قیمت بتن به همراه رزین سنگ مصنوعی

قیمت بتن

بتن از انواع مواد مصرفی در تولید و ساخت‌وساز ساختمان است که با توجه به شرایط  مختلف و ویژگی‌های آن قیمت بتن تغییر خواهد کرد. در این مقاله انواع مختلف بتن به همراه قیمت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هزینه بتن ۳۵۰

عوامل مختلفی در هزینه بتن تاثیرگذار است از جمله آن‌ها، عیار موجود در بتن است که میزان سیمان به ‌کار رفته در آن را تشکیل می‌دهد. قیمت بتن ۳۵۰ در مراکز شهرهای مختلف، با قیمت‌های متفاوت عرضه می‌شود و این موضوع وابسته به هزینه حمل آن نیز می‌باشد.

در حال حاضر بتن ۳۵۰ از ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزارتومان در حال فروش است که برای اطلاع از قیمت دقیق روز باید به‌صورت تلفنی از آن آگاه شوید.

بتن‌ریز‌ی در پی‌ریزی سقف و دیوار‌ها با قیمت‌های مختلفی صورت می‌گیرد و به میزانی که مساحت کاری شما افزایش پیدا کند هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. با این وجود ضخامت بتن‌ریزی نیز از عوامل تاثیرگذار در قیمت آن خواهد بود.

با استفاده از تیمی کاربلد و ماهر می‌توانید در هزینه‌های زیادی نیز صرفه‌جویی کنید چراکه هر اشتباه و خطایی که از کارگر سربزند موجب هزینه‌های زیادی خواهد شد.

همیشه توصیه می‌کنیم برای پروژه‌های سنگین و بزرگ‌تر از بتن‌های با استحکام بالا بهره بگیرید و تنها قیمت نهایی را در نظر نگیرید زیرا موضوع حیاتی و مهمی به‌شمار می‌رود. بسیاری از افراد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود از کیفیت مصالح ساختمانی کم می‌کنند که کاری بسیار اشتباه و خطرناکی است.

افزایش هوای غیرعمدی در بتن موجب فرسوده شدن سریع آن خواهد شد. این مسئله در کارخانه‌های غیرمجاز و بی‌کیفیت مورد توجه قرار نمی‌گیرد و حتی بسیاری از کارفرمایان که بایستی این مورد را برسی کنند از انجام آن سرپیچی می‌کنند.

قیمت بتن

قیمت بتن ۴۰۰

هزینه بتن ۴۰۰ در شهرهای مختلف از ۸۵۰ تا ۹۰۰ هزارتومان در کارخانه‌های مختلف عرضه می‌شود که باخرید از مراکز معتبر می‌توانید در هزینه‌های خود به‌میزان قابل توجهی تخفیف بگیرید. همچنین در شهرهای بزرگ کارخانه‌های بسیاری وجود دارد که رقابت بزرگی را به وجود می‌آورند برای مثال قیمت بتن در تهران می‌تواند ارزان‌تر از شهرهای کوچک باشد.

عمدتا پروژه‌های مختلف بتنی مغزه‌گیری و سنجش مقاومت نمی‌شود پس نیاز است که حتما در انتخاب تولیدکننده بتن با کیفیت توجه بیشتری داشته باشید زیرا تجربه نشان داده بسیاری از افراد طی هفته‌های آینده مجبور به تخریب یا تقویت پروژه می‌شوند.

طبق استاندارد ۶۰۴۴ سازمان ملی استاندارد تولید و اجرای بتن تازه از وظایف کارخانه‌های تولیدکننده محسوب می‌شود. اما سایر موارد مانند ویبراسیون یا حمل پمپ بتن و ماله‌کشی از وظایف تولیدکننده نمی‌باشد که عمدتا کارفرما آن را انجام خواهد داد.

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که ماشین‌های حمل، زمان زیادی را در انتظار نیروهای اجرایی می‌مانند و این موضوع کیفیت بتن را پایین خواهد آورد که نیاز به مواد افزودنی می‌شود.

قالب‌ریزی نیز از دیگر کارهایی است که توسط بتن انجام می‌شود تا در مکان‌های مختلف از پیش‌ساخته‌های آن استفاده کنند یا مجسمه‌هایی را تولید کنند که در این صورت نیازمند رزین سنگ مصنوعی می‌باشید. رزین سنگ مصنوعی در موارد بسیاری کاربرد دارد که از جمله آن قالب‌ریزی بتن است

قیمت بتن – با نگاهی بر استفاده از افزودنی های مختلف در بتن

در مقاله قبلی به بررسی تفاوت های انواع بتن های مرسوم ساختمانی به صورت مختصر پرداخته شد و نکاتی  در رابطه با تفاوت های ساخت بتن های خود تراکم و بتن پرمقاومت و بتن معمولی ارائه شد . این تفاوت ها در نهایت منجر به تفاوت قیمت بتن آماده می گردد .

در این مقاله قصد داریم با بیان نکاتی در ارتباط با انواع افزودنی های بتنی مورد استفاده در صنعت ساختمان به بیان ویژگی های آن ها پرداخته و در نهایت نکاتی در ارتباط با تاثیر افزودنی های بتن بر قیمت بتن آماده ارائه می گردد .

این مطلب را هم ببینید
مقایسه اقتصادی دو هیتر گازی ۶۴۰ انرژی فن ایرانی با هیتر ۶۲۵ انرژی

افزودنی های بتنی در صنعت ساختمان ایران عمدتا به دو نوع افزودنی های پوزولانی و افزودنی های شیمیایی تقسیم بندی می شود . پر کاربرد ترین افزودنی پوزولانی در ایران میکروسیلیس است که عمدتا به صورت پودری ، ژل و دوغاب توسط شرکت های عرضه کننده مواد شیمیایی ارائه می گردد . میکروسیلیس به سبب ویژگی هایی که در ریز ساختار بتن دارد سبب افزایش مقاومت ، دوام و مقاومت بتن می گردد و به طور معمول در سازه های صنعتی ، دیوار حائل و فونداسیون ساختمان ها و سازه های استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

افزودنی های شیمیایی بتن شامل افزودنی های فوق روان کننده ، افزودنی های حفظ اسلامپ بتن ،افزودنی حفظ ویسکوزیته بتن، افزودنی های زودگیر کننده ، افزودنی های دیرگیر کننده ، و الیاف بتن هستند که بنا به نیاز پروژه های بتن آرمه باید مورد استفاده قرار گیرد . این نیاز می تواند جلوگیری از آب افتادگی و جدا شدگی بتن ، افزایش روانی مورد نیاز جهت ویبره پذیری و پمپ پذیری راحت بتن ، افزایش مقاومت ، افزایش دوام بتن و افزایش مقاومت کششی بتن باشد .

اگر بنا به شرایط پروژه ( افزایش طبقات ، شرایط آب و هوا ، افزایش نیاز به الزامات دمایی و نفوذ ناپذیری ، پمپ بتن و  …) نیاز به سفارش بتن آماده با افزودنی بتن باشد کارفرما می تواند خود شخصا آن را تهیه کرده یا مسئولیت انتخاب آن را بر عهده کارخانه بتن واگذار کند.

در صورتی که مسئولیت انتخاب افزودنی بتن با کارخانه بتن باشد .، کارخانه بتن با بررسی افزودنی های مناسب موجود در بازار و سازگار با شرایط بتن ریزی و کنترل شرایط دمایی و نیاز های بتنی پروژه اقدام به انتخاب افزودنی مناسب برای بتن می کند . سپس با تهیه آن در محل پروژه آن را به مقدار از پیش تعیین شده مورد استفاده قرار می دهد. همچنین کارخانه بتن موظف است بتن را با شرایط مورد نیاز کارفرما و با توجه به افزودنی های خواسته شده تهیه کرده و کیفیت آن را به دقت کنترل نماید .

لذا نیاز است کارفرمایان با مشخص کردن شرایط پروژه نظیر ، ارتفاع ، نوع سازه ، نوع شرایط دمایی، فاصله حمل بتن  و نوع بتن مورد استفاده و همچنین با مشورت با کارخانه تولید کننده بتن نوع افزودنی های بتنی مورد نیاز خود را انتخاب کند.

با توجه به موارد گفته شده اگر بتن آماده با افزودنی بتن سفارش داده شود قیمت بتن نسبت به بتن معمولی می تواند بین ۱۰ الی ۳۰ درصد افزایش یابد که این افزایش قیمت شامل آزمایشات قبل از مصرف افزودنی بتن ، تهیه و حمل مواد به محل پروژه ، استفاده از آن به مقدار مورد نیاز و کنترل کیفیت بتن نهایی می باشد .

جمع‌بندی

قیمت بتن می‌تواند به عوامل مختلفی ارتباط داشته باشد. در این وضعیت بازار قیمت هیچ چیز ثابت نیست و باید هر لحظه از آن آگاه شد. برای اطلاع از هزینه بتن می‌توانید از طریق مجموعه ایران بتن برای مشاوره و خرید اقدام کنید.

مطالب مرتبط با موضوع:

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سایت به روز و خوبی دارین ما در زمینه چسب بتن وینتو شیمی کار میکنیم. شما اگر در زمینه فروش بتن فعالیت دارین برای قیمت باهاتون تماس بگیرم. ما مشهد هستیم و چون حوزه کاری ما ساختمان است به بتن و… نیاز داریم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست