سایبان خودرو، محصولی کاربردی جهت بهینه سازی فضای باز

چکیده : استفاده از سایبان خودرو ضروری است؟ یکی از سوال هایی که همواره ذهن افراد را به خود مشغول می ‌کند این است که استفاده از انواع سایبان خودرو در محیط مورد نظر ضروری است یا خیر؟ برای آن که بتوانید به اهمیت استفاده از سایبان ها در فضای مورد نظر پی ببریم، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سایبان خودرو، محصولی کاربردی جهت بهینه سازی فضای باز اطراف می باشد زیرا سایبان خودرو از وسیله نقلیه شما در برابر گرمای شدید و آسیب های محیطی محافظت لازم را به عمل می ‌آورد و سبب افزایش عملکرد فضای باز می گردد. این محصول مدرن امروزه از تنوع بالایی برخوردار است. جهت خرید سایبان خودرو بهتر است با انواع سایبان ها و نحوه عملکرد آن ها در محیط آشنا شوید. در ادامه بررسی پارامتر های خواهیم پرداخت که شما را در خرید سایبان خودرو با کیفیت بالا یاری می رسانند.

 سایبان خودرو

آیا استفاده از سایبان خودرو ضروری است؟

یکی از سوال هایی که همواره ذهن افراد را به خود مشغول می ‌کند این است که استفاده از انواع سایبان خودرو در محیط مورد نظر ضروری است یا خیر؟ برای آن که بتوانید به اهمیت استفاده از سایبان ها در فضای مورد نظر پی ببریم، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. قرار گیری خودرو در فضای آزاد سبب گشته تا این وسیله نقلیه گران قیمت همواره در معرض عواملی نظیر بارش باران، بارش برف سنگین یا پرتاب سنگ و تابش نور شدید خورشید باشد.

هنگامی که از سایبان خودرو در فضا استفاده می‌ کنیم، این محصول در شرایط بد جوی دچار آسیب های مذکور نمی شود. نور شدید خورشید به مرور زمان سبب رنگ پریدگی خودرو می گردد. اجزا و تجهیزات داخلی آن را نیز فرسوده می سازد و سبب تخریب لاستیک ها نیز می گردد. همچنین ورود سرما و یخبندان نیز به قطعات داخل خودرو آسیب جدی وارد می کند. با نصب سایبان خودرو می توانیم از این آسیب‌ ها جلوگیری کنیم و شرایط بهتری را در فصول گرم و سرد سال ایجاد کنیم تا افراد در ساعات مختلف  بتوانند از خودرو استفاده کنند و دچار مشکلات مختلف نشوند.

هنگام خرید سایبان بهتر است به عواملی نظیر موارد زیر توجه کنید:

 • کیفیت سازه و سقف سایبان خودرو
 •  نوع اتصالات آن
 • نوع طراحی سایبان
 • ابعاد و اندازه‌ ها
 • قیمت سایبان 

 به منظور بهینه سازی فضای باز و افزایش ظرفیت پارکینگ برای خودرو ها طراحی می شود. از انواع سایبان خودرو می توان در فضا هایی نظیر موارد زیر استفاده کرد.

 • ساختمان ‌های تجاری و اداری
 • مراکز درمانی مانند بیمارستان ها و درمانگاه ها
 • هتل ها رستوران ها
 • فضا های تفریحی و گردشگری
 • ایستگاه های تاکسی، فرودگاه و قطار

ویژگی سایبان خودرو های جدید

سایبان خودرو مدرن از موارد زیر برخوردار است و بهتر است توجه داشته باشید این محصول از اسکلت و سازه مستحکم تهیه شده باشد زیرا دوام و پایداری سایبان خودرو وابسته به این بخش از این سازه می باشد.

 • طراحی خاص
 • ساختاری مستحکم
 • نصب سریع و آسان
 • قابلیت چند منظوره

 سایبان

قیمت دهی سایبان خودرو در فضا های مختلف

بهتر است بدانیم که همواره قیمت سایبان خودرو دائمی و ثابت نیست. عوامل متعددی در این زمینه موثر هستند و سبب تنوع قیمت سایبان خودرو می ‌شوند. سایبان ها با توجه به نوع پوشش، فرم طراحی، نوع سازه، ابعاد و اندازه ‌ها یا نحوه عملکرد و میزان تجهیزات از قیمت های مختلفی برخوردار هستند. فرم سایبان می تواند در مقدار مصرف مترالر ها موثر باشد بنابراین هنگامی که در فرم سایبان از طرح های پیچیده و خاص استفاده می شود، سایبان خودرو از قیمت بالایی برخوردار خواهد بود.

همچنین طراحی سایبان ها برای متراژ های بزرگ افزایش قیمت این محصول را در پی دارد زیرا در ساخت سایبان های بزرگ به مترالا های بیشتری نیاز داریم. شایان به ذکر است سایبان هایی که تعداد پایه ها و ستون های کم تری دارند از قیمت کم تری نیز برخوردار هستند. سایبان های کنسولی در مقایسه با سایبان های ستون دار ارزان تر می باشند.

این مطلب را هم ببینید
فروشگاه تکنوجوش

دو نکته بسیار مهم در هنگام استفاده از سایبان خودرو

 1. سایبان خودرو با هدف محافظت و ایجاد شرایط بهتر در محیط مورد نظر نصب می گردد. در هنگام استفاده از سایبان خودرو توجه داشته باشید:
  سقف این سازه از خاصیت آنتی یووی برخوردار باشد یعنی دارای مواد محافظ می باشد تا اشعه های مضر خورشیدی مانند اشعه فرابنفش از سطح سایبان خودرو عبور نکند و گرما انتقال داده نشود. گرما به لاستیک خودرو ها اثر مخرب خواهد گذاشت همچنین افزایش دما سبب گرم شدن بیش از حد اتاقک خودرو می گردد در نتیجه استفاده از آن در ساعات مختلف غیره ممکن خواهد بود.
 2. نکته دیگر در هنگام خرید سایبان خودرو، توجه به نوع طراحی سایبان و نصب آن در محیط مورد نظر می باشد. سایبان ها ممکن است از طریق پایه ها و ستون ها به زمین متصل شوند و یا به شکل متحرک طراحی شوند. توصیه می‌ کنیم در فضا های مختلف به سراغ سایبان های ثابت بروید. سایبان هایی که از طریق فوندانسیون به زمین متصل می شوند، در برابر عوامل طبیعی و غیر طبیعی مانند زلزله استحکام خود را حفظ می نماید در نتیجه آسیب های احتمالی در محیط مورد نظر به حداقل ممکن می رسد.

آیا برای نصب سایبان خودرو نیاز به نصاب حرفه ای وجود دارد؟

ممکن است افراد گمان کنند که سایبان ها نیاز به نصاب حرفه ای ندارند و یا روش های خاصی برای نصب و راه اندازی سایبان ها وجود دارد که در ادامه به نحوه ی اجرای انواع سایبان خودرو در فضا ها می پردازیم. خوشبختانه سایبان های مدرن برای نصب و راه اندازی نیاز به زمان زیادی ندارند. البته نوع نصب و راه اندازی سایبان خودرو ها، به طراحی آن ها بستگی دارد. سایبان ها را به شکل پیش ساخته نیز می ‌توان در فضای مورد نظر قرار داد و از آن استفاده کرد.

توصیه می ‌کنیم برای اجرای سایبان به ویژه سایبان خودرو ثابت از افراد حرفه ای و کارشناسان مربوطه در این زمینه یاری بگیرید زیرا هنگامی که سایبان به شکل کاملا اصولی در محیط مورد نظر نصب می گردد، در برابر عوامل مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهد و دچار آسیب نمی ‌شود بنابراین بهتر است برای نصب و راه اندازی سایبان به مراکز معتبر مراجعه کنیم.

معرفی سایبان های آماده و پیش ساخته

نوع دیگری از سایبان ها که امروزه در بازار موجود است، سایبان های پیش ساخته هستند. این سایبان ها همان طور که از نام شان پیدا ست به صورت پیش ساخته تهیه و به کارفرمایان ارائه می گردند. سایبان ها را می توان با ابعاد و اندازه های مختلف در طرح و رنگ های متفاوت در بازار تهیه کرد و در فضای مورد نظر استفاده کرد.

معرفی سایبان بدون پایه سری جدید از سایبان خودرو

امروزه یکی از دغدغه های افراد محل نصب سایبان خودرو می باشد. محلی که مانع رفت و آمد افراد یا پارک خودرو ها نگردد. انتخاب محل مناسب یکی از دغدغه های افراد است. با توجه به آن که حیاط ها در متراژ های مختلف طراحی و اجرا می ‌شوند، نصب سایبان خودرو در فضای کوچک و محدود ممکن است.
با کم ترین زمان می توان سایبان خودرو را در محیط نصب کرد. سری جدید از انواع سایبان خودرو، انواع سایبان بدون پایه هستند. این سایبان ها فضای بسیار کمی را اشغال می ‌کنند و مزیت استفاده از آن ها، قابل نصب در حیاط های کوچک و بزرگ می باشد. سایبان بدون پایه را با نام سایبان کنسولی نیز می ‌شناسیم.

 سایبان بدون پایه

کنسول چیست؟

کنسول نوعی برآمدگی یا پیش آمدگی است که به ساختمان توسط تیر  متصل می‌گردد. هنگامی که در طراحی سایبان ستون ها و پایه ها حذف می شود، می توانیم سقف سایبان را به شکل برآمدگی یا یک پیش آمد به دیوار های حیاط یا نمای ساختمان نصب کنیم. در اجرای این سایبان ها از ستون و پایه استفاده نمی ‌شود بنابراین به این سایبان ها، سایبان کنسولی می گویند. تکیه گاه اصلی سایبان بدون پایه، دیوار یا نمای ساختمان می باشد.

این مطلب را هم ببینید
هر آنچه که باید درمورد کانال کشی بدانید.

 از مزایای سایبان بدون پایه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •  استحکام مناسب و قیمت مقرون به صرفه ای دارند.
 • سقف سایبان بدون پایه را می توان به شکل مدرن و کلاسیک اجرا کرد و سبب زیبایی بخشی به نمای ساختمان و عناصر محوطه شد.

 موارد استفاده از سایبان بدون پایه

سایبان بدون پایه امروزه کاربرد های مختلف دارد. در قسمت ویترین و درب مغازه ها و فروشگاه ها، برای پارک خودرو ها، در قسمت بالکن ها و یا حیاط می توان از سایبان بدون پایه استفاده کرد. این سایبان ها آسایش محیطی را برای ساکنین ساختمان فراهم می ‌کنند و بسیار کاربردی می باشند. انواع سایبان بدون پایه محافظت لازم را در برابر عوامل آسیب زا به عمل می‌ آورد و سایه اندازی مناسبی برای عابران، قسمت فوقانی درب و پنجره ها یا خودرو ها ایجاد می کند.

 شرکت سایه سازان کوروش

یکی مراکز تولید کننده انواع سایبان خودرو مجموعه بزرگ سازنده کوروش می باشد. این مجموعه با به کارگیری تیم مجرب و متخصص اقدام به تولید انواع سایبان بدون پایه و سایبان خودرو کرده است. سایبان ها از مترال  های درجه یک نظیر ورق های یو پی وی سی (ساینو) تهیه و تولید می شوند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره رایگان می توانید به وب سایت سایه سازان کوروش مراجعه کنید و یا از طریق شماره زیر می توانید با همکاران ما در این مجموعه در تماس باشید.

مطالب مرتبط با موضوع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست