ملاک انتخاب موتور برق مناسب چیست؟

اصولاً موتور برق تجهیزی است که می‌ تواند نیروی استانداردی از برق معادل آنچه در برق شهری شاهد هستیم را تولید کند. موتور برق بنزینی یا دیزلی فرقی نمی ‌کند، این تجهیز باید بتواند برق استاندارد ۲۲۰ ولت شهری را عاری از هر گونه نوسان ولتاژی در سطح آمپر مورد نیاز شما را تامین نماید.

ملاک انتخاب موتور برق مناسب چیست؟

وجود نیروی برق برای تامین طیف گسترده‌ ای از نیاز های جاری زندگی مدرن امروزی ضروری است. برای این منظور سطح وسیعی از شبکه های توزیع برق را به وجود آورده اند؛ اما در صورت نیاز به یک منبع برق سیار و یا حضور در یک مکان دور افتاده باید چگونه پاسخگو باشیم؟ انواع موتور برق با هدف تامین چنین شرایط خاصی طراحی و تولید می ‌شوند.

شرکت نیکاکورپ از بزرگترین مجموعه های فروشگاهی در عرصه خدمات فنی و مهندسی، نگاه ویژه ‌ای در تامین صحیح همراه با مشاوره ‌های لازم برای تهیه موتور برق بنزینی تا مدل های دیزلی دارد. از نگاه این مجموعه اگر چه لازم است تا در شرایط ویژه مانند تامین نیروی برق در یک فضای سیار و قابل حمل، این دستگاه را داشته باشید؛ اما چگونگی تامین آن، اینکه کدام مدل مناسب فضای کاری شما است و از طرفی بهترین برند های تولیدکننده در عرضه موتور برق بنزینی و موتور برق دیزلی کدام هستند نیز اهمیت پیدا می ‌کند. لذا لازم است تا قبل از تهیه این تجهیز استراتژیک، شناخت کاملی از تمام جزئیات آن داشته باشید.

ملاک انتخاب در موتور برق مناسب
ملاک انتخاب در موتور برق مناسب

موتور برق چیست؟ و با چه هدفی طراحی شده است؟

اصولاً دستگاه مذکور تجهیزی است که می‌ تواند نیروی استانداردی از برق معادل آنچه در برق شهری شاهد هستیم را تولید کند. موتور برق بنزینی یا دیزلی فرقی نمی ‌کند، این تجهیز باید بتواند برق استاندارد ۲۲۰ ولت شهری را عاری از هر گونه نوسان ولتاژی در سطح آمپر مورد نیاز شما را تامین نماید. آنچه در انتخاب این دستگاه حائز اهمیت است، سطح توان تولید شده آن است. این موضوع را می ‌توان در حداکثر آمپردهی این تجهیز مورد ارزیابی قرار داد.

شما به عنوان یک مصرف کننده لازم است تا قبل از هر اقدامی برای تهیه، تحلیل کاملی از سطح نیاز مصرفی خود داشته باشید و به این ترتیب موتور برق با قدرت کافی همراه با سطح آمپراژ مناسب را تهیه کنید. زمانیکه مصرف ‌کنندگان نگرش کاملی نسبت به سطح نیاز خود ندارند. لذا گاها با خرید محصول کم ‌توان نمی توانند نیاز های خود را به طور کامل مرتفع سازند و یا با صرف هزینه ‌ای به مراتب بالاتر، دستگاه با ظرفیت بسیار بیشتری را تهیه می ‌کنند. لازم است تا شرکت‌ های فعال در عرصه فروش تا تعمیر موتور برق، سطح مشاوره ‌های لازم را در اختیار خریداران گذاشته باشند. موضوعی که در مجموعه فروشگاهی نیکاکورپ با همت و حساسیت بالایی پیگیری می ‌شود.

کاربرد های متداول از موتور برق

انتظار کاربرد های متنوعی را می ‌توان از یک موتور برق داشت. در واقع هر جا که نتوان از حضور دائمی و مطمئن برق شهری اطمینان داشت، می ‌توان با بهره ‌گیری از این دستگاه، شرایط ایده ‌آل کاری را تامین نمود. به این ترتیب یکی از مهمترین نیاز ها در استفاده از موتور برق زمانی است که نیاز به تامین برق در یک شرایط سیار را دارید. اینکه در حین حرکت، نیروی استاندارد برق در اختیار شما باشد و یا اینکه با حضور در فضا های متنوع به سرعت جریان برق را حاصل کنید.

از طرفی موتور برق می ‌تواند در مواقع ضروری زمانیکه نمی توانید از حضور دائمی نیروی برق شهری اطمینان داشته باشید، در صورتی که لازم است تحت هر شرایطی جریان کاملی از برق موجود باشد، کارایی دارد. مانند مصارف در فضا های استراتژیک و بسیار مهم اعم از بیمارستان ‌ها، بانک ‌ها، دیتا سنتر ها، کارگاه ‌های تولیدی، کارخانه ها و حتی مصارف خانگی و… .

این مطلب را هم ببینید
در هنگام خرید سقف کاذب به چه نکاتی توجه کنیم ؟

از دیگر موارد کاربردی زمانی است که می ‌خواهید نیروی برق را به جاهایی برسانید که دور از سیستم شبکه تامین برق سراسری هستند. مانند تامین روشنایی تا دیگر نیاز های جاری در فضا های روستایی، معادن، تاسیسات و فضا های صنعتی در مناطق دور افتاده.

انواع موتور برق را بشناسید

تمام موتور برق ها از یک ایده ثابت در طراحی بهره ‌مند هستند. یک موتور احتراق داخلی، قرار است قدرت لازم برای به حرکت انداختن یک ژنراتور را تامین نماید. به این ترتیب انواع موتور برق بنزینی و موتور برق دیزلی طراحی شده اند.

انواع موتور برق

انواع موتور برق

موتور برق بنزینی با هدف تامین موتور برق های کوچک، با سطح توان کم و قابلیت جابجایی بسیار آسان طراحی می ‌شود. در مقابل قدرت بالای موتور های دیزلی در طراحی انواع مدل های قدرتمند از موتور برق کارایی دارند. تفاوت آشکار در این مدل ها متوجه قیمت موتور برق است. قیمت موتور برق بنزینی به مراتب کمتر از مدل های دیزلی از یک برند مشخص است.

البته لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر از مدل ها تا برند های متنوع در عرصه موتور برق همراه مهارت‌ های تخصصی تری باشید. موضوعی که می توانید در زمان مشاوره با متخصصین مجموعه نیکاکورپ با رویکردی حرفه ‌ای بهره مند شوید

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست