دانلود نقشه های معماری،مستند معماری،دانلود جزوه کارشناسی ارشد معماری ،نقشه های معماری،دانلود پروژه معماری،اسکیس راندو ،آموزش اسکیس ،فتوشاپ در معماری،کارشناسی ارشد معماری،نرم افزار های معماری،طراحی داخلی
امروز سه شنبه 28 خرداد 1398

اقامتگاه اسکی بارین

كد خبر    :  310
نويسنده  :  مدير
تاريخ خبر :  1392/12/12 - 12:10:04
اقامتگاه اسکی بارین مجتمع بارین در زمینی به مساحت 6000 مترمربع، در 10 طبقه و 67 واحد، در فاصله 1 کیلومتری از پیست شمشک واقع شده است. طراحی این مجتمع، به منظور فراهم آوردن فضای اقامتی برای اسکی‌بازان، در بهار 87، زمانی که عملیات سازه پروژه انجام شده و کارفرما به دلیل عدم رضایت از مشاور قبلی، همکاری با وی را قطع کرده بود، به ما سپرده شد.

معمار: شرکت ری‌را عباس ریاحی‌فرد، فری‌ناز رضوی نیکو
موقعیت: شمشک، تهران، ایران
تاریخ 1390:
مساحت 10،000 :مترمربع
وضعیت: ساخته‌شده
کارفرما: آقای مهندس مجتبی تنها و شرکاء
تیم پروژه: عباس ریاحی‌فرد، فری‌ناز رضوی نیکو، اشکان باقری اقدم، نوید نصرالله‌زاده، حامد تابش، یاسر کریمیان، سروش علی‌پور، مرتضی رهبر، علی عاشوری، مینا وکیلی، مصطفی محمدی، علی زرندی، حسام رئوف‌پناه، امیر خادمی
عکس: پرهام تقی‌اف

مجتمع بارین در زمینی به مساحت 6000 مترمربع، در 10 طبقه و 67 واحد، در فاصله 1 کیلومتری از پیست شمشک واقع شده است. طراحی این مجتمع، به منظور فراهم آوردن فضای اقامتی برای اسکی‌بازان، در بهار 87، زمانی که عملیات سازه پروژه انجام شده و کارفرما به دلیل عدم رضایت از مشاور قبلی، همکاری با وی را قطع کرده بود، به ما سپرده شد.

روند طراحی

در شروع طراحی، چند مساله کلی وجود داشت و هدف پروژه، یافتن ایده‌ای بود که جوابگوی آنها باشد؛ عمده‌ترین آنها، نوع استفاده از فضا بود که موقتی و محدود به روزهای آخر هفته، به ویژه در فصل زمستان و اسکی می‌شد. از این‌رو، بهتر می‌نمود تا از طرحی متفاوت از فضای روزمره و تجربه شده استفاده کنیم تا با تغییر مختصات مکانی، کیفیت فضایی تغییر کند؛ فضائی با بیانی متفاوت از خانه‌های شهری که با آرامش و سکون محیط پیرامون آن همخوانی داشته باشد. نیازهای رده سنی جوان، به عنوان مخاطبین اصلی پروژه نیز فضاهایی امروزی می‌طلبید که با خواسته‌ها و تمایلات ذهنی آنها مطابقت بیشتری داشته باشد و در نهایت، طبیعت تاثیرگذار و منحصر به فرد سایت، مهم‌ترین داده پروژه بود؛ آنچنان که در طراحی پروژه نمی‌توانستیم نقش آن را در نحوه شکل‌گیری فضا نادیده بگیریم.

بر این اساس، ما در این پروژه به دنبال رویکرد جدیدی رفتیم که به ارتباط بین معماری و طبیعت کمک کند، با سعی بر این که نشان دهیم که محصول منطقی هر روندی در طراحی معماری، باید شکل‌گیری انعطاف‌پذیر و آزادی در پاسخ به نیروهای اطراف خود در محیط داشته باشد. در اینجا، مناظر سفید و پوشیده از برف که جزء شاخصه‌های این مکان هستند و خطوط نرم و سیالی که پوشش برف در محیط ایجاد می‌کند، پرقدرت‌ترین نیروهای مکانی سایت محسوب می‌شدند. از این‌رو، هدف ما بهره‌گیری از ساختار برف، برای ایجاد بافتی همگن و یکپارچه بود، خلق اثری که چنان با فضای سیال محیط پیرامون خود در هم آمیزد که گویی این فضای سیال، اندیشه و ماده آن را به هم پیوسته و فرم‌ها را پدید آورده است.

 

 

تگ های اقامتگاه اسکی بارین :
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي

محصولات جديد