نحوه تمیز کردن مبلمان میکروفیبر

مبلمان میکروفیبر باداوم هستند. این مبل ها به ندرت پاره شده و در بلندمدت ظاهر خوب خود را حفظ می کنند. همچنین لکه ها را نشان نمی دهند. به علاوه، لکه های روی این مبلمان سریع تمیز می شوند. اگر شستشوی مبل را خوب انجام دهید لکه ها پاک می شوند. در اینجا شیوه تمیز کردن مبلمان میکروفیبر را به شما نشان می دهیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت شستشوی مبل را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک مبل شویی در تهران باشید می‌توانید درخواست شستشوی مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

نحوه تمیز کردن مبلمان میکروفیبر

تمیز کردن مبلمان میکروفیبر

شستشوی مبل میکروفیبر سخت نیست. در اینجا راهنمای گام به گام آن را به شما معرفی می کنیم. خوشبختانه می توانید این روش ها را روی صندلی یا هر وسیله ای از جنس میکروفیبر پیاده کنید.

۱. خواندن دستورالعمل ها

پیش از تمیز کردن مبلمان باید دستورالعمل آن را بخوانید. اگر روی برچسب علامت W باشد پس می توانید مبل را با آب تمیز کنید. علامت S یعنی باید با حلال تمیز شود. S-W یعنی باید با آب و حلال تمیز شود. X هم یعنی باید با برس خشک تمیز شود.

۲. شوینده یا حلال

می توانید با مواد توی خانه مبل را تمیز کنید. خوشبختانه پارچه میکروفیبر با آب تمیز می شود. می توانید از شوینده های توی خانه هم استفاده کنید. تمیز کردن مبلمان میکروفیبر با مایع ظرفشویی امکان پذیر است. شوینده را توی کاسه ریخته و آب اضافه کنید. اسفنج سفید یا دستمالی را توی کف فرو کنید نه آب. با اسفنج کل مبل را تمیز کنید. سپس از برس دندانه نرم نایلون استفاده کنید تا مبل خراب نشود. بعد بگذارید مبل خشک شود.

تمیز کردن مبلمان میکروفیبر با الکل

تمیز کردن مبلمان میکروفیبر با الکل

اگر نمی توانید مبل را با آب بشویید اشکالی ندارد، چون برای تمیز کردنش راه های دیگری هم هست. برای تمیز کردن مبلمان میکروفیبر که نمی توان با آب شست، باید از الکل استفاده کنید. چون الکل زود تبخیر می شود. یک بطری اسپری را از الکل پر کرده و لکه های مبل را تمیز کنید. بعد روی لکه را با دستمال سفید یا اسفنج تمیز کنید.

۳. نرم کردن پارچه

پارچه میکروفیبر پس از شسته شستن زبر می شود. برای نرم کردن دوباره آن یک برس دندانه نرم را بردارید و به آرامی روی پارچه بکشید.

نکاتی برای تمیز کردن مبلمان میکروفیبر

در اینجا نکاتی برای شستشوی مبل میکروفیبر را به شما معرفی می کنیم. فقط از اسفنج یا دستمال سفید استفاده کنید. اسفنج رنگی ممکن است رنگ بدهد.

اگر زود لکه را تمیز کنید بهتر است.

برای تمیز کردن لکه های جدید با دستمال سفید آن را فشار دهید. لکه را نمالید. در این صورت لکه ها سریع تمیز شده و روی پارچه نمی ماند.

نحوه شستشوی مبل میکروفیبر سفید

شستشوی مبل میکروفیبر سفید

اگر مبل میکروفیبر شما سفید است برای تمیز کردن آن فقط باید از دستمال سفید استفاده کنید. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید رنگ دندانه های برس است که آن هم باید سفید باشد. در شستشوی مبل سفید باید ابتدا همه ذرات روی آن را تمیز کنید. هرگز از شوینده های رنگی استفاده نکنید و فقط کف را روی مبل بمالید.

نگهداری روتین مبل میکروفیبر

جاروبرقی کشیدن هفتگی می تواند مبل شما را در شرایط خوب نگه دارد. اگر روی مبل هیچ آشغالی نباشد مبل لکه نمی شود. پس با جاروبرقی کشیدن مبل را خوب تمیز کنید.

این مطلب را هم ببینید
چگونه به طور صحیح یک دیوار را کاشی‌کاری کنیم.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست