آجر نسوز در معماری مدرن  چه جایگاهی دارد؟

یکی از کاربردی ترین متریال های ساختمانی جهت پوشش نمای بیرون، آجر نسوز نام دارد. در این محتوا قصد داریم تا بررسی از جایگاه این نوع آجر در معماری داخلی و به خصوص معماری های مدرن داشته باشیم. در انتها نیز سعی می کنیم معرفی هر چند کوتاه از انواع آجرهای نسوز موجود در بازار داشته باشیم. تا انتها این محتوا با ما همراه باشید.

آجر نسوز چیست؟

نوعی از آجر که از مواد نسوزی که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند و خواص فیزیکی و شیمایی خودرا در حرارت زیادی تغییر می دهند، آجر نسوز نامیده می شوند. آجر های نسوز علاوه بر مقاومتی که نسبت به حرارت دارند، در برابر تخریبات مواد شیمایی، بار های مکانیکی و … مقاوم هستند. آجر نسوز ساختار مولکولی ظریف، متراکم و منظم داشته که همین ساختار باعث آن شده در برابر حرارت مقاومت بالایی داشته باشد. در ساخت آجر نسوز از خاک چینی استفاده می شود که این نوع خاک از کانی های نسوز معدنی تشکیل شده است.

جایگاه آجرهای نسوز در معماری مدرن  انواع مختلفی از آجر های نسوز امروزه در طراحی های مدرن ساختمان ها با هدف خاص سازی بنا، چشم نوازی آن، توسط معماران مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی رایج طراحی مدرن، طراحی نمای کاربردی و جلوگیری از استفاده زیاد از متریال های تزئینی می باشد به این خاطر که همه چیز باید برمبنای نیاز طراحی و پیاده سازی شود و از استفاده از مصالحی که صرفا جنبه تزئینی دارند استفاده نشود. طراحی مدرن با استفاده از آجر نسوز و تکنیک های متفاوت برای بزرگ نشان دادن فضا های ساختمان ها بسیار چشم نواز می باشد. این تنوع نوع نیز در قیمت آجر نسوز تاثیر گذار است و از شما دعوت می کنیم تا بازدیدی از وب سایت iran-niaz.ir  داشته باشید. موردی که نما های آجری مدرن را از نما های آجری به سبک کلاسیک متمایز می کند سادگی و حذف تزئینات اضافی می باشد. اغلب اوقات مصالحی که در طراحی های مدرن داخلی استفاده می شوند بیشتر ازیک نوع نیستند. اما هنوز تعدادی از معماران با نادیده گرفتن تاکید معماری مدرن  بر ساده بودن دکوراسیون داخلی، از انواع مختلفی از مصالح استفاده کرده و باعث شکستگی بیش از حد فرم ها، طراحی نما های نامتعارف و دکوراسیون های به اصطلاح شلوغ با هدف جذاب تر کردن نما می کنند. غافل از آنکه چیزی که یک معماری را مدرن می کند در وهله ی اول سادگی است. هم اکنون بسیاری از افراد، بهترین راه حل را برای ماندگاری معماری مدرن استفاده از آجر های نسوز می دانند و ترجیح آن ها این است که هنگام تعمیر و یا بازسازی نما یا دکوراسیون داخلی منزل خود از آن ها استفاده کنند و جلوه های چشم نوازی با این گونه آجر ها خلق کنند. دیوار هایی که با استفاده از آجر های نسوز ساخته می شوند به طرز عجیبی شگفت انگیز هستند و جلوه ی بی نظیری به دکوراسیون داخلی می دهند. مهم نیست که در کدام قسمت ساختمان مدرن خود از این آجر ها استفاده کنید زیرا هرجا که باشد ساخت این گونه دیوار ها باعث زیبایی چشم نوازی در بنای شما خواهد شد.

جایگاه آجرهای نسوز در معماری مدرن

 

انواع مختلفی از آجر های نسوز امروزه در طراحی های مدرن ساختمان ها با هدف خاص سازی بنا، چشم نوازی آن، توسط معماران مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی رایج طراحی مدرن، طراحی نمای کاربردی و جلوگیری از استفاده زیاد از متریال های تزئینی می باشد به این خاطر که همه چیز باید برمبنای نیاز طراحی و پیاده سازی شود و از استفاده از مصالحی که صرفا جنبه تزئینی دارند استفاده نشود. طراحی مدرن با استفاده از آجر نسوز و تکنیک های متفاوت برای بزرگ نشان دادن فضا های ساختمان ها بسیار چشم نواز می باشد. این تنوع نوع نیز در قیمت آجر نسوز تاثیر گذار است و از شما دعوت می کنیم تا بازدیدی از وب سایت iran-niaz.ir  داشته باشید.

موردی که نما های آجری مدرن را از نما های آجری به سبک کلاسیک متمایز می کند سادگی و حذف تزئینات اضافی می باشد. اغلب اوقات مصالحی که در طراحی های مدرن داخلی استفاده می شوند بیشتر ازیک نوع نیستند. اما هنوز تعدادی از معماران با نادیده گرفتن تاکید معماری مدرن  بر ساده بودن دکوراسیون داخلی، از انواع مختلفی از مصالح استفاده کرده و باعث شکستگی بیش از حد فرم ها، طراحی نما های نامتعارف و دکوراسیون های به اصطلاح شلوغ با هدف جذاب تر کردن نما می کنند. غافل از آنکه چیزی که یک معماری را مدرن می کند در وهله ی اول سادگی است.

هم اکنون بسیاری از افراد، بهترین راه حل را برای ماندگاری معماری مدرن استفاده از آجر های نسوز می دانند و ترجیح آن ها این است که هنگام تعمیر و یا بازسازی نما یا دکوراسیون داخلی منزل خود از آن ها استفاده کنند و جلوه های چشم نوازی با این گونه آجر ها خلق کنند. دیوار هایی که با استفاده از آجر های نسوز ساخته می شوند به طرز عجیبی شگفت انگیز هستند و جلوه ی بی نظیری به دکوراسیون داخلی می دهند. مهم نیست که در کدام قسمت ساختمان مدرن خود از این آجر ها استفاده کنید زیرا هرجا که باشد ساخت این گونه دیوار ها باعث زیبایی چشم نوازی در بنای شما خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید
چگونه کاشی‌کاری کنیم

مطالب مرتبط با موضوع:

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست