی و نوع آب و هوا صورت می گیرد.

اگر به مناطق مختلف سفر کرده باشید مسلماً شاهد نماهای مختلفی برای ویلا بوده اید زیرا این وضعیت جغرافیایی است که نوع مصالح کاربردی و معماری ویلا را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال خانه ویلایی هایی که در مناطق بارانی قرار گرفته اند دارای سقف شیروانی هستند اما ویلاهای مناطق دیگر ممکن است دارای سقف معمولی باشند.ویلایی که از استانداردهای لازم برخوردار بوده و امکانات رفاهی برای ساکنین فراهم نماید نه تنها از نظر مالی ارزش بالایی خواهد داشت بلکه از نظر جسم و روحی نیز می تواند آرامش و خیالی آسوده برای افراد به ارمغان بیاورد. معماری داخلی و خارجی ویلا علاوه بر زیبایی و جذابیت باید بر اساس اصول مهندسی اجرا شود و مقاوم سازی های لازم برای آن نیز صورت گیرد.

ساختمان سازی

ساختمان سازی، شامل سازه ای است که جهت اهداف مشخصی طراحی و ساخته می شود و عمدتاً جهت ایجاد سرپناه برای افراد داخل ساختمان ایجاد می گردد. برخی از انواع ساختمان هایی که در صنعت ساختمان طراحی و ساخته می شوند شامل مراکز آتش نشانی، بیمارستان، مخابرات، برج های مراقبت و … می باشد.

از جمله سازه هایی که به عنوان ساختمان به شمار می آید می توان به تأسیسات انتظامی، رادیو و تلویزیون، فروشگاه ها، مدارس، سینما، مراکز نگهداری اسناد و مدارک، موزه ها، مراکز سوخت رسانی و پالایشگاه ها می باشد.

وضعیت فعلی ساختمان سازی پیچیده است. طیف گسترده‌ای از محصولات و سیستم‌های ساختمانی وجود دارد که عمدتاً گروه‌هایی از انواع ساختمان‌ها یا بازارها را هدف قرار می‌دهند. فرآیند طراحی ساختمان‌ها بسیار سازمان‌دهی شده است و از مؤسسات تحقیقاتی که ویژگی‌ها و عملکرد مواد را مطالعه می‌کنند و متخصصان طراحی که نیازهای کاربر را تعیین می‌کنند و ساختمانی را برای برآورده کردن این نیازها طراحی می‌کنند، متکی است. فرآیند ساختمان سازی –نیز بسیار سازماندهی شده است و در همین راستا گروه ساختمانی فرکتال تلاش می کند هنگام ساخت پروژه های عمرانی، مهندسان ناظر گروه فرکتال با دقت و مهارتی که دارند، افزایش ایمنی و کنترل کیفی در انواع پروژه های عمرانی را نظارت و اجرا می کنند.

گروه ساختمانی فرکتالدر روش مدیریت طرح و اجرا، کارفرما در سازمان خود پروژه را با استفاده از امکاناتی مانند مشاوره، مطالعات گسترده و تحقیق و … به صورت واضح و روشن و دقیق تعریف می نماید و طراحی های اولیه را در این خصوص انجام میدهد و مدارک مناقصه ای را به دقت برای به مناقصه گذاشتن پروژه و انتخاب پیمانکار مناسب برای اجرای آن تدوین می نماید.

این مطلب را هم ببینید
آشنایی با انواع ساندویچ پانل در ساخت اتاق تمیز

بعد از آن به برگزاری مناقصه می پردازد و پیمانکاری را به عنوان پیمانکار طرح و اجرا برای انجام پروژه انتخاب می نماید. در این نوع پروژه معمولا یکی از طرفین پروژه به جز کارفرما و پیمانکار مهندس مشاور پروژه خواهد بود که در مراحل ساخت و اجرای پروژه و همچنین طراحی به کنترل، بررسی و تأیید موارد از جانب کارفرما ملزم خواهد بود. در روش مدیریت طرح و اجرا معمولا در قرارداد قیمت ثابت و مقطوعی برای پروژه در نظر گرفته خواهد شد. و مشاهده می کنید که این مورد نیز با مدیریت طرح و مدیریت پیمان تفاوت های بنیادی را دارا است.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست