از ماندگاری، شرایط نگهداری تا خرید گل رز جاودان بنفش

گل رز

گل رز جاودان بنفش یکی از زیباترین گل هایی است که شما در طول زندگی خود خواهید دید! این گل معروف به گل دیو و دلبر بوده و نماد عشق در نگاه اول است! بنابراین اگر برای عشق و شریک زندگی خود به دنبال یک هدیه خاص و زیبا هستید، گل رز جاودان بنفش می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. اگر اطلاعات شما راجع به این گل کم است، با ما همراه شوید تا با ماندگاری، شرایط نگه داری و دیگر موارد مهم راجع به این گل رویایی بیشتر آشنا شویم.

گل رز اشنا بنفش

گل رز جاودان بنفش چیست؟

قبل از آن که به سراغ هر اطلاعاتی از این گل افسانه ای برویم، می خواهیم بدانیم این گل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ همه ما می دانیم که عمر مفید گل ها بیش از چند روز نیست و گل ها بعد از این مدت پژمرده و پلاسیده می شوند. اما آیا گلی وجود دارد که شما بتوانید نه تنها چند روز بلکه چند سال مانند روز اول آن ها را نگه داری کنید؟

بله؛ گل های رز جاودان این ویژگی افسانه ای را دارند.

در واقع گل های رز جاودان همان گل های رز هستند که با تکنولوژی های خاصی که روی آن ها انجام شده طول عمر و ماندگاری بالایی پیدا کرده اند. جالب است بدانید که این گل ها برخلاف گل های دیگر به آب و یا خاک برای زنده ماندن نیاز ندارند و شما می توانید برای سال ها آن ها در یک باکس شیشه ای زیبا در گوشه ای از اتاق خود داشته باشید.

در میان گل های رز جاودان، گل رز جاودان بنفش یکی از زیباترین و خاص ترین این گل ها است که شما می توانید آن را در روز ولنتاین، روز تولد و یا مناسب های خاص دیگر به کسی که دوست دارید هدیه کنید.

چرا به گل رز جاودان بنفش گل دیو و دلبر نیز گفته می شود؟

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، نام دیگر گل رز جاودان بنفش گل دیو و دلبر است. اگر شما نیز با این داستان افسانه ای زیبا آشنا باشید، می دانید در این افسانه یک گل رز بنفش زیبا وجود دارد که نماد عشق بین دیو و دلبر بوده و ۲۱ سال عمر می کند. از این رو به این گل بسیار زیبا و افسانه ای را گل دیو و دلبر نیز می گویند.

تاریخچه گل رز جاودان چیست؟

اگر شما جزو متولدین دهه ۶۰ باشید و از علاقه‌مندان به کارتون‌های آن دوران، قطعاً با شنیدن نام گل رز جاودان به یاد کارتون دیو و دلبر (Beauty and the Beast) افتاده‌اید. رز ماندگار به لطف تاسیس شرکت امور (Amor) در سال ۱۹۹۷ بیش از پیش محبوب شد و به لطف فراگیری شبکه‌های اجتماعی و فروش آنلاین، این روزها یک انتخاب عالی برای هدیه دادن به افراد موردعلاقه شماست.

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، گل های رز جاودان تنها محدود به رنگ بنفش نشده و در رنگ های مختلفی وجود دارند. قبل از خرید گل رز جاودان بنفش بهتر است بدانیم تاریخچه این گل زیبا به چه زمانی بر می گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تاریخچه گل رز جاودان به حدود ۴۰ سال قبل بازمی گردد.

حدود ۴۰ سال قبل افرادی که در زمینه گل فعالیت می کردند، متوجه شدند که با استفاده از پارافین طول عمر گل های چیده شده به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده و گل ها با استفاده از این ماده تا مدت ها پژمرده و پلاسیده نخواهند شد.

در حال حاضر کمپانی های بسیاری اقدام به تولید گل رز جاودان بنفش و رنگ های دیگر کرده اند. این کمپانی ها در کنار استفاده از موادی مانند پارافین و گلیسیرین از تکنولوژی هایی استفاده کرده اند که با کمک آن ها طول عمر گل را به چند سال افزایش داده است.

بهتر است بدانید که مرکز اصلی تولید گل رز جاودان بنفش و رنگ های دیگر کشور اکوادور است و یکی از معروف ترین برندهای تولید کننده این گل آمور است که سال ها است در زمینه صادرات و واردات گل با ایران همکاری می کند. گل هایی که در این کشور رشد می کنند معمولا گلبرگ های ضخیم تری داشته و مقاومت بیشتری دارند. همچنین خاکی که گل ها در آن رشد می کنند، غنی از مواد مورد نیاز برای رشد گل ها و گیاهان است، از این رو گل ها از همان ابتدا طراوت و مقاومت بالایی دارند.

گل رز جاوردان

گل رز جاوردان چگونه تهیه می شود؟

گل رز جاودان بنفش را از گونه های اصلاح ژنتیکی شده تهیه می کنند. بدون شک در تهیه گل رز جاودان بنفش مراحل مختلف و پیچیده ای انجام می شود که در حوصله و وقت این مقاله نمی گنجد، اما در ادامه به صورت جزئی و مختصر با روش آماده سازی این گل زیبا آشنا خواهیم شد.

مرحله اول: در اولین مرحله گل ها در زیباترین و شکوفا ترین حالت ممکن خود از شاخه چیده می شوند. این چینش گل باید به صورتی باشد که به گلبرگ های گل آسیبی وارد نشود.

مرحله دوم: در مرحله بعدی به کمک اتانول و روش های خشک کننده، رطوبت گل به طور کامل گرفته می شود.

مرحله سوم: در مرحله سوم گل را در یک موقعیت فیزیکی مناسب قرار داده و آن را در محلولی از پارافین، گلیسیرین و مواد دیگر قرار می دهند. با استفاده از تکنولوژی های خاص تاثیر انی مواد روی گلبرگ ها را چند برابر کرده تا گل به همان شکلی که در مواد قرار گرفته است باقی مانده و طراوت خود را حفظ کند.

مرحله چهارم: در مرحله بعدی گل رز را می توان به رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد. یعنی گل رز جاودان هم در رنگ های طبیعی خود و هم در رنگ هایی رنگ آمیزی شده وجود دارد.

مرحله پنجم: مرحله آخر نوبت به قرار دادن گل در باکس های مناسب آن می رسد. انتخاب یک باکس شیک و زیبا کاری است که در کمپانی های مدرن و مشهور توسط طراحان حرفه ای انجام می شود تا گل علاوه بر زیبایی ذاتی خود در یک باکس بسیار شیک و لوکس قرار بگیرد.

شرایط نگه داری گل رز جاودان بنفش چیست؟

نگه داری از گل رز جاودان بنفش بسیار ساده است و نیازی نیست که شما بابت آن نگرانی داشته باشید. تنها با رعایت چند نکته ساده می توانید سال ها این گل زیبا را در منزل یا محیط کار خود داشته باشید.

۱-  گرد و غبار

همان طور که در بالا نیز اشاره شد گل های رز جاودان معمولا در باکس های شیشه ای و در بسته ای در اختیار شما قرار می گیرد. باکس ها به این علت بسته هستند تا از وارد شدن گرد و خاک به داخل باکس و روی گل ها جلوگیری شود. از این رو یکی از مواردی که در نگه داری گل رز جاودان بنفش باید مراقب آن باشید آن است که گرد و خاک روی آن ننشیند.

نکته مهم دیگر در مراقبت و نگه داری گل رز جاودان بنفش جدا کردن آن از روغن ها، مواد رزینی و موارد مشابه است. این مواد می توانند به سرعت بر روی بافت گل تاثیر گذاشته و طول عمر آن را کوتاه کنند.

۲-  نور خورشید

مساله دیگر در شرایط نگه داری گل رز جاودان بنفش، نور خورشید است. درست است که گل های بسیاری برای رشد و حفظ طراوت خود به نور مستقیم خورشید نیاز دارند، اما گل های رز جاودان در این دسته قرار نگرفته و شما نباید آن ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. بهتر است آن را در یک فضای روشن اما جایی که خورشید مستقیم نمی تابد قرار دهید. برای مثال داخل حیاط، بالکن و یا پشت پنجره برای قرار دادن این گل ها انتخاب مناسبی به شمار نمی رود.

۳-  آبیاری

نکته قابل ذکر دیگر آن که گل های رز جاودان بر خلاف گل های دیگر نیازی به آبیاری ندارند. حتی اگر بعد از مدتی احساس کردید گل شما طراوت و تازگی قبل را ندارد، به هیچ عنوان به آن آب ندهید زیرا با این کار طول عمر گل را کم تر خواهید کرد.

گل رز

۴-  اسپری های جلا دهنده

اشتباه دیگر در نگه داری گل رز جاودان بنفش، استفاده از اسپری های براق کننده و جلا دهنده است. بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از اسپری باعث می شود که گل رز طراوت و جلوه بهتر و بیشتری پیدا کند، اما اسپری قاتل گل شما خواهد بود. بنابراین از استفاده از آن خودداری کنید.

۵-  رطوبت

فاکتور مهم دیگر در شرایط نگه داری از گل رز جاودان بنفش، رطوبت است. رطوبت بالا نیز می تواند مانند یک سم به تدریج گل زیبای شما را از پای درآورد. اگر در خانه از دستگاه های بخور و مرطوب کننده هوا استفاده می کنید، بهتر است این گل را دور از آن و در اتاقی دیگر نگه داری کنید.

۶-  دما

همانند هر گل دیگر، گل های رز جاودان نیز نسبت به دما حساس هستند. ممکن است با خودتان فکر کنید که این گل ها داخل باکس ها ایزوله هستند و دما تاثیر زیادی روی آن ها ندارد. اما دمای بالا و یا پایین و به بیان دیگر سرما و یا گرما می تواند باعث خراب شدن این گل زیبا شود. بهتر است آن را در دمای معمولی اتاق قرار دهید.

۷-  لمس کردن گل ها

نکته آخر در نگه داری از گل های رز جاودان عدم لمس آن ها است. احتمالا شما بارها و بارها وسوسه شده اید که این گل زیبا را با انگشتان خود لمس کنید، اما اگر طراوت و زیبایی آن برایتان مهم است تا حد امکان گل را لمس نکنید.

آیا گل رز جاودان سمی و خطرناک است؟

از آن جا که گل های رز جاودان در شرایط خاص آماده می شوند، بسیاری از افراد فکر می کنند این گل ها سمی بوده و می تواند برای افراد مضر باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گل رز جاودان بنفش و رنگ های دیگر با استفاده از مواد غیر سمی، غیر انفجاری، غیر سرطان زا  تهیه شده و هیچ آسیب و ضرری برای افراد ندارند.

در تهیه گل های رز جاودان از مواد و رنگ هایی استفاده می شود که در صنعت پزشکی، غذایی و حتی تولید دارو نیز کاربرد دارند، از این رو با خیال راحت می توانید نسبت به خرید گل رز جاودان بنفش اقدام کنید.

گل رز جاودان بنفش واقعا چقدر ماندگاری دارد؟

این سوال نیز بدون شک برای بسیاری از شما پیش آمده است که آیا گل های جاودان واقعا جاودانند و شما می توانید مادام العمر آن ها را در منزل خود داشته باشید؟

خیر! گل های رز جاودان نیز یک طول عمر مشخص و محدود دارند، اما در صورتی که شما تمام موارد ذکر شده در شرایط نگه داری گل را رعایت کنید، می توانید تا ۳ سال و حتی بیشتر از وجود این گل زیبا در کنار خود لذت ببرید.

قیمت گل رز جاودان

قیمت گل رز جاودان بنفش چقدر است؟

گل های رز جاودان معمولا به صورت تک شاخه در باکس قرار گرفته و قیمت آن برای همان تک شاخه محاسبه خواهد شد. از این رو بزرگ یا کوچک بودن شاخه گل و رنگ آن بر قیمت گل رز جاودان تاثیر می گذارد.

جنس باکسی که گل در آن قرار می گیرد نیز فاکتور موثر دیگر بر قیمت گل رز جاودان بنفش است. هر برند و کمپانی می تواند از باکس های مختلفی برای قرار دادن گل داخل آن استفاده کند و طبیعی است که هزینه هر کدام از آن ها متفاوت خواهد بود.

برند و کشور صادر کننده نیز عامل موثر دیگر بر قیمت گل رز جاودان بنفش است. بدون شک برندهای معتبر و شناخته شده در زمینه تولید رزهای جاودان دارای قیمت های بالاتری نسبت به برندهای دیگر هستند.

نکته آخر در مورد قیمت گل رز جاودان بنفش و رنگ های دیگر آن که از آن جا که این

گل ها معمولا وارداتی هستند، هزینه آن ها به دلار و ارز وابسته بوده و با تغییر نرخ ارز، قیمت آن ها نیز تغییر می کند. اما بدون شک باید بدانید که قیمت این گل ها در مقایسه با زیبایی و ماندگاری که دارند مناسب است و شما می توانید با خرید آن ها یک هدیه مناسب و لوکس به عزیزانتان بدهید.

خرید گل رز جاودان بنفش

گل های رز جاودان بنفش را احتمالا نمی توانید در هر شهر و هر گل فروشی پیدا کنید. اما با کمی جست و جو چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری شما می توانید گل فروشی ها و وارد کننده های گلی را پیدا کنید که این گل های زیبا را داشته و شما نیز نسبت به خرید گل رز جاودان بنفش اقدام کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید رز جاودان ارزان به techna.news مراجعه کنید.

با هدیه دادن گل رز جاودان، مهر و محبت شما در ذهن و قلب عزیزانتان جاودانه خواهد شد.


 

این مطلب را هم ببینید
میکروسمنت سمیک در محیط های تجاری

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست