راهنمای خرید داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت یکی از گزینه های سیستم تهویه مطبوع ساختمان است. امروزه سازندگان به طور فزاینده ای به استفاده از داکت اسپلیت در پروژه ها توجه کرده اند و خرید داکت اسپلیت را به عنوان وسیله گرمایشی و سرمایشی خود در نظر دارند.

راهنمای خرید داکت اسپلیت

 داکت اسپلیت ها نسبت به کولر های گازی ارجحیت دارند، زیرا در سقف کاذب مخفی بوده و عملاً از دید ساکنان پنهان هستند. البته این تنها یکی از مزیت های این دستگاه ها نسبت به کولر گازی است. همچنین امکان کانال‌کشی به مناطق مختلف محیط و استفاده از یک دستگاه به جای استفاده از چندین دستگاه در نقاط مختلف محیط از دیگر ویژگی‌های این دستگاه‌ها است. در این راهنمای خرید داکت اسپلیت به معرفی ویژگی های داکت اسپلیت های ایرانی همچون اکت اسپلیت ایران رادیاتور یا داکت اسپلیت های خارجی مانند داکت اسپلیت ال جی می پردازیم.

دماباما مرجع فروش انواع داکت اسپلیت با برندهای معتبر و بهترین قیمت.

ویژگی های داکت اسپلیت خوب و مناسب

در واقع برای انتخاب یک داکت اسپلیت خوب باید به چند نکته توجه کرد. ابتدایی ترین چیز این است که انواع داکت اسپلیت را بشناسید و بدانید کدام مدل و برند برای محیط شما مناسب است.  حال اگر می خواهید یک داکت اسپلیت خوب بخرید باید بدانید نوع A این دستگاه از مصرف انرژی بیشتری برخوردار است، این نوع داکت اسپلیت به منظور جلوگیری از هزینه بالای مصرف برق اجرا و استفاده می شود.

در این نوع داکت اسپلیت ها از فناوری سرعت متغیر استفاده می شود، بنابراین بزرگترین تفاوت آن با داکت اسپلیت معمولی سرعت متغیر است. در واقع در مجرای دو قسمتی معمولی این سرعت ثابت است. از دیگر مزایای داکت اسپلیت اینورتر نسبت به داکت اسپلیت معمولی صدای کمتر، طول عمر بیشتر، سرمایش و گرمایش سریعتر و قوی تر و مهمتر از آن مقرون به صرفه بودن است که در این راهنمای خرید داکت اسپلیت این نکات را به شما ارائه می دهیم.

 برای خرید داکت اسپلیت با بهترین قیمت و کیفیت تایید شده به وبسایت دماباما مراجعه فرمایید.

علاوه بر این، توجه به مشخصات فنی و قیمت داکت اسپلیت و گارانتی و اصالت دستگاه از دیگر مواردی است که برای انتخاب یک داکت اسپلیت خوب باید به آن توجه کنید. ضمناً در زمان خرید باید اطلاعات لازم در زمینه ساخت و نصب پروژه های برودتی، گرمایشی و تهویه مطبوع فروشگاه های مورد نظر را کسب نمایید. علاوه بر این، در بازار امروز چندین نوع داکت اسپلیت با برندهای مختلف وجود دارد، بنابراین یکی از بهترین راه ها برای انتخاب یک داکت اسپلیت خوب، مقایسه همه برندها از نظر فنی، موارد اجرا و مشخصات فنی است.

نکات مهم هنگام خرید داکت اسپلیت

در خرید داکت اسپلیت به چه نکاتی دقت کنیم

۱-چه نوع داکت اسپلیتی بخریم؟ کمپرسور اینورتر

در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت ، از نظر نوع کمپرسور به دو دسته معمولی و اینورتر تقسیم می شوند. در کمپرسور های اینورتر، سرعت کمپرسور بسته به میزان بار تبرید درخواستی متفاوت است. این بدان معناست که داکت اسپلیت اینورتر در حالت روشن و خاموش نیست و در صورت نیاز در اطراف کمپرسور سوئیچ می کند. این تغییر در سرعت کمپرسور باعث کاهش چشمگیر مصرف برق در این دستگاه ها می شود. از طرفی کمپرسور های اینورتر معمولاً به صورت تک فاز تا ظرفیت های بالا تولید می شوند.

نکته دیگر در مورد کمپرسورهای اینورتر قیمت بالاتر این دستگاه ها نسبت به نوع معمولی آنهاست. همچنین داکت اسپلیت اینورتر از نظر خدمات پس از فروش به دلیل قطعات پیشرفته تر، قیمت بیشتری نسبت به نوع معمولی دارد. بنابراین، اگر مشکلی برای پرداخت مبلغ اولیه بالاتر ندارید، انتخاب یک داکت اسپلیت اینورتر گزینه خوبی برای خرید است.

نکته ای که در راهنمای خرید داکت اسپلیت باید به آن توجه کرد، اگر داکت اسپلیت اینورتر در حالت فول بار کار کند، تقریباً هیچ تفاوتی از نظر مصرف انرژی نسبت به داکت اسپلیت معمولی ندارد و فقط به نوعی مصرف را کاهش می دهد. بنابراین، اگر دستگاه انتخابی شما همیشه در حالت شارژ کامل کار می کند، انتظار کاهش زیادی در مصرف برق نداشته باشید.

۲- ظرفیت مناسب را انتخاب کنید

محاسبه شارژ ساختمان و محاسبات ظرفیت شارژ مبرد در راهنمای خرید داکت اسپلیت معمولاً توسط شرکت های مهندسی انجام می شود. امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید و فروش داکت اسپلیت فعال هستند که معمولا ظرفیت سنجی پروژه شما را به صورت کاملا رایگان انجام می دهند. انتخاب ظرفیت مناسب علاوه بر عملکرد مناسب یک دستگاه در ساعات اوج مصرف که مهمترین عامل است در کاهش هزینه اولیه خرید داکت اسپلیت نیز موثر است. انتخاب ظرفیت بالا به دلیل قیمت بالای این دستگاه ها هزینه های اضافی را به خریدار تحمیل می کند و علاوه بر آن کمبود حجم هوا و بار خنک کننده بر محیط باعث می شود مصرف کنندگان دستگاه را دائما خاموش کنند. روشن و خاموش شدن مداوم دستگاه (در نوع معمولی) باعث مصرف زیاد برق و همچنین کاهش طول عمر دستگاه می شود. بنابراین مهم ترین مسئله در راهنمای خرید داکت اسپلیت ، انتخاب ظرفیت با توجه به محیط می باشد.

عواملی که در محاسبه بار سرمایشی محیط نقش دارند

۱- آب و هوا

قبل از هر چیز و در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت، باید بدانیم که هر شهر و اقلیم آب و هوایی متفاوت با شهر دیگر دارد. مثلا انتخاب دستگاه داکت اسپلیت در شمال ایران با شهری مثل تهران کاملا متفاوت است. حداکثر دمای خشک و مرطوب و همچنین رطوبت نسبی هوا از عوامل موثر در انتخاب ظرفیت هستند.

۲- استفاده از محیط

محیط مسکونی با محیط اداری متفاوت است. در یک محیط اداری، معمولاً همه کارکنان از ابتدای وقت اداری در یک مکان حضور دارند و داکت اسپلیتر باید به طور مداوم کل فضا را تا پایان وقت اداری خنک کند. همچنین دستگاه هایی که گرما تولید می کنند مانند تعداد سیستم های کامپیوتری، روشنایی، رفت و آمد، باز و بسته شدن درها و … در محیط اداری کاملا با محیط مسکونی متفاوت است. به طور معمول، در یک محیط اداری، به دلایل فوق، بار خنک کننده بیشتری نسبت به یک محیط مسکونی مورد نیاز است.

این مطلب را هم ببینید
زیباترین و بهترین انواع دربهای داخلی ساختمان کدامند؟

۳- معماری ساختمان

تعداد و جهت پنجره ها، ارتفاع سقف، زاویه تابش نور خورشید و غیره. از جمله عوامل معماری هستند که بر محاسبه ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت تأثیر می گذارند. به عنوان مثال سقف های بالاتر، پنجره های غربی و جنوبی در ایران به بار سرمایشی بیشتری نیاز دارند. در نهایت با راهنمای خرید داکت اسپلیت  و یک متخصص فنی می‌تواند با در نظر گرفتن همه عوامل فوق که معمولاً در نرم‌افزارهای مهندسی از جمله نرم‌افزارهای پشتیبانی موجود است، بهترین قابلیت را به شما ارائه دهد. لازم به ذکر است که ظرفیت های موجود در بازار معمولا ۱۸۰۰۰، ۳۰۰۰۰، ۳۶۰۰۰، ۳۰۰۰۰، ۳۶۰۰۰، ۴۸۰۰۰ و ۶۰۰۰۰ می باشد.

۳-چند آمپر برق داده اید؟

آمپر در داکت اسپلیت های معمولی، دستگاه هایی تا ظرفیت ۳۶۰۰۰ معمولا به صورت تک فاز تولید می شوند. البته خطوط لوله اسپلیت اینورتر با ظرفیت ۴۸۰۰۰btu/hr به صورت تک فاز در بازار وجود دارد. لازم به ذکر است که به ازای هر ۱۲۰۰۰ btu/h در کانال های تکفاز انشعاب بین ۵ تا ۷ آمپر مصرف برق مورد نیاز است. البته این اعداد در برندهای مختلف متفاوت است. در داکت اسپلیت های سه فاز این رقم تقریباً ۲ آمپر در ۱۲۰۰۰ btu/hr است.

بنابراین در این راهنمای خرید داکت اسپلیت  گفتیم که که علاوه بر داکت اسپلیت در یک واحد، دستگاه های مصرفی دیگری نیز وجود دارند که مجموع مصرف دستگاه آنها نباید از کل آمپر در یک واحد ساختمانی بیشتر باشد. برخی از آپارتمان ها برای تهویه بهتر نیاز به استفاده از دو دستگاه دارند و مصرف کل هر دو دستگاه به طور همزمان باید در نظر گرفته شود.

۴- سطح صدای دستگاه بسیار مهم است

تفاوت بین چیلر جذبی و تراکمی در سطح صدای تولید شده در دستگاه داکت اسپلیت معمولاً از فن دمنده هواساز داخلی ناشی می شود. البته صدای دیگر مربوط به عبور هوا از کانال ها و دریچه های خروجی است.در واحدهای مسکونی استفاده از وسایلی با سطح صدای کمتر آسایش بیشتری را برای ساکنین فراهم کرده که این موضوع نیز ضروری است.در واحدهای بزرگ باید از دو دستگاه استفاده کرد.

۵- محل قرارگیری دستگاه و کانال ها بسیار مهم است

در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت باید بگوییم، مسلما قرار دادن دستگاه در محل مناسب مهمترین عامل در اجرای دستگاه داکت اسپلیت است. توجه به این نکته ضروری است که دستگاه داکت اسپلیت از طریق گردش هوای محیط کار می کند. قسمت مکنده دستگاه نباید به توالت و آشپزخانه نزدیک باشد،در غیر این صورت بو را در تمام اتاق پخش می کند. علاوه بر این، یک متخصص باید کانالینگ و محاسبه ابعاد کانال را برای هر دستگاه با ظرفیت های مختلف انجام دهد.

کوچک بودن کانال علاوه بر ایجاد نویز در آن، حجم کمتری از هوا را به محیط مورد نظر می رساند. سایز بزرگ کانال نیز باعث کاهش سرعت می شود و هوا به قسمت مورد نظر نمی رسد.

۶-راندمان یا ضریب بازدهی (EER) را جدی بگیرید راندمان eer

در راهنمای خرید داکت اسپلیت  مصرف برق بسیار مهم است. کارایی یک داکت اسپلیتر مانند بسیاری از دستگاه های دیگر با برچسب انرژی که به آن چسبانده شده است تعیین می شود. هرچه EER یا نسبت بازده بالاتر باشد، داکت اسپلیت بازده انرژی بیشتری خواهد داشت.

البته امروزه گریدهای انرژی مختلف A++ یا A، +A و … در بازار موجود است که باید به دقت بررسی شود.

از آنجایی که داکت اسپلیت حالت مستقلی در یک فضا ندارد و وقتی دستگاه روشن می شود کل فضا تهویه می شود، معمولا یکی از دستگاه های پرمصرف است، بنابراین استفاده از راهنمای خرید داکت اسپلیت در انتخاب داکت اسپلیت های کم مصرف هزینه های ثانویه خریدار را کاهش می دهد.

 ۷- نوع مبرد دستگاه چیست؟

مبرد گازی r410am ، مبردها نقش واسطه ای در گرفتن گرما از محیط و انتقال آن به محیط بیرون دارند. مبردها که عموماً به کولرهای گازی معروف هستند انواع مختلفی دارند اما عموماً از R22 و R410a در لوله های اسپلیت استفاده می شود.

مبرد R22 یک مبرد قدیمی است و بیشتر در دستگاه های معمولی استفاده می شود. البته امروزه استفاده از مبرد R22 در تولید دستگاه ها در اروپا و جهان ممنوع شده است. این مبرد اثرات مخربی بر محیط زیست و لایه اوزون دارد و دیگر این مبرد در دنیا استفاده نمی شود.

در راهنمای خرید داکت اسپلیت به خاطر داشته باشید که شارژ مجدد مبرد R22 در صورت نیاز در آینده می تواند مشکل ساز باشد. استفاده از مبرد R410a در دستگاه های امروزی بسیار متداول است بنابراین خرید دستگاهی با مبرد R410a ترجیح داده می شود.

۸-یونیت خارجی دستگاه را کجا قرار می دهید؟

بسته به ظرفیت هر دستگاه اسپلیت یونیت خارجی آن ابعاد متفاوتی خواهد داشت. برخی از داکت اسپیلیت ها دارای سرریز هستند. بنابراین، برخی از واحدهای خارجی را می توان در تراس خانه ها قرار داد و برخی را باید به پشت بام منتقل کرد.

هر ظرفیت و برند دارای محدودیتی برای طول لوله بین یونیت داخلی و یونیت خارجی است که نباید از آن بیشتر شود، در غیر این صورت دستگاه دچار افت عملکرد جدی خواهد شد.

خرید داکت اسپلیت

خرید داکت اسپلیت و بررسی برند های مختلف

داکت اسپلیت گرین

داکت اسپلیت گرین (Green Ducted Split) یکی از محصولات اصلی شرکت تهویه مطبوع گرین است که در انواع و ظرفیت های مختلف تولید و عرضه می شود که ما در راهنمای خرید داکت اسپلیت به آن می پردازیم.

شرکت گرین یکی از معتبرترین و باکیفیت ترین تولید کنندگان تجهیزات تهویه مطبوع مرکزی و مستقل می باشد که طیف وسیعی از محصولات از جمله داکت اسپلیت، چیلر تراکمی، تهویه مطبوع، یونیت فن کویل، VRF و کولر گازی را در بازار جهانی عرضه می کند.

این مطلب را هم ببینید
استفاده از دیوار پوش پارچه ای برای تغییر دکوراسیون

ویژگی‌های داکت اسپلیت گرین

    داکت اسپلیت های گرین برای جلوگیری از هزینه های برق با دسته های انرژی A و B طراحی و تولید می شوند.

    گاز مبرد مورد استفاده در اکثر اسپلیت‌های کانالی گرین R410a می باشد که سازگار با محیط زیست است. همچنین برای داکت اسپلیت کاستی سقفی گرین از گاز R22 استفاده می شود.

    از دیگر ویژگی های منحصر به فرد داکت اسپلیت گرین می توان به قابلیت تعویض دریچه ورودی، ارتفاع مناسب برای نصب، فیلتر برای بهبود کیفیت هوا و قابلیت نصب کانال های هوای برگشتی و هوای تازه اشاره کرد.

داکت اسپلیت جی پلاس

در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت ، به معرفی داکت اسپلیت جی پلاس می پردازیم. کانال هوای اسپلیت جی پلاس با استفاده از انواع اینورتر تولید می شود. این بدان معناست که دارای کیت اینورتر است که به کمپرسور اجازه می دهد تا با دور موتور متغیر کار کند و این باعث کاهش مصرف انرژی و الکتریسیته در مواقعی که به حداکثر توان موتور نیاز نیست و موتور با هزینه دور مورد نظر به کار خود ادامه می دهد که این سبب کاهش مصرف انرژی و هزینه های برق مصرفی می شود.

این محصول قابلیت کنترل فشار استاتیک خارجی را نیز دارد و به راحتی می توان از طریق ریموت کنترل حجم هوا را تنظیم کرد. سرعت فن و حجم هوا توسط موتور BLDC کنترل می شود، این دستگاه برای کنترل حجم هوا کافی است و نیازی به تجهیزات دیگری نیست.

داکت اسپلیت ال جی

در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت، ال‌جی  به‌ عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر لوازم خانگی، داکت اسپلیت های با کیفیت بسیار بالایی را در خط تولید خود دارد. داکت اسپلیت ال جی در بازار انواع و مدل های مختلفی دارد که می توانید با توجه به کاربری و کاربری خود بهترین مدل را انتخاب کنید. تمامی محصولات ال جی از جمله داکت اسپلیت ها در کره تولید می شوند و در بالاترین سطح کیفیت ارزیابی می شوند.

ویژگی های داکت اسپلیت ال جی

    اندازه کوچک و حجم کمی دارد

    مصرف کم انرژی (۶۰ درصد کاهش مصرف برق)

    طراحی بسیار شیک و مدرن

    هنگامی که فاصله لوله بین واحد داخلی و واحد خارجی طولانی است، دستگاه (۳۰ متر عرض، ۷۵ متر در کل) می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

    مجهز به ریموت کنترل

    هوای تازه را در اختیار محیط قرار می دهد

داکت اسپلیت ایران رادیاتور

گروه صنعتی ایران رادیاتور از قدیم الایام در زمینه تولید انواع رادیاتور و کیت فعال بوده است.کولر گازی ایران رادیاتور اولین محصول گرمایشی و سرمایشی این شرکت بود که پس از استقبال گسترده در ایران و حتی کشورهای منطقه، این شرکت را به تولید داکت اسپلیت ترغیب کرد.

ویژگی های داکت اسپلیت ایران رادیاتور

به طور کلی در ادامه راهنمای خرید داکت اسپلیت، نوع داکت اسپلیت یا نوع اسپلیت های کانالی یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع در جهان است که مانند نوع اسپلیت دیواری از یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی تشکیل شده است. این دو واحد توسط لوله های مسی به یکدیگر متصل شده و سرمایش و گرمایش فضای مورد نیاز را تامین می کنند. به طور معمول داکت اسپلیت در سقف کاذب فضای مورد نظر نصب می شوند و از کانال هایی برای هدایت هوای تهویه به بخش های مختلف استفاده می کنند.

با توجه به کاربرد گسترده و بازار خوب انواع داکت اسپلیت، بسیاری از تولیدکنندگان داخلی تمایل به طراحی و تولید این محصولات دارند. شرکت ایران رادیاتور با سالها تجربه در این صنعت، قادر است با استفاده از آخرین فناوری روز، جدیدترین محصولات خود را عرضه کند.

داکت اسپلیت ایران رادیاتور نسل جدید داکت اسپلیت با بهترین عملکرد در سرمایش و گرمایش است که جایگزینی مناسب برای سیستم های مشابه وارداتی می باشد.

در این راهنمای خرید داکت اسپلیت ایران رادیاتور در سه ظرفیت خنک کننده ۲، ۲.۵ و ۳ تنی برای ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی با استفاده از قطعات اولیه مرغوب عرضه می شود. علاوه بر این، این محصول از کمپرسور چرخشی و گاز مبرد R410a استفاده می کند که برای آب و هوای معتدل طراحی شده است.

بهترین قیمت داکت اسپلیت

بهترین قیمت خرید داکت اسپلیت

داکت اسپلیت بسته به نوع، برند و کشور سازنده، کیفیت ساخت کندانسور، توان مصرفی، میزان صدای یونیت داخلی و ظرفیت سرمایش و گرمایش قیمت های متفاوتی دارد. اگر به دنبال داکت اسپلیت مقرون به صرفه و باکیفیت هستید که نیازهای شما را برآورده کند، با مشاوران ما جهت راهنمای خرید داکت اسپلیت تماس بگیرید.

خرید اینترنتی داکت اسپلیت

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید باید مواردی مانند برق تک فاز یا سه فاز، مصرف برق، امکانات، برند و قیمت داکت اسپلیت مورد نظر بررسی شود.

در وبسایت تخصصی دماباما اطلاعات فنی روش خرید داکت اسپلیت و ده ها مدل از برندهای معتبر با گارانتی اصلی ارائه شده است تا از حس خوب یک خرید بهینه و هوشمند لذت ببرید.

خرید اینترنتی داکت اسپلیت مانند بسیاری از دستگاه های دیگر نیاز به تایید و حداقل اطلاعات دارد.

در این مطلب سعی کردیم مهمترین نکات برای انتخاب و راهنمای خرید داکت اسپلیت مناسب فضا را بیان کنیم. این عوامل شامل نوع دستگاه، ظرفیت دستگاه، آمپر مورد نیاز، سطح صدا، موقعیت مکانی، ضریب راندمان، نوع مبرد و فاصله بین دو واحد داخلی و خارجی است که برای هر یک به اختصار توضیح داده شد.در نهایت باید بدانید که خرید داکت اسپلیت امری تخصصی است و سعی کنید مشاوره، انتخاب و اجرای دستگاه را به شرکت های مشاور در این زمینه بسپارید و از نظرات و راهنمایی های  ایشان جویا شوید.

برای بررسی دقیق تر و اطلاع از چزئیات انواع داکت اسپلیت به وبسایت دماباما مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط با موضوع:

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست